پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


خانواده ای با ما دشمنی دارند و همیشه سعی می کنند با سحر و جادو در درون خانواده ما مشکل ایجاد کنند افراد خانواده را به جان هم می اندازند مادرم اکثرا مریض می شود پدرم بی دلیل دنبال بهانه ای برای دعوا می گردد و داد و بیداد راه می اندازد . مادرم هم برای جلوگیری از این کارها و برای اینکه مثلا سحر را باطل بکند به پیشنهاد زنان کوچه در آب و غذای خانه چیز نجس (ادرار) قاطی می کند یا اینکه در جلوی در خانه می ریزد هر کاری می کنم نمی توانم او را از این کارش منصرف کنم. با توجه به اینکه خوردن و خوراندن چیز نجس حرام است لطفا بگویید من چه کار کنم؟

1 پاسخ 1

خوردن و نوشیدن هر چیز نجس حرام است و باید دهان خود را در اثر نجس شدن تطهیر نماید ولی نماز او صحیح است و به مادر تذکر دهید که خوردن بول علاوه بر این که از نظر شرعی نجس وحرام است از نظر بهداشتی نیز موجب بیماریهای غیر قابل علاج می گردد و باخوردن ادرار سحر باطل نمی شود.ضمنا سعی کنید با مهربانی بیشتر و زمینه سازی مناسب موجبات عصبانیت پدر را فراهم نسازید و همه چیز را به سحر وجادو نسبت ندهید.
سحر واقعیت دارد اما در ماهیت سحر دیدگاه‏هاى مختلفى است. گروهى سحر را تصرف در قوه خیال مى‏دانند. یعنى ساحر واقعا چنین کارى نکرده بلکه با تصرف در خیال، تماشاگران چنین چیزى را به ذهن آنها آورده. آیه 66 سوره طه، شاهدى بر این مدعا است. «پس ناگهان ریسمان‏ها و چوب‏دستى‏هایشان بر اثر سحرشان، در خیال او، چنین مى‏نمود که به شتاب مى‏خزند».
گروهى (فلاسفه) سحر را تصرف واقعى مى‏دانند و آن را به قدرت روح ساحر مى‏دانند یکى از شواهد این گروه داستان هاروت و ماروت در سوره بقره است که در آین، یکى از آثار شوم سحر را گسستن پیوند زن و شوهر بیان کرده استV}محمد حسن قدردان قراملکى، معجزه در قلمرو عقل و دین، قم، دفتر تبلیغات اسلامى، 1381، صص 77 - 80{V.
بنابراین به خصوص با توجه به داستان هاروت و ماروت، سحر داراى آثارى است که یکى از آنها ایجاد جدایى در بین زن و شوهر است. ولى باید توجه داشت:
1- برخی دختران و پسران خیال می کنند اکنون که خواستگار مناسبی ندارند و یا کسی حاضر نمی شود همسر آنها گردد، پس حتما سحرو طلسم شده اند. این دسته باید توجه کنند که صرف نیامدن خواستگار براى دختر و جواب منفی دختران به پسر، دلیل بر سحر نیست، چرا که عوامل متعدد دیگرى نیز ممکن است مؤثر باشد. یک از عوامل این است که هر رخدادی در زمان معینی که برای آن تقدیر شده, اتفاق می افتد که برای رسیدن به آن چاره ای جز صبر, دعا و تلاش معقول و در حد وظیفه و توان و توکل و امید به خداوند نسبت به نتیجه, نیست.
2- از آنجا که سحر و ساحر بودن داراى تحصیلات و مدرک رسمى نیست، مدعیان دروغین زیادى دارد که با اخذ پول بسیار، ادعاى باطل کردن سحر را مى‏کنند.
3- بهترین راه این است که انسان با دعا و توسل از خداى مهربان حوایج خود را طلب کند و برای رسیدن به خواسته ها عجله نداشته باشد و بردبار باشد تا هنگامه آن فرا برسد.
4- براى بطلان سحر دعاها و هرزهایى ذکر شده که موثراست از جمله:
1-این دعا را بنویسد وهمراه داشته باشد بسم الله وبالله بسم الله وما شاءالله,بسم الله لاحول ولاقوه الا بالله,قال موسی ما جئتم به السحران الله سیبطله ان الله لایصلح عمل المفسدین,فوقع الحق وبطل ماکانوایعملون فغلبواهنالک وانقلبواصاغرین ( این دعااز امیرالمومنین علیه السلام نقل شده است)
2 -ستعاذه به خداوند و خواندن سوره‏هاى فلق و ناس.در روایت آمده که این دو سوره را در نماز وتر بخواند پیامبر اکرم(ص) به علی(ع) سفارش نمود که اینگونه بخواند
3-خواندن و نوشتن آیات 75 تا 82 سوره یونس.
4-دعا وتضرع به درگاه خداوند.
5-درخواست دعاازاولیاى واقعى خداوند.
براى مطالعه دعاهاى مربوطه ر.ک: مفاتیح‏الجنان شیخ عباس قمى، کتاب باقیات الصالحات، باب سوم (در ضمن این باب تعویذ بطلان سحر ذکر شده است).


برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(باطل كردن سحر با ادرار) (باطل سحر با ادرار) (خوراندن ادرار به شوهر) (باطل كردن طلسم با ادرار) (خوراندن ادرار به معشوق) (ابطال سحر و جادو با ادرار) (تعویذ بطلان سحر) () (باطل کردن سحر با ادرار) (باطل كردن سحر و طلسم با ادرار) (ابطال سحر با ادرار) (ادرار جادو را باطل میکند) (باطل کردن سحروجادوباادرار) (خوراندن ادرار به همسر) (ادرار باطل سحر) (باطل کردن طلسم با ادرار) (خوراندن ادرار به مرد) (باطل کردن دعا با ادرار) (خوراندن ادرار) (باطل كردن جادو با ادرار) (جادو با ادرار) (جادوی ادرار) (ادرار برای باطل سحر) (ایا ادرار میتواند سحر وجادو را باطل کند) (باطل سحر) (طلسم با ادرار) (ایا ادرار سحر را باطل میکند) (باطل کردن جادو با ادرار) (طلسم ادرار) (خوردن ادرار مادر سحر باطل میکنه) (باطل كردن سحر و جادو با ادرار) (باطل شدن طلسم با ادرار) (باطل کردن سحر همیشگی ) (ادرار برای بطلان سحر) (سحروجادوباادرار) (جه چیزی دعا را باطل می کند) (باطل کردن سحربا ادرار) (چه چیزی دعا و طلسم را باطل میکند) (باطل کردن سحرباادرار) (ایا ادرار دعا را باطل میکند) (ادرار و باطل سحر) (طلسم نجس) (چاره ای برای ابطال سحر ساحران)