پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


با سلام
خانمی هستم که دوساله طلاق گرقتم قصد ازدواج دائم را دارم ولی خواستگار ندارم و از ازدواج موقت هم بدم میاد و خانواده هم راضی به اینکار نمیشوند ، لطفا راهنماییم کنید

1 پاسخ 1

سلام
خواهر گرامی. گفتم این جملات شاید راحت نباشه. نیاز عاطفی شما رو درک میکنم. شما و خیلی های دیگه، پیر و جوان، مجرد و حتی متاهل، هستند در اجتماع که نیاز عاطفی دارند. بله، حتی خیلی از همسر دار ها هم نیاز عاطفیشون سیراب نیست. چه برسه به بی همسر ها. در مورد همسر دارها، ممکنه بعضی اوقات دلیلش آموزش ندیدن و همسری بلد نبودن باشه که الان جاش نیست در موردش صحبت کنیم.
در مورد شما، و خیلی از زنان و مردانی که میخوان از راه طبیعی و صحیح، نیاز طبیعیشون رو سیراب کنند و پاکیزه زندگی کنند، متاسفانه باید بگم ظاهرا شرایطی هست که کسانی که مقید به عفاف و حیا نیستند سیراب نشون میدن، و کسانی که میخوان صحیح زندگی کنند تشنه هستند. متاسفانه ظاهر امر اینطور نشون میده.
اما یک باطنی هم هست. باطنش اینه، وقتی نزدیک بشید به آدمهایی که راه غلط رو پیش گرفتند، این رو با یقین میگم، تجربه شدس، وقتی نزدیک میشید بشون میبینید که سیراب شدنشون کاملا توخالیه. چون خلقت قوانین و قواعدی داره، از جمله اینکه کسی از راه گناه و ناخشنودی خدا به نتیجه نمیرسه. این رو با قطعیت عرض میکنم.
نزدیکشون که میشید میبینید عمق فهمشون رو از دست دادن. سرشون روی زمینه دنبال ته سیگار میگردند. زندگی گاهی از زندگی حیوانی هم پست تر دارند پناه بر خدا.
ازتون میخوام به دنبال ازدواج دائم یا موقت، هر کدوم، اگر هستید، به عنوان رابطه انسانی بش نگاه کنید. دنبال کفو و همتای خودتون باشید. از خدا بخواهید سر راهتون بذاره. و تا وقتی که همتای انسانیتون پیدا نشده صبور باشید و تقوا پیشه کنید. چشمتون رو بر روی گناه ببندید. دستتون رو در دستان مبارک امام زمان بذارید و ایشون رو شریک تنهاییهاتون بکنید. و یقین داشته باشید صداتون رو میشنوه. ایشون هم انسانه از جنس ما، و نیازهای انسانی ما رو خوب درک میکنن.
در بین اولیا هم بودند کسانی که ازدواج نکردند. حضرت مریم، حضرت معصومه، حضرت یحیی و حضرت عیسی.
اگر مورد مناسبی پیدا کردید که تونستید مدیریت کنید خانواده محترمتون هم بپذیره به گوارایی ازدواج کنید. به قول حافظ، یار مفروش به دنیا که بسی سود نکرد، آنکه یوسف به زر ناسره بفروخته بود.
خانواده محترمتون رو به کسی نفروشید که چند صباحی ازتون خدای نکرده استفاده (ونه حتی سوء استفاده) کنه و بعد هم رهاتون کنه..که در اون صورت تنهایی الانتون چند برابر میشه
در ازدواج، تعهد خیلی مهمه، وفا، این از دائم و موقتش مهمتره حتی، چه بسی همسران موقتی که از همسران دائم وفا دار تر هستند.
دنبال گوهر وفا باشید. چیزی که الان و همیشه بش احتیاج دارید. خودتون هم این گوهر رو بپرورونید در وجودتون.
خدا بر همه کار تواناست. یک نکته هم بگم، برای زن و مردی که از هم جدا شدند، آیه قرآنه، فرمایش خداونده، که همونها اگه بتونند با هم کنار بیان برای همدیگه پاکیزه تر هستند تا اینکه ازدواج دیگری بکنند.
گاهی فکر کنید به گذشته، که آیا چطور میشه جبرانش کرد، اگه میپرسید آیا میشه با قطعیت عرض میکنم انشاالله بله میشه جبرانش کرد.
فکر کردن به گذشته اقل خاصیتش اینه که درس بگیره آدم و اشتباه رو تکرار نکنه
حاصل عرایضم اینه خدمتتون
تا جایی که میتونید صبر و تقوا پیشه کنید و تن به ازدواجی ندید که انسانی نیست. ازدواج ببخشید حیوانی هم حلاله، نمیگم حرامه، اما حیف انسانه که ازدواج حیوانی بکنه
ازدواج انسانی یعنی آدم همنفس کسی بشه که احساس امنیت کنه پیشش، نگران استفاده (نه حتی سوء استفاده) نگران استفاده یک طرفه نباشه
رابطه ای که پس از اینکه تشنگی طرف سیراب شد، باز هم آدم رو تنها نذاره
فکر میکنم منظورم رو خوب درک میکنید.
از مثالی که زدم عذر میخوام.
من برای شما و تمام کسانی که در شرایط شما هستند دعا میکنم. شما هم برای تعجیل در فرج امام زمان دعا کنید. فرج ایشون فرج تمام انسانهاست. در حکومت امام زمان، اسباب ازدواج برای همه انسانها فراهمه.


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده