پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

من با خواهر خود زنا کرده ام آیا از نظر دین حرام است؟

1 پاسخ 1

زنا چه با محارم وجه با غیرمحارم حرام واز گناهان کبیره است واگر اثبات شود حد شرعی دارد از این عمل توبه نمایید وآن را برای کسی نقل نکنید توبه از زنا با محارم نیز قابل بخشش است. البته باید بدون اعلام به دیگران، بین خود و خدا توبه کند.
توضیح بیشتر اینکه:
با توبه مى‏توان از هر عذابی رهایى یافت: شخص گنهکار قبل از توبه حالت و وضعیتى دارد که به موجب آن مستحق عذاب است، ولى پس از توبه واقعى و انابه و استغفار در پیشگاه خداوند، حالت او دگرگون مى‏شود و روح عصیانگر او تصفیه شده و مستحق آمرزش و رحمت مى‏گردد. مانند کسى که پس از ارتکاب جرم و ضایع کردن حق دیگرى شایسته کیفر است؛ اما وقتى که شاکى را از خود راضى کرد، مستحق تخفیف و یا بخشش مى‏شود.
هیچ گناهى غیر قابل بخشش نیست. «ان اللّه‏ یغفر الذنوب جمیعاً» ؛ خداوند همه گناهان را مى‏بخشد، V} (زمر، آیه 53).{V بنابر این با عزم جدى به ترک گناه و استغفار به درگاه خداوند، مطمئن باشید خداوند گناه شما را مى‏بخشد. تقیّد شما به انجام واجبات، کارى ارزنده است؛ چرا که نیکى‏ها زمینه را بر بدى‏ها تنگ خواهد کرد. قرآن
مى‏فرماید: «نماز را در دو طرف روز و شبانگاه (نمازهاى یومیه) به جاى آور، همانا که خوبى‏ها بدى‏ها را از بین مى‏برد»، V}(سوره هود، آیه 114). {V
ضمناً هرگز گناه خود را براى کسى بازگو نکنید و فقط با خداوند راز و نیاز کرده و از او آمرزش بخواهید که او آمرزنده‏اى مهربان است.
اگر کسى مرتکب گناهى شود ولى پشیمان شده و به درگاه خداوند حقیقتا توبه نماید خداوند توبه او را مى پذیرد.توبه راستین از گناهان آن است که واقعا قصد بازگشت به آن گناه را نداشته باشد. خداوند متعال بارها در قرآن مجیدوعده غفران به تائبان داده است و حتى گناهکاران را فرمان به مأیوس نشدن از رحمت خویش داده است. چنان چه درآیه 53 سوره زمر مى‏فرماید: به آن بندگانم که در گناه‏کردن بر نفس خویش اسراف کرده‏اند بگو هرگز از رحمت بى‏منتهای خدا ناامید مباشید البته خداوند همه گناهان شما را خواهد بخشید که او خدایى بسیار آمرزنده و مهربان است. همچنین آیات (135) آل عمران و (48) نساء را به دقت ملاحظه نمایید.
البته در مواردى که عملى نیاز به قضا یا پرداخت کفاره و امثال آن دارد، باید به این وظایف نیز عمل شود.

برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(زنابامحارم) () (نزدیکی با خاله) (خواهر) (حکم کردن خاله) (امیزش با خواهر) (سکس خواهر برادر) (آیا زنا قابل بخشش است؟) (همبستری با خاله) (امیزش با خاله) (زنا حرام است) (عمه) (توبه زنا با محارم)