پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

من دانشجوی مدیریت بازرگانی هستم. به علت دوری از شهر خود (اصفهان) شدیدا احتیاج به ازدواج موقت دارم. از طرف دیگه نمی تونم این موضوع رو به والدین بگم و از لحاظ مادی نیز توان پرداخت مهریه ندارم. نمی خوام دچار انحرافاتی مثل خودارضایی و... بشم. چه کار کنم؟

1 پاسخ 1

دوست عزیز دغدغه ای که برای آلوده نشدن به گناه دارید حاکی از فطرت پاک و ایمان شماست امیدواریم در این برهه حساس زندگی خداوند متعال دست شما را بگیرد و با همت و مجاهدتی که خود انجام می دهید از گناه در امان بمانید.
دانشجوی گرامی مانیز قبول داریم که شرائط فعلی جامعه شرایط دشواری است خصوصا برای جوانان, زیرا جوانان با مشکلات جدی مواجه اند.
از یک سو گسترش فساد و از سوی دیگر مشکلاتی که برای ازدواج جوانان وجود دارد مانند مشکل اقتصادی, مسئله سربازی و دانشگاه و مسائلی از این قبیل. اما هیچ کدام از اینها مجوزی برای آلوده شدن به گناه نیست و باید با همتی بلند و مجاهدتی مستمر این گردنه دشوار زندگی را با نیرو و اراده جوانی طی کنید و ایمان خود را حفظ نمائید و از آلوده شدن به گناه اجتناب نمایید. درست است که عبور از این گردنه دشوار است اما کار بسیار ارزشمندی است, به فرموده پیامبر(ص) «افضل الا عمال احمضها» با فضیلت ترین اعمال دشوارترین آنهاست و اگر همت کنید و سختی های این دوره را پشت سر بگذارید در ادامه مسیر زندگی را آسان تر طی خواهید نمود زیرا قرآن می فرماید: «ان مع العسر یسرا» همراه با هر دشواری و سختی آسانی وجود دارد. و به قول شاعر:
P}در جوانی پاک بودن شیوه پیغمبری است {E}ورنه هر گبری به پیری می شود پرهیزگار{P
و همین الان علیرغم این شرایط دشوار جوانان زیادی مسیر پاکی را انتخاب کرده اند و دامن خود را به گناه آلوده نمی کنند و شما هم می توانید یکی از آنها باشید.
درست است که اسلام ازدواج موقت را به عنوان یک راهکار عملی و سالم ارائه نموده ولی ازدواج موقت برای جوانان توصیه نشده است چرا که روی آوری به ازدواج موقت موجب تاخیر در ازدواج دائم و زیاد شدن فاصله ی نسلها و سست شدن بنیان خانواده می گردد لذا هرگز به جوان توصیه نشده که ازدواج موقت نماید و مهمتر اینکه گمان مبرید ازدواج موقت هزینه ی کمتر دارد بلکه افزون بر هزینه های مادی زیاد تر هزینه های حیثیتی و اجتماعی غیر قابل جبران بدنبال دارد .به عنوان نمونه در جامعه ما دختران کمتر حاضر به ازدواج با پسرانی که سابقه ی ارتباط جنسی قبلی دارند می شوند هر چند این ارتباط مشروع و از نوع عقد موقت باشد و چه بسا همین عمل ازدواج موقت خود موجب تغییر دیدگاه انها در مورد شما شده و به عنوان فردی شهوتی و ... به شما نگاه می کنند بنابراین یاباید ازدواج دائم نمایید ویا راه پاکی و کنترل نفس را که ضرورت بی تردید دارد پیش گیرید البته توصیه ما ازدواج دائم است ولی با حرکت ارام و آهسته بگونه ای که یک دفعه خودتان را با انبوه مسایل مواجه نکنید مدتی با خواستگاری و مدتی در دوران عقد و نامزدی و ... در این دوران هم لذت می بریدو هم کمتر دردسر می بینید وتا زمانی که ازدواج فراهم نشده و ممکن نیست به راهکارهایی که در زیر بیان شده عمل کنید. یقینا سعی کنید با جدیت تمام به آنها عمل کنید, مطمئن باشید از این مرحله دشوار عبور خواهید کرد.
پس بهترین راهکار ازداواج دائم است بنابراین هر چه زودتر شرایط ازدواج دائم رافراهم کنید به جای این که دنبال ازدواج موقت باشید از همین الان تصمیم بگیرید فرد مناسبی را پیدا کنید برای ازدواج دائم بدین صورت در مرحله اول با مشورت و تحقیق و با همکاری خانواده دختری را شناسایی کنید سپس از او خواستگاری کنید در مرحله دوم اگر در حال حاضر نمی توانید امکانات عروسی را فراهم کنید یک صیغه محرمیت بخوانید تا برای گفتگوی مقدماتی مشکلی نداشته باشید سپس قرار بگذارید که مثلا برای شش ماه آینده بصورت رسمی عقد کنید هنگام عقد نیز می توانید شرط کنید که بدلیل مشکلاتی که دارید برای مدتی به شما فرصت بدهند و بعد عروسی کنید با این کار شما حداقل برای مدتی می توانید از همه مزایای دوره نامزدی و عقد بهره مند شوید در حالیکه هزینه های یک زندگی مشترک را نیز ندارید و دختر در خانه پدرش زندگی می کند و هزینه های او نیز به عهده خانواده اش می باشد ولی در عین حال از کنار هم بودن لذت هم می برید بنابراین دلیلی ندارد شما خودتان را برای ازدواج موقت به زحمت بیندازید زیرا اولا ازدواج موقت نیز هزینه دارد و ثانیا مشکلاتی نیز ممکن است برای شما ایجاد کند بنابراین راه صحیحتر اینست که همان هزینه هایی که می خواهید برای ازدواج موقت کنید صرف مراسم عقد دایم کنید و با کمال آرامش از همه مزایای آن نیز بهره مند شوید. علاوه بر این راهکارهای زیر برای کنترل غرایز جنسی پیشنهاد می شود حتما عمل کنید.
1. هر روز یک ساعت ورزش کنید.
2. از خوردن غذاهای تحریک کننده مثل تخم مرغ, فلفل, سیر و پیاز حتی المقدور اجتناب کنید.
3. از پوشیدن لباسهای تنگ مخصوصا لباسهای زیر خودداری کنید.
4. هنگام خواب دمر نخوابید به پشت یا یکی از دو طرف بخوابید.
5- مواظب افکار خود باشید و به امور جنسی فکر نکنید.
6- با برنامه ریزی وقت خود را با برنامه های مفید پر کنید.
براى ازدواج مى‏توانید به مؤسسات زیر نامه نگارى کنید و آمادگى و شرایط خود را براى ازدواج بیان کنید.
1- مؤسسه خیریه الزهرا(س)؛ قم، خ باجک (19 دى)، روبروى مخابرات.
2- بنیاد ازدواج الزهرا(س)؛ قم، خ چهارمردان، چهار راه سجادیه.
3- مؤسسه خیریه فاطمیه(س)؛ قم خیابان امام، 30 مترى کیوانفر - نبش کوچه 38
4- بنیاد ازدواج اسلامى؛ شیراز - پشت مسجد مولا - تلفن 46094 - 33361

برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(موسسه پیوند الزهرا اصفهان) (موسسه پیوند الزهرا) () (خودارضایی) (موسسه خيريه الزهرا قم) (موسسه خیریه الزهرا قم) (بنیاد ازدواج الزهرا(س)) (موسسه خیریه الزهرا در قم)