پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


لیگ Mixed Reality چیست؟

1 پاسخ 1

واژه واقعیت ترکیبی (Mixed Reality) در واقع به ترکیب واقعیت و دنیای مجازی اشاره می کند. از شناخته شده ترین انواع آن می توان به Augmented Reality (که در آن اشیا مجازی در دنیای واقعی درج می شوند) و Augmented Virtuality (که در آن اشیا واقعی در فضای مجازی با هم ارتباط برقرار می کنند) اشاره کرد.
لیگ واقعیت ترکیبی یکی از لیگ های ربوکاپ (Robocup) می باشد که در آن یک سری میکروربات، در یک محیط ترکیبی (ترکیبی از واقعیت و دنیای مجازی)، به رقابت می پردازند. در حال حاضر این ربات ها در قالب یک تورنمنت فوتبال با یکدیگر مسابقه می دهند. در این نوع فوتبال ربات ها واقعی بوده، ولی زمین، دروازه ها و توپ مجازی می باشند. تعداد بازیکن های هر تیم در این لیگ در حال افزایش است. در ابتدا تیم ها نمی توانستند بیشتر از 2 بازیکن داشته باشند. ولی از سال 2009 مسابقات بصورت 5 در مقابل 5 انجام می شود. هدف نهایی آن است که هر تیم بتواند با 11 بازیکن وارد زمین بازی شود.
شکل زیر نمای کلی از نحوه ی برگزاری مسابقه را نشان می دهد.بنابراین تعدادی ربات بر روی یک صفحه نمایش مسطح (مانند LCD) به رقابت با یکدیگر می پردازند (در حال حاضر فقط فوتبال). حرکت ربات ها توسط یک دوربین که بالای زمین نصب شده است، گرفته شده، توسط یک نرم افزار پردازش شده و در اختیار سرور قرار داده می شود. در این میان کلاینت ها در نقش مغز ربات ها عمل می کنند. آنها در واقع عامل های هوشمندی هستند که توسط تیم ها پیاده سازی می شوند. برای ارسال فرمان ها (و سایر اطلاعات) به ربات ها از یک وسیله ارتباطی استفاده می شود. در حال حاضر از ارتباط مادون قرمز یا Infrared استفاده می شود.


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(لیگ چیست) (لیگ یعنی چه) (ليگ چيست) (لیگ چیست؟) (mixed چیست) (ليگ يعني چه) (لیگ یعنی چه؟) (MiXedیعنی چه) () (�����ی� �ی��)