پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

راه اثبات خروج منی چیست؟ من گاهی اوقات در خواب بر اثر دیدن خواب های جنسی، تحریک جنسی می شوم و البته گاهی موارد، منی خارج می شود و من برای نماز غسل می کنم ولی مسأله ای که برای من مهم است این است که در مواردی در اثر خواب دیدن شرایط خروج منی پیش می آید و از خواب می پرم ولی در آن لحظه مایعی از من خارج می شود که شک دارم آیا آن منی است یا مایع دیگر؟ چون با جهش خارج نمی شود و مثل مذی به آرامی خارج می شود و بو دارد ولی چسبناک نیست و شفاف است. خواهشم اینه که به من بگویید که آیا این ماده حکم منی را دارد یا خیر؟

1 پاسخ 1

گاهى پس از ملاعبه (یعنى بازى و شوخى‏هایى که به تحریک غریزه جنسى انجام مى‏گیرد و موجب احساس خوشایندى و لذت جنسى مى‏گردد.) یا بعد از خواب مایع سفید رنگى خارج مى شود، که آن مایع گر چه از روى شهوت و احساس لذت خارج شده، ولى مادامى که علائم منى را نداشته باشد (مذى) نامیده مى‏شود و پاک است و هیچ یک از احکام منى بر آن مترتب نمى‏شود. علائم منى عبارتند از:
1- مایعى که خارج مى‏شود از روى شهوت و همراه با ارضاء کامل باشد.
2- با فشار و جستن بیرون مى‏ریزد (در زنان لازم نیست با جستن بیرون آید).
3- بدن پس از آن کمى سست مى‏شود.
اگر در تحقق نشانه های فوق شک داشته باشید غسل جنابت واجب نمی شود. بنابراین ترشحاتى که با اندکى شهوت و خوشایندى خارج مى‏شود پاک است و غسل ندارد.

برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(شرایط منی) (خروج منی در خواب) (شرایط خروج منی) () (خارج شدن منی در خواب) (راه های اثبات منی) (منی چیست؟) (شک در خروج منی) (خارج شدن مني در خواب) (مني چيست) (راه اثبات منی) (دیدن منی در خواب) (خروج منی چیست) (شک در خارج شدن منی) (منی) (خروج منی) (ایا منی همیشه خارج می شود) ( منی چیست) (مایع مذی عوارض استمنا را دارد) (��� ���� ��ی) (شرایط مذی)