پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


با سلام و خسته نباشید دختری هستم مجرد 23 سالمه دوست دارم ازدواج کنم تمام شرایط رو دارم ولی متاسفانه پدرم خیلی سخت گیره و تاحالا هرچی خواستگار اومده به یک بهانه ای رد کرده بیشر بهانه هاش اینکه تو لیسانس داری و باید فقط با یک کارمند ازدواج کنی ولی من مخالف این حرفشم و بیشتر به اخلاق طرفم اهمیت میدم و اگرم کارمند اومده مورد پسند من نبوده چون سنش بالا بوده حالا من چکار کنم و چطور به پدرم این موضوع را بفهمانم که شغل برایم مهم نیست چون با پدرم صمیمی نیستم نمی توانم حرفم را بهش بزنم و از طرف دیگر نمی توانم تو روی پدرم بایستم و نافرمانی کنم کارهای پدرم به جایی رسیده که احساس میکنم ازش متنفر شدم و دیگه نمیخوام حتی بهش نگاه کنم خواهش میکنم کمکم کنید.

1 پاسخ 1

سلام
خواهر گرامی
خداوند بارها به احسان به پدر و مادر سفارش فرموده. استثنا هم نفرموده که مثلا فقط به پدر و مادرهای خوب احسان کنید. یا حتی اگر مشرک بودند احسان نکنید. حت به حضرت موسی که فرموده با فرعون به نرمی سخن بگو؛ بعضی از مفسرین گفتند شاید دلیلش این باشه که حضرت موسی در خانه فرعون رشد کرده و کودکی خود رو گذرونده.
پدر و مادرها هم گاهی اشتباه میکنند. این یک موضوع واضحه.اما این موضوع نباید باعث بشه همچین حسی نسبت بشون داشته باشید.
از طرفی حق با شماست و از طرفی حق با پدر محترمتونه
هر دو میخواید همسر شما هم کفوتون باشه. اندازه تون باشه. اما تعریفتون از کفو همخوانی نداره.
البته درسنین جوانی هستید و نگران (اقلا الان) نباشید نسبت به بالا رفتن سن ازدواجتون
اما چاره، در خانواده تون اگر بزرگتری هست ازش کمک بخواهید. مادر محترمتون. دیگر بزرگترهای خانواده تون.
خواهر گرامی. اشکال ما اینجاست که گاهی فراموش میکنیم همه امور سر رشته اش دست خداست. خداوند چندین بار  نجات و یاری مومنین رو به عنوان حق بر گردن گرفته.
 به عنوان یک برادر، از شما و تمام خواهران و برادران عزیزی که این متن رو مطالعه میکنند تقاضا میکنم به رعایت تقوای الهی. اگر کسی هست که امکان ازدواج داره، درنگ و تاخیر نکنه. اگر کسی هست که ازش خواستگار داره؛ به بهانه دنیا خواستگارش رو برنگردونه.
حدیث امام جواده که میفرماید اگر کسی خواستگارش دخترش رو، با وجود دینداری، راستگویی و امانتداری برگردونه این کارش در زمین موجب فساد بزرگی خواهد شد.
خلاصه عرضم اینه. با حفظ تقوای درون و بیرون، با حفظ اخلاق و حجاب، شما و سایر خواهران من، خدا محبتتون رو در دلها می اندازه. خداست و بر هر کاری تواناست. این عرضم ترجمه ای از آیه قرآنه در سوره مریم.
مطمئن باشید هر کس، حتی پسر بی دین، هم اگر بخواد زن بگیره میره زن خوب میگیره. همسر باید "خوب" باشه
شما با "خوب بودن" خودتون، آینده زندگی خودتون رو تضمین میکنید.
برای شما خواهر گرامی و سایر کسانی که میخوان دینشون رو با ازدواج حفظ کنند و شرایطش براشون ظاهرا فراهم نیست دعا میکنم. شما هم دعا کنید. برای ازدواج و خوشبختی خودتون و بقیه کسانی که شرایط نزدیک به شرایط شما دارند. و برای فرج امام زمان..که دعا برای فرج امام زمان، فرج برای خود شماست


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده