پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


سلام دکتر روزت مبارک 2تا سوال دارم 1:من فیناستراید میخورم و باشگاه میرم احساس میکنم فیناستراید تستوسترون بدنمو کم کرده اگه تست ضعیف مثلا 25 ایرانی تزریق کنم با فیناستراید تداخل دارویی داره؟باعث ریزش مو میشه؟ 2:من یه ذره نوک سینه دارم درمانش چیه؟دوستان گفتن تاموکسیفن ولی اعتماد ندارم فقط از دکتر حرف شنوی دارم (البته تا حالا استرویید و هورمون مصرف نکردم) با تشکر

1 پاسخ 1

سلام بر شما، داروی فیناستراید نه تنها هورمون تستوسترون را کاهش نمی دهد بلکه تا حدودی باعث افزایش آن می شود. البته جلوی تبدیل تستوسترون به فرمی که باعث ریزش موی سر می شود را می گیرد. کمی بزرگ شدن و حساسیت پستان ها از عوارض جانبی این دارو محسوب می شود. در صورتی پزشک داروی تاموکسیفن را برای شما تجویز می کند که علت بزرگی پستان شما ژینکوماستی باشد. لذا هیچ دارویی را بدون تشخیص پزشک مصرف نکنید.

برگرفته از : http://www.orchidpharmacy.ir/ (دکتر سید علی فاطمی)



من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(فیناستراید)