پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

آیا خانه عفاف در ایران وجود دارد که ما بتوانیم ازدواج موقت کنیم تا دچار گناه نشویم؟ اگر هست، آدرس شیراز را به من بدهید چون نزدیک هستم.

2 پاسخ 2

دانشجوی گرامی؛ متأسفانه مسایل مختلفی که در ادامه به برخی از آنها اشاره می نماییم باعث شده که در مورد ازدواج موقت ،مراکز رسمی خاصی در ایران } البته با توجه به اطلاعات ما و محدودیت مأموریت تعریف شده این مرکز در این رابطه { وجود نداشته باشد؛لذا افرادی که مایل به ازدواج موقت هستند باید مانند ازدواج دائم از شخص مورد نظرخود چنانچه دارای شرایط لازم باشد خواستگاری نموده و بعد از توافق در یکی از دفاتر ازدواج و طلاق آن را به ثبت برسانند.
1- وضعیت فرهنگی کنونی جامعه ما به گونه ای است که غالباً مردم به کسانی که مرتکب فحشا می گردند با دید اغماض نگاه می کنند ولی کسی را که ازدواج موقت کرده فرد بی بند وباری تلقی می کنند.
2- بروز برخی نابسامانی‌های اجتماعی (بلاتکلیفی اولادی که از این طریق به دنیا می آیند ).
3- عدم پذیرش این نوع ازدواج از سوی خانواده‌ها (بخصوص اولیاء و خانواده دختران).
4- ممکن است جوانان با عدم اطلاع مناسب از فلسفه چنین ازدواجی و با توجه به شرایط اقتصادی کنونی جامعه بخواهند از این راهکار برای گریز از زیر بار مسئولیت زندگی دائمی بهره جویند و در تشکیل خانواده(از طریق ازدواج دائم) که رکن اصلی تشکیل خانواده در جامعه است سست شوند .
نکته پایانی
دانشجوی گرامی ؛ گرچه ازدواج موقّت از نظر شرع اسلام کاملاًپذیرفته شده است ولی متأسفانه با توجه به موارد مذکور و موقعیت کنونی جامعه ،عرف و خانواده ها علی الخصوص خانواده دختران از پذیرش چنین ازدواجی سر باز می زنند.


برگرفته از پرسمان
نظر آیه الله مکارم درباره خانه عفاف: اگر این کار زیر نظر افراد مطمئن و با رعایت جهات شرعى و شوونات اسلامى و عرفى و اخذ مجوّز از مقامات ذى‌صلاح صورت گیرد کار خوبى است و ممکن است جلوى بسیارى از مشکلات ازدواج‌ها را بگیرد.


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(ازدواج موقت شیراز) () (ازدواج موقت در شیراز) (خانه های عفاف) (دفاتر ازدواج موقت) (ازدواج موقت) (مراکز ازدواج موقت در شیراز) (ازدواج موقت در شيراز) (��� ��� ���ʿ) (مرکز رسمی ازدواج موقت شیراز)