پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

نشانه های علاقه یک پسر به یک دختر چیست؟ چگونه می توان فهمید؟

3 پاسخ 3

پاسخ سوال را اینجا وارد کنیدسلام به نظرمن مهمترین نشانه ابراز علاقه خواستگاری پسرازدختراست.
خواهرگرامی ؛ آن طور که از فحوای متن ارسالیتان بر می آید شما به پسری علاقه مند شده اید و حال می خواهید بدانید نظر وی نسبت به شما چیست و به اصطلاح می خواهید ببینید این عشق و علاقه طرفینی است و یا اینکه یکطرفه است .
لازم است قبل از بیان جواب سوال شما که چگونه می توان فهمید پسری به دختری علاقه مند است به ذکر مقدماتی بپردازیم تا با بصیرت کاملتری به راه حل مورد نظر برسیم .
خواهرگرامی ؛نیازهاى عاطفى و غرایز ایام جوانى، آدمى را به سوى «دوست داشتن و عشق ورزیدن» سوق مى‏دهد که البته این یک امر طبیعى و غریزى است و کمتر مى‏توان راهى براى گریز از آن پیدا کرد. از آنجا که جاذبه بین دو جنس مخالف (زن و مرد) مخصوصا در سنین جوانى بسیار شدید است،آنچه مهم می نماید کنترل عقلایى بر احساسات و پرهیز از مخاطراتى است که ممکن است فرد را به گرفتارى‏هاى مختلف روحى و جسمى دچار سازد.
از آن جا که زندگی ما اجتماعی است و افراد دیگر نقش مهمی در زندگی ما ایفا می کنند ,نمی توانیم از درک درست و دقیق رفتار دیگران بی نیاز باشیم. این ادراک اشکال متفاوتی دارد که دو نوع آن مهم تر است :اول می کوشیم احساسات کنونی دیگران را که معمولا از طریق علایم غیر کلامی مانند حالات چهره ,و تماس چشمی به دست می آیند درک کنیم .دوم می کوشیم علل ماندگارتری را که در پس رفتار طرف مقابل وجود دارد ,بفهمیم که این امر مستلزم کوشش برای فهم انگیزه ,قصد و صفات شخصیتی دیگران است و در روانشناسی اجتماعی به آن ((اسناد)) گویند .
برخی از راههای ابراز اطلاعات مربوط به حالات درونی (احساسات )عبارتند از :1. حالات چهره 2.تماس چشمی 3. تن صدا 4. حرکات بدنی 5.تماس بدنی
خواهرم ؛اطلاعات صحیح از احساسات دیگران به انحای مختلف به دست می آید ؛با این حال کسب این اطلاعات در قضیه ازدواج ,فقط گام نخست به شمار می آید و ما علاوه بر آن ,به فهم صفات ماندگار دیگران و دانستن علل رفتار آنان نیازمندیم .مثلا ممکن است دختری بریده بریده سخن گفتن پسری را در مقابل خود در نگاه اول حمل بر این کند که به وی علاقه مند است و به اصطلاح الآن زبانش بند آمده ,در حالی که ممکن است این رفتار وی هر علتی داشته باشد جز آنچه آن دختر خانم مد نظرش است . و یا گاه ممکن است پسری برای نشان دادن توجه خود به یک دختر،با موتور و یا ماشین از کنار او به سرعت بگذرد و او را دچار ترس کند و رفتارهایی از این قبیل ,در حالی که علت اصلی رفتار وی ناشی از حس تمیل به آن دختر است,لذا ست که باید عامل اصلی قضاوت درباره احساسات دیگران در مورد خود را علت رفتار آنان قرار دهیم .
اما در مورد مساله شما :
قصد شما برای ازدواج با فردی که احساس خوبی نسبت به او پیدا کرده اید امری طبیعی است، لذا لازم است برای جهت بخشی مثبت به این حس خود، ارزیابی روشنی از شرایط خود داشته باشید تا برخورد واقع بینانه ای با آن ، در جهت امر بسیار مقدس و ارزشمند ازدواج داشته باشید.
