پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


سلام اقای دکتر مولتی ویتامین آناکپس واقعا موهارو پرپشت میکنه؟دکتر به من گفته ماینوکسیدیل بزن ولی من از ماینوکسیدیل بدم میاد فیناستراید میخورم نظرتون چیه؟ ایا اینکه ماینوکسیدیل موضعیه و فیناستراید داخلیه ممکنه تو نتیجه فرق داشته باشه؟

1 پاسخ 1

با سلام، فراموش نکنیم که مکمل های غذایی حاوی ویتامین ها، اسیدهای آمینه و مواد معدنی، در صورتی مفید واقع می شوند که ریزش موی سر به دلیل کمبود این مواد اتفاق افتاده باشد که این البته نسبت چندان بالایی از علل ریزش مو را شامل نمی شود. مصرف فرآورده های دارویی موضعی( مانند ماینوکسیدیل) و خوراکی( مانند فیناستراید) باید تا زمان انجام اقدامات تزریقی( مانند PRP) یا جراحی( پیوند موی طبیعی از خود فرد) ادامه یابد، در غیر این صورت با قطع مصرف این داروها ریزش مجددا آغاز می شود. البته زیاد نگران عوارض جانبی این داروها به خصوص ماینوکسیدیل نباشید چون در همه افراد به یک اندازه بروز نمی کند و در ضمن گاهی باید سال ها مصرف شوند تا به اوج اثر بخشی برسند.

برگرفته از : http://www.orchidpharmacy.ir/ (دکتر سید علی فاطمی)من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(عوارض جانبی آناکپس) (مولتی ویتامین آناکپس) (فیناستراید) (ماینوکسیدیل) (مولتی ویتامین اناکپس) (ویتامین آناکپس) () (ویتامین اناکپس) (بهترین مارک ماینوکسیدیل)