پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

من مدت زیادی است که چشمم را از گناه حفظ می کنم و به نامحرم و فلیلمها و عکسهای مبتذل نگاه نمی کنم و لباسهای تنگ و تحریک کننده هم هیچ وقت نمی پوشم و حتی صفحه تلویزیون را از رنگی به سیاه و سفید تبدیل می کنم تا تصاویر زنان را در فیلمها و حتی اخبار سراسری به صورت رنگی نبینم تا تحریک نشوم. اما با این حال گاهی دچار خودارضایی می شوم. چرا این طور میشه؟ آخه من خودم را از این موارد حفظ می کنم که تحریک نشوم ولی باز هم شیطان دست بردار نیست. چرا؟ چرا؟ چرا؟ وقتی نگاهم به نامحرم می افتد می گویم یا خیر حبیب و محبوب صل علی محمد و آل محمد این ذکر را از مرحوم رجبعلی خیاط یادگرفته ام که تحریک نشوم لطفا کمکم کنید.

3 پاسخ 3

دوست من شیطان که هیچ وقت دست بردار نیست . ما خودمون باید به سمت خدا بریم و قدرتمون رو به شیطان نشون بدیم . به نظرم بگرد دنبال هدفی که نجاتت بده از این کار
ما در زمینه شهوت با دو نوع تحریک روبرو هستیم. یکی از درون خود انسان است که باید توجه کنیم در فیزیک بدن انسان به صورت تکوینی این تحریک و تمایل وجود دارد و نمی توان آن را به کلی نابود کرد. دوم تحرکات خارجی است که باعث برافروختگی شهوت از درون انسان می شود و تا حدی پیش می رود که برای انسان مقابله و مقاومت در برابر نیروی آن طاقت فرسا و یا بسیار دشوار می نماید.
آنچه شما انجام می دهید و ما نیز معمولا توصیه می کنیم این است که زمینه های تحریک را از خارج کم کنیم تا بتوانیم در برابر نیروی تمایل و تحریک درونی مقاومت نماییم و کم نیاوریم.
این کار شما کاملا صحیح است ولی باید توجه داشته باشید که در هر صورت انسان دارای غریزه تمایل به جنس مخالف و شهوت است و تا از طریق مشروع به ارضای آن نپردازد، انرژی آن تخلیه نمی شود و همواره فرد را با خود درگیر خواهد ساخت. توصیه ما به شما برای رهایی از این تحریکات، فراهم ساختن زمینه ازدواج است. تنها از طریق ازدواج است که راحت می شوید و می توانید با فراقت و آرامش به فعالیت های سازنده خود در زندگی ادامه دهید. توصیه های ما هم معمولا در زمینه کنترل شهوت و کم کردن تحریکات است و هرگز نمی توان با این توصیه ها آتش شهوت را به کلی خاموش نمود.
دستورالعمل‏هایی در مورد کنترل نیروی شهوت و فرار از گناه خودارضایی:
1. سعی کنید به هنگام خواب، شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.
2. شب‏ها تا هنگامی که خوابْ کاملاً برچشمان شما مسلط نشده است، به‏بستر نروید و سعی کنید پیش از خواب، به نحوی خود را فعال و مشغول کنید.
3. از پوشیدن لباس‏های تنگ و چسبان اجتناب کنید.
4. از نگاه کردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریک کننده جدا خودداری کنید و به محض مواجهه با این امور، چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید.
5. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی‏های جنسی و تحریک‏کننده و فکر کردن در این امور، به جدّ بپرهیزید.
6. از خوردن مواد غذایی محرک ـ مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم‏مرغ، گوشت قرمز، غذاهای پرچرب ـ در حد امکان اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید.
7. قبل از خواب مثانه خود را تخلیه کنید.
8. از نوشیدن افراط‏گونه آب و مایعات بپرهیزید (به خصوص شب‏ها و قبل از خوابیدن.
9. هیچ‏گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید.
10. از دست‏ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید و در هیچ شرایطی دست‏ورزی نکنید.
11.هرگز به رو نخوابید.
12. به منظور تخلیه انرژی زاید بدن، به طور منظم و زیاد ورزش کنید.
‏ 13. هیچ گاه بیکار نباشید، برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش، زیادت عبادت و... پر کنید.
14. هرگز در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید .
15. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران به سر نبرید؛ بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید.
16. هفته‏ای یکی دو روز، روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید.
17. با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت‏آمیز با آنها خودداری کرده واز نرمی و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید.
18. هیچ‏گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، (حتی برای آموزش و...). 19. قرآن زیاد بخوانید و درباره معانی آیات آن فکر کنید. T}
عواقب خودارضایی: {T توجه و آگاهی به عواقب خودارضایی باعث می‏شود که انسان بهتر بتوانید دامن همت به کمر زده و از این گناه اجتناب ورزد. البته عواقب سوء و پیامدهای منفی و عملی این گناه جدای از آنکه معصیت است، فراتر از آن است که بتوان آنها را برشمرد؛ بلکه فقط به چند مورد از آن اکتفا می‏کنیم:
1. پیامدهای جسمانی: ضعف چشم و بینایی، تحلیل رفتن قوای جسمانی، عقیم شدن و ناتوانی در تولید مثل، پیری زودرس، ضعف مفاصل، لرزش دست، زشتی چهره و از بین رفتن طراوت صورت.
2. پیامدهای روحی و روانی: ضعف حافظه و حواس‏پرتی، اضطراب، منزوی شدن و گوشه‏گیری، افسردگی، بی‏نشاطی و لذت نبردن از زندگی، پرخاشگری و بداخلاقی و تندخویی، کسالت دائمی، ضعف اراده.
3. عوارض اجتماعی: ناسازگاری خانوادگی، بی‏میل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانی در ارتباط با جنس مخالف و همسر، بی‏غیرت شدن، احساس طرد شدن، از بین رفتن عزت، پاکی، شرافت و جایگاه اجتماعی، دیر ازدواج کردن و لذت نبردن از زندگی مشترک.
برای مطالعه بیشترتوصیه می کنیم به آدرس زیر مراجعه کنید. ما در سایت پرسمان ارگ دو مقاله داریم که در رابطه با عوارض خودارضایی و درمان آن است. مطالعه و عمل به توصیه ها و راهکارهای ارایه شده در این زمینه موثر است. موفق باشید.
http://www.porseman.org/archview.aspx?grp=7

برگرفته از پرسمان
سلام دوست عزیز. البته من پاسخ بهتری ندارم بلکه از مطالب ارزشمند عزیزان استفاده کردم.اقداماتی که انجام میدهید خوب و مناسب و بلکه لازم و واجب است نه برای ترک این عادت بد بلکه برای همیشه و در تمام طول زندگی.بهترین وسیله و داروی شفا بخش تقواست. یکی از توصیه های دوستمون این بود که هرگز در جایی که تنها هستید نمانید که کاملا درست است.اما به راستی در این عالم جایی هست که بشود تنها بود؟!!هرگز و هرگز .خدای قادر متعال همواره حاضر و شاهد و همنشین همه ماست . فراموش نکنیم حضور خدا ونگاه او را وقتی تنها هستیم.و حضور دو فرشته ای را که مامور ثبت و نوشتن اعمال خوب و بد ما هستند وفراموش نکنیم مرگ را و تنهایی و بیکسی قبر را.از ورزش و فعالیت های اجتماعی سالم غافل نباشید. در پایان آرزوی سعادت و بهروزی برای شما دارم.


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

() (خودارضایی)