پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


ﺳﻼﻡ ﭘﺴﺮی ﻫﺴﺘﻢ ﻫیﺠﺪﻩ ﻭ ﻧیﻢ ﺳﺎﻟﻪ کﻪ ﺑﺮ ﺍﺛﺮ ﻏﻠﻈﺖ ﺧﻮﻥ ﺭیﺰﺵ ﻣﻮی ﻧﺴﺒﺘﺎ ﺯیﺎﺩی ﺩﺍﺭﻡ ﻭ ﻣﻮﻫﺎی ﺯیﺎﺩی ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﻡ ﻭ ﺩﻭ ﺭﻭﺯ ﺍﺳﺖ کﻪ ﻣﺎیﻨﻮکﺴیﺪیﻞ ﭘﻨﺞ ﺩﺭﺻﺪ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣیکﻨﻢ ﺁیﺎ ﻣﺎیﻨﻮکﺴیﺪیﻞ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ کﺴﺎﻧی کﻪ ﺭیﺰﺵ ﻣﻮیﺸﺎﻥ ﺑﺮ ﺍﺛﺮ ﻏﻠﻈﺖ ﺧﻮﻥ ﺍﺳﺖ ﺟﻮﺍﺑﮕﻮ ﻣیﺒﺎﺷﺪ؟ﻭ ﭼﻨﺪ ﺭﻭﺯ ﺩیﮕﺮ ﻃﻮﻝ ﻣیکﺸﺪ ﺗﺎ ﺭیﺰﺵ ﻣﻮﻫﺎیﻢ ﻗﻄﻊ ﺷﻮﺩ

2 پاسخ 2

غلظت خون به معنی افزایش گلبولهای قرمز است که باعث پرخونی سر و صورت می شود و باعث ریزش مو نمی شود بلکه بعضی درمانهای این بیماری ممکن است باعث ریزش مو شود. ماینوکسیدیل باعت افزایش خونرسانی به پوست سر میشود و از این طریق باعث افزایش رویش موها میگردد وشما که خودتان پرخونی ذارید قائدتا تاثیری برای شما ندارد. ریزش مو یک علت ندارد و بایستی ابتدا علتهای آن مورد بررسی قرار گیرد بعد درمان انجام شود. البته در بیماری شما گاهی اختلال در ویسکوزیته خون باعث کاهش اکسیژن رسانی بافتی و کاهش دفع مواد زائد میگردد که اثر غیر مستقیم بر ریزش میتواند داشته باشد که با خون دادن و آسپرین با دوز پائین درمان میشود.

برگرفته از : http://www.draryan.ir/ (دکتر پرویز آریان)

آهن یک عنصر ضروری برای بدن انسان است و وظایف متعددی از قبیل کمک به تولید هموگلوبین، کاتالاز و انرژی  بر عهده دارد. امروزه با توجه به برنامه غذایی افراد به ندرت کمبود آن مشاهده می شود و در عوض ازدیاد آن هم در مردان و هم در زنان به وفور دیده می شود. یکی از دلایل غلظت خون و کبد چرب نیز همین مسئله بوده که بسیار فراگیر شده است.

ازدیاد آهن در بدن سبب افزایش تولید رادیکال های آزاد شده که موجب کمبود ویتامین هایی که خاصیت آنتی اکسیدان دارند مانند ویتامین ث، ای و برخی دیگر از ویتامین ها از قبیل B6 می شود. کمبود این ویتامین ها در بدن ریزش موها را به دنبال خواهد داشت.

از علل ازدیاد آهن که امروزه بسیار شایع است می توان به مصرف بیش از حد گوشت قرمز، تخم مرغ و سایر منابع آن، نوشیدن مشروبات الکلی، آب پرتقال و یا ویتامین ث همراه با غذا، استعمال دخانیات به ویژه قلیان و مصرف بدون بررسی قرص های آهن اشاره نمود، همچنین بسیاری از کودکان با ازدیاد آهن به دنیا می آیند دلیل آن هم مصرف بیش از حد منابع آهن در دوران بارداری توسط مادرانشان می باشد.من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده