پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

من ازدواج کرده ام اما از طرف شوهرم ارضای جنسی نمی شوم و بعد از نزدیکی مجبور به استمنا می شوم حالا نمی دانم که در این صورت هم گناه محسوب می شود یا خیر؟ برای ترک این کار نمی دانم که چه کار انجام دهم لطفا راهنمایی ام کنید.

1 پاسخ 1

عمل خودارضایی یا استشها در هر صورت حرام و از گناهان بزرگ است و راه ارضا براى زن فقط از طریق شوهر و نزدیکى با او جایز است.
همانطور که می دانید عمل استشهاء نوعی انحراف جنسی است و پیامدهای سوئی دارد که یکی از این آثار سوء آن همین مشکلی است که شما با آن درگیر هستید و از زندگی زناشویی و حتی نزدیکی با شوهر لذت کافی نمی برید. راه حل اساسی این مشکل مستلزم پشت سر گذاردن مراحلی است که به ترتیب متذکر آن می شویم:
یک. در مرحله اول سعی کنید به صورت جدی از انجام عمل خودارضایی اجتناب کنید و همیشه با خود بگویید این عمل گناه بزرگی است و عذاب الهی را به دنبال دارد مضافا بر این که آثار سوء جسمانی و روانی نیز دارد.
دو. از قرار گرفتن در تنهایی و دست ورزی با دستگاه تناسلی خود جدا پرهیز کنید.
سه. در مرحله دوم باید نحوه نزدیکی جنسی با شوهرتان را اصلاح کنید. به نظر می آید یا شما خیلی دیر به مرحله ارگاسم می رسید یا شوهرتان سریع ارضا می شود و دچار زودانزالی است. در هر صورت باید مسأله را با شوهرتان مورد بررسی قرار دهید اگر شوهرتان دچار زودانزالی است راهکارهای زیر مورد توجه قرار گیرد تا مشکل حل شود:
1. قبل از هر چیز باید توجه داشته باشید که محیط و فضا و اتاقی که در آن استراحت می کنید باید فضای آرام و امن باشد زیرا فضای امن و آرام زمینه کافی را برای عمل زناشویی فراهم می کند و آرامش روانی محیط زمینه ساز عجله نکردن برای تمام شدن کار لازم و ضروری است. ولی اگر احساس شود ممکن است در معرض مشاهده دیگران حتی کودک خردسال و یا شیرخوار واقع شوید دچار مشکل می شوید بنابراین توصیه می شود در اتاق اختصاصی و درب اتاق بسته و حتی قفل شده عمل انجام گیرد.
2. اگر از مطلب خاصی دچار اضطراب می شوید به رفع علت اضطراب پرداخته شود زیرا اضطراب از هر مطلب و موضوعی به از دست دادن کنترل و تسلط بر اعصاب و وضیت روانی منجر می شود.
3. پیش از ارتباط جنسی، مرد حتما باید با مالش نقاط حساس و جنسی بدن زن را تحریک کنید و او را به سر رضایت و شوق آورده تا زمانی که زن به آمادگی کافی برای عمل زناشویی پیدا کند زیرا زن برای رسیدن به اوج لذت جنسی مدت زمان بیشتری نیاز دارد. بخلاف مردان که زودتر تحریک شده و به اوج لذت جنسی می رسند. بنابراین مرد باید تحمل کند و با ایجاد آمادگی در زن زمان ارگاسم همدیگر را نزدیک تر کنند لذا گاهی لازم است 15 دقیقه مقدمات عمل زناشویی طول بکشد.
4. قبل از ارتباط جنسی، زن، آلت مرد را به مدت 15 دقیقه ماساژ دهد.
5. در هنگام ارتباط جنسی به وضعیت زود انزالی فکر نشود.
6. در هنگام ارتباط جنسی به امور غیرجنسی فکر شود و یا به فعالیتی مشغول شود مثلا آدامس جویده شود.
7. به محض احساس نزدیک شدن لحظه انزال، مقعد خود را سست کرده و با دهان باز نفس آرام و عمیق کشیده شود.
8. برای ارتباط جنسی، مرد در زیر قرار گیرد و زن در رو تا مرد دیرتر به ارگاسم و اوج لذت جنسی برسد.
9. به هنگام ادرار کردن، 2 تا 3 بار و حتی بیشتر ادرار کردن را قطع و وصل کنید.