پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


در مورد دیوار برلین بیشتر توضیح بدید ... و اینکه چه بلایی سر نازیها بعد از جنگ اومد...آخرین نازی کی بود.... خصوصیات اخلاقی آقای هیتلر و...

1 پاسخ 1

- سوال اولت در مورد دیوار برلین: پس از جنگ که آلمان میان متفقین تقسیم شد. برلین پایتخت المان به دو قسمت تقسیم گشت که برلین غربی که زیر نظر امریکا بود ودر ان حدود11000 سرباز امریکایی قرار داشتندو برلین شرقی مال شوری شد که در ان 550000 سرباز روس مستقر شدند 8) (! در سال 1959 که المان غربی وشرقی رسما بوجود امدند و المان دو پاره شد. شوری در زمان خورشچف( رهبر شوری بین سالهای 1953-1962) برای جلوگیری از فرار اتباع المان شرقی به برلین غربی( که خیلیشان هم جاسوس بودند) و عدم نفوذ جاسوسان غرب به برلین شرقی دیواری بتونی میان برلین غربی وشرقی کشید که به ((پرده خیزران)) یا دیوار برلین معروف شد. با سربازانی مسلح که هر کسی را که از دیوار قصد فرار داشت (البته غیر قانونی) ! را میکشتند!! ای دیوار نماد جنگ سرد میان شوروی وامریکا بود . و همزمان با وحدت دو المان در سال 1990 برداشته شد. امروزه قسمتهای از این دیوار بصورت نمادین هنوز در جای خود باقی است.


2-چه بلای به سر نازیهای پس از جنگ امد؟  هیچی فهالیت حزب نازی در المان ممنوع گشت و سران باقیمانده ان در سال 1946 در (( دادگاه نورنبرگ)) محاکمه شدند! حالا چرا نورنبرگ(nurnberg)  چون این شهر مقر اصلی خزب نازی بود. و گردهمایی ها بزرگ انجا برگزار میشد. در دادگاه بساری از اعضای برجسته خزب مثل: هرمان گورینگ-ویلهلم کاتیل- الفرد جودل و... به اعدام محکوم شدند. که همه تیرباران شدند اما گورینگ توانست قبل از ان با سم خودکشی کند :grin:
بقیه اعضای مهم نیز به حبسهای ابد مانند: رودولف هس و یا 10 تا 20 سال زندان محکوم گشتند وحتی عدهای هم تبرعه شدند مانند: فن شاخت که فرمانده چتربازانwaffen ss بود. :P  سایر اعضای رده پایین نیز عفو شده و به سراغ زندگیشان رفتند.
3- البته ازمیان نازیهای معرف دو نفر جیم زدند و فرارکردند: هرمان گورینگ وزیر اقتصاد که هیچوقت اثری از او پیدا نشد :::P و
ارنست روهم فرمانده اردوگاه اشوویتس( همان کورهای ادم سوزی) که او به ارژانتین فرار کرد و در کارخانه فولکس واگن بهنوان یک تکنسین المانی مشغول شد. :grin:  اما موساد در سال 1960 او را شناسایی کرد و در سال 1962 در اسراییل اعدام شد.آخرین عضو برجسته حزب نازی که مرد رورولف هس بود که به حبس ابد در دادگاه نورنبرگ محکوم شد و در سال 1988 در سن 97 سالگی در زندان خودکشی کرد
اسم فرمانده اردوگاه اشوویتس ((آدلف ایشمن)) بود. نه ارنست روهم

منبع :

http://www.centralclubs.com/topic-t34028.html
8


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(پایتخت آلمان) (آخرین نازی)