ممکن است گاه دختر خانمی برای ارزیابی احساس پسری در مورد خود بخواهد به طور مستقیم اقدام نماید . شأن و منزلت یک دختر ایجاب مى‏کند که تقاضا و اقدام براى ازدواج از طرف مرد صورت گیرد . در ازدواج همیشه پسران طالبند و دختران مطلوب، این عادت براساس فطرت انسانی آنهاست. به همین جهت پسران به خواستگاری می روند نه دختران، حتی در روایتی که مربوط به ازدواج آدم و حواست، آدم با این که خلیفه خدا و مسجود ملائکه شد ولی مأمور شد که از حوا خواستگاری کند و خداوند اجازه نداد حوا از آدم خواستگاری کند. حال اگر عکس این عادت فطری اتفاق افتد، نتیجه مطلوبی نخواهد داد و بلکه گاهی سبب تحقیر و شکست روحی دختر می شود. البته طبق نظر همه مراجع، خواستگارى دختر از پسر اشکال ندارد؛ مگر آنکه این امر خلاف عرف و به گونه‏اى باشد که باعث هتک دختر شود .
اسلام به پیروانش دستور می دهد که اگر امکان ازدواج با فرد مورد علاقه شان را داشتند فورا ازدواج کنند و اگر ندارند به هیچ وجه با او ارتباط برقرار نکنند و حتی در خیال خود هم به او فکر نکنند. ما اگر بخواهیم راهی غیر از آنچه اسلام گفته در پیش بگیریم و به جای کنترل احساسات درونی، جلوی آن را باز بگذاریم، دچار مشکلات روحی و روانی زیادی می شویم.
راهکار
با توجه به مطالب فوق و شرایط مساله شما لازم است چند نکته را خدمتتان عرض کنیم؛
1. ازدواج و انتخاب شریک برای زندگی مسأله ای نیست که با افکار و رفتارهای ناشی از احساسات زودگذر پایه ریزی شود. باید برای آن برنامه ریزی دقیق و حساب شده ای داشت و بدون محاسبه و دوراندیشی اقدام کردن جز پشیمانی و حسرت چیز دیگری به دنبال ندارد.
2. انتخاب همسر باید بر اساس ملاک ها و معیارهای صحیح و عقل پسند باشد. کسی که می خواهد ازدواج کند ابتدا باید ببیند آمادگی و موقعیت آن را دارد یا نه، سپس در مورد ویژگی های همسر آینده اش فکر کند و معیارهای اصلی را کشف کند؛ در مرحله سوم باید بکوشد تا افرادی را در نظر بگیرد که بهترین و بیشترین معیار همسر خوب را دارا هستند. این سه مرحله از اصول اساسی ازدواج است و باید رعایت شود.
3. در ازدواج همیشه پسران طالبند و دختران مطلوب و این عادت براساس فطرت انسانی آنهاست.
4. در مورد مسأله ای که برای شما پیش آمده، اگر با بررسی و تحقیق و مشورت های لازم ایشان را فردى صالح و مناسب تشخیص دادید، بهترین راه آن است که از طریق واسطه‏اى مورد اعتماد نظر طرف مقابل را درباره خویش جویا شوید. مثلا واسطه با ظرافت خاص و تجربه ای که دارد به ایشان بگوید دختری با فلان شرایط و ... آمادگی ازدواج و تشکیل زندگی را دارد و در صورتی که وی مایل باشد خود در این مسیر به او کمک می کند .
مطمئن باشید در صورتى که اگر او نیز واقعا به ازدواج با شما تمایل داشته باشد به طور رسمى و از طریق خانواده محترمشان با کمک واسطه از شما خواستگارى خواهد کرد.
خواهرم اگر با عمل به بند 4 نتیجه مورد نظر خود را دریافت نکردید ,احساسات خود را کنترل و از ابراز محبت خوددارى کنید؛ زیرا علاقه یک سویه راه به جایى نمى‏برد.
خوش آن بى مهربانى هر دو سر بى که یک سر مهربانى درد سر بى
نکته پایانی
با تفحص و پرس و جوى مختصرى که فرد واسطه انجام مى‏دهد، مسأله کاملا روشن مى‏شود,لذا هیچ دغدغه خاطر و اشتغال فکرى برای خود درست نکنید .
لازم به تأکید است فرد واسطه با ید دارای صفاتی چون دلسوزی، مورد اعتماد و سر نگهدار، عاقل و دارای تجربه باشد وبه گونه ای عمل کند که مثلا می خواهد از نظر و دیدگاه وی درباره شما مطلع شود، و یا می خواهد دختری را برای ازدواج به وی معرفی کند و از اظهار تمایل و علاقه شما به وی (حداقل در مرحله اول) او را مطلع نسازد.
مطمئنا اگر دختر و پسر از تناسب کافی برخوردار باشند و پسر نیز به این دختر تمایل داشته باشد اقدام خواهد کرد وگرنه به دنبال فرد مورد نظر دیگری خواهد رفت.

برگرفته از پرسمان
پاسخ :اگر پسری واقعا عاشق دختری باشد به دنبال دسترسی فوری جسمی به او نیست.


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(پسری که دختری را دوست دارد) (چگونه بفهمیم پسری مارا دوست دارد) (ابراز علاقه دختر به پسر) () (ابراز محبت دختر به پسر) (نشانه های عشق پسران) (وقتی پسری دختری را دوست دارد) (ابراز عشق دختر به پسر) (محبت به دوست پسر) (طلسم ازدواج با شخص مورد نظر) (چگونه مي توان فهميد يه پسر به دختري علاقه دارد ؟) (نشانه هاي علاقه يك مرد به زن) (چطور بفهمیم پسری عاشق شده؟) (چگونه بفهمیم یک پسر یک دختر را دوست دارد) (از کجا میتوان فهمید پسری واقعا عاشق دختری است) (چگونه می توان فهمید یک مرد عاشق است) (پسران عاشق چگونه به دختران مورد علاقه خود ابراز علاقه مي كنند) (چگونه بفهمیم پسری واقعا عاشق است) (اظهار محبت پسربه يك دختر) (نشانه یک مرد عاشق) (خواستگاری) (علایم عشق در پسرها) (چگونه بفهمیم کسی عاشق ما شده است؟) (چگونه بفهمیم پسر عاشق دختراست؟) (روش هاي ابراز علاقه پسر به دختر) (اگر پسری دختری را دوست داشته باشد) (چطور بفهمیم پسری علاقه به ما دارد؟) (چطور بفهمیم پسری عاشق من است؟) (چگونه علاقه خود را به یک دختر نشان دهیم) (��� ��ی ی���� ���� �����) (پرسش و پاسخ خواستگاری) (روش فهم + علاقه مرد به زن) (چگونه میتوان فهمید پسری واقعا عاشق است؟) (نشانه های یک مرد عاشق و خاستگار) (چگونه پسري عاشق دختري مي شود) (راه هاي ابراز علاقه پسر به دختر) (نشانه علاقه یک مرد به دختر) (علاقه یک مرد) (نشانه های وجود عشق پسر به دختر) (رفتارهای پسری که به دختری علاقمند شده؟) ( نشانه علاقه دختر وپسر به هم ) (اگر پسری دختری را دوست داشته باشد چه علایمی دارد) (از کجا بفهمیم پسری به ما علاقه مند است یا نه ؟؟) (چگونه بفهمیم آمادگی برای ازدواج داریم) (چطور عشق رابفهمیم) (علامت های عشق واقعی یک پسر) (چگونه می توان فهمید کسی مارا دوست دارد یانه؟) (از کجا بفهمیم آمادگی ازدواج داریم یا نه) (دختر به دوست پسرش بگوید مردها به وی نگاه می کنند) (چگونه بفهميم پسري ما را ميخواهد) (از کجا بفهمیم پسری واقعا ما را دوست دارد؟) (از كجا بفهميم عشق چيست) (چگونه متوجه شویم کسی به ما علاقه دارد ) (بیان احساسات+دختر به پسر) (نشانه های مرد عاشق و خواستار یک دختر) (چگونگی مطلع کردن خانواده ازدوستی ها) (نشانه علاقمندی یک پسر مذهبی) (سوالات روانشناسی درموردعشق پسری به دختر) (مرد چگونه عاشق میشود یا راز دوست داشتن مرد چیست .) (نشانه دوست دختر داشتن) (چگونه میتوان فهمید که شخصی در فیسبوک عضو است) (چگونه بفهمیم مردی مارا می خواهد؟) (چطور از اینکه کسی ما را دوست دارد مطلع شویم) (عشق پسر چگونه است؟) (چگونه با یک پسر به قصد ازدواج دوست شویم ) (��� ��� ��� � ��� ���� �� ������ ������ ������ ���) (چگونه می توان همسر پیدا کرد) (چگونه به دوست دختر خود ابراز علاقه کنیم)