پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


اگر کسی استمنا کند ولی از بیرون آمدن منی جلوگیری کند، چه حکمی دارد؟

2 پاسخ 2

استمنا اگر باعث خروج منی شود حرام و از گناهان کبیره است و غسل هم واجب میشود واگر به خروج منی منجر نشود حرام است ولی غسل واجب نمیشود
توضیح :
از نظر همه مراجع: تا منى از انسان خارج نشود، غسل واجب نیست. V}توضیح‏المسائل مراجع، م 352 ؛ وحید، توضیح‏المسائل، م 358 ؛ نورى، توضیح المسائل، م 353 ؛ خامنه‏اى، اجوبه الاستفتاءات، احکام غسل جنابت.{V
اما اگر موقع استمنا با فشار دادن آلت مانع خروج منی شوید و بعد از رها کردن آن منی خارج شود ولو با فشار بیرون نیاید یا کم خارج شود یا همراه ادرار خارج شود جنب شده و غسل واجب می شود. که در بسیاری موارد چنین حالتی رخ می دهد، یعنی شما عملی انجام می دهید که ضرر جسمی آن بسیار زیاد است (فشار دادن آلت و جلوگیری از خروج منی پس از تحریک جنسی شدید می تواند باعث پارگی بولب یا مخزن انتهایی آلت که پایین تر از مقعد قرار دارد شود و حتی منجر به عقیمی و اختلالات ادراری گردد) و به خیال خود می خواهید از جنابت جلوگیری کنید در حالی که این مسئله غیر ممکن است. یعنی اگر تحریک جنسی به حدی باشد که شخص به ارگاسم برسد، منی از محل اصلی خود یعنی کیسه های منی حرکت کرده و وارد مخزن انتهایی آلت تناسلی که به آن بولب گفته می شود می گردد و پس از آن در اثر انقباضات عضلات بولب منی حالت جهشی پیدا کرده و به بیرون پرتاب می شود، زمانی که شما آلت را فشار می دهید نیرویی که صرف خروج منی از جلو می شود به عقب پس زده و دیواره بولب را پاره می کند. که در این حالت احتمال آسیب رسیدن به سوراخ اصلی خروج منی در بولب وجود دارد.

برگرفته از پرسمان
اگر به واسطه دست و فشار از بیرون آمدن منی جلوگیری نکند و بواسطه اراده و نیروی باطنی خود از بیرون آمدن آن جلوگیری کند و یا بیرون بیاید اما از با جستن بیرون آمدن آن جلوگیری کند پاک است و حکم بیرون آمدن آب های پاک وذی و ... را دارد.


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(جلوگيري از بيرون آمدن مني) (جلوگیری از خروج منی) (حکم جلوگيري از خروج مني) (جلوگیری از آمدن منی) (جلوگیری از بیرون آمدن منی) (مانع شدن خروج منی) () (بیرون آمدن منی) (جلوگیری از بیرون امدن منی) (حکم جلوگیری از خروج منی) (جلوگیری از امدن منی) (عوارض جلوگيري از بيرون آمدن مني) (عوارض جلوگيري از خروج مني) (مانع شدن از خروج مني) (جلوگيري از خروج مني) (امدن منی) (بیرون امدن منی) (حکم استمنا بدون خروج منی) (برای جلوگیری کامل از بیرون امدن منی) (جلوگيري از آمدن مني) (استمنای بدون بیرون امدن منی) (اگر منی از آلت تناسلی بیرون بیاید) (‏ ‏جلو‏ ‏گیری‏ ‏از‏ ‏بیرون‏ ‏امدن‏ ‏منی‏ ‏در‏ ‏مردان)