پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

می خواستم بپرسم که اگر جوانی مثل من با خیلی از گناه ها آشنا شده باشه و همه گناه ها رو حتی انجام داده باشه چه طور می تونه خوب بشه؟ من یه دانشجوی پزشکی ام همیشه نمازم رو اول وقت می خونم قید دارم که حتما یکی از نمازام رو به جماعت بخونم بعد از نمازم حتما یک صفحه قرآن می خونم اما خیلی از مواقع نمی تونم جلوی خودم رو بگیرم قدرت این که با خودم مبارزه کنم رو اصلا ندارم. می دونم این طرز گفتن صحیح نیست ولی باور کنید من خیلی تلاش کردم! تقریبا هر 5 شنبه میرم شاه عبدالعظیم دعای کمیل، دوستای مذهبی زیادی دارم البته دوستای غیرمذهبی تقریبا زیادی هم دارم. برای این که خودم رو از اونها دور کنم دارم توی بسیج فعالیت می کنم اما این جا چیزی که نیست خدا آدم های خوبی هستن ولی ... من بدبخت قبلا یک سری عکس و فیلم دیدم که حالا نمی دونم چی کار کنم؟ تو رو به خدا کمکم کنید. خیلی تلاش می کنم که خوب باشم ولی حتی غذام رو خیلی کم کردم ورزش میرم با دخترها اصلا کاری ندارم حتی سلام هم بهشون نمی کنم. سخنرانی مذهبی خیلی گوش میدم. قرآن حفظ می کنم اما به این بدبختی دچار شدم خودم اصلا نمی دونم که چه جور آدمی هستم.

2 پاسخ 2

به نظر ما شما به هیچ وجه یک انسان گناه کار و منحرف نیستید، بلکه شما یک جوان بسیار پاک و هدایت شده ای هستید که در اثر رسیدن به سن بلوغ جنسی و فشار شهوت گاهی کنترل خود را از دست می دهد و ناخواسته گناه می کند. وضعیت شما بسیار متفاوت است با کسی که عمدا و بدون هرگونه فشاری گناه می کند و خدای ناکرده خودش راه انحراف و خطا را برگزیده است. باعث افتخار ما است که جوانانی مومن و نورانی و پاک مانند شما داریم. شما آینده اسلام و نظام اسلامی هستید.
در مورد کنترل فشار شهوت هم که در این سن یک امر نسبتا طبیعی به شمار می رود، باید عرض کنیم که راه اصلی و نهایی آن ازدواج است. سعی کنید به هر صورت که می دانید وسایل ازدواج خود را فراهم کنید و مطمئن باشید که خدای متعال در این راه یار و یاور شما خواهد بود. اگر امکان ازدواج فعلا نیست، راهکارهای کنترلی دیگری هم هست که می توانید از آنها استفاده کنید.
برای آشنایی با روش کنترل شهوت و درمان خودارضایی توصیه می کنیم به آدرس زیر مراجعه کنید. ما در سایت پرسمان ارگ دو مقاله داریم که در رابطه با عوارض خودارضایی و درمان آن است. مطالعه و عمل به توصیه ها و راهکارهای ارایه شده در این زمینه موثر است. موفق باشید.
http://www.porseman.org/archview.aspx?grp=7

1- نردبان آسمان (دروس اخلاق حضرت آیت الله بهاءالدینى)، تدوین و ویرایش: اکبر اسدى
2- سلوک معنوى، تدوین و ویرایش: آقاى اکبر اسدى
3- خودشناسى براى خودسازى، محمد تقى مصباح یزدى
امیدوارم هماره موفق باشید و در آینده با نامه ما را از موفقیت‏هاى خود آگاه سازید.

برگرفته از پرسمان
این یه بدیختی نیست یه نیازه طبیعیه. تا وقتی که اینجور فکر می کنید و خودتون و به خاطر گناه های کرده و نکرده مفسد فی الارض می دونید زندگی تون بهتر از این نمی شه!


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده