پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


مبلغ وام خودرو در حال حاضر چقدر هست؟ و با چه شرایطی قابل استرداده؟

1 پاسخ 1

مطمئنا در بانک های مختلف و حتی در شعب مختلف یک بانک نیز همه شرایط مثل هم نیستند ولی من تا اونجایی که می دونم پس از اینکه شما در بانکی که می خواید ازش وام خودرو بگیرید حساب باز کردید و معدل مربوطه را کسب کردید، باید از کارخونه فاکتور بگیرید ببرید برای بانک و بانک هم تا ۸۰٪ مبلغ فاکتور و همچنین سقف وام، یک چک در وجه کارخونه می کشه. بعد شما می تونید پولی که توی حساب خوابوندید رو بردارید. ممکنه ۸۰٪ مبلغ فاکتور از سقف وام بیشتر بشه که در این صورت بانک همون سقف وام رو میده. اگه کمتر بشه همون ۸۰٪ رو می ده. یعنی هر کدوم کمتر باشه اونو می ده ;-).

معدل حساب لازمه هم معمولا معادل مبلغ وام به مدت شش ماه است. ولی مثلا اگر شما بخواهید سه ماهه وام رو بگیرید باید دو برابر مبلغ وام رو بخوابونید. مثلا من چون می خواستم یک ماهه بگیرم برای یک وام ۷ میلیونی ۴۲ میلیون در یک ماه خوابوندم تو حساب تا معدل رو کسب کنم.

البته ضامن معتبر هم لازمه برا گرفتن وام. تشخیص اعتبار ضامن هم کاملا به عهده رئیس شعبه است. یک رئیس شعبه میگه بقال سر کوچه هم قبوله یکی می گه باید حتما دو نفر کارمند رسمی یا پیمانی دولت با نامه کسر از حقوق باشه (البته ۹۹ درصد ازین دسته دوم هستند).



من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(وام خودرو) (وام خودرو چقدر است) (مقدار وام خودرو) (مبلغ وام خودرو) (مبلغ وام خودرو چقدر است؟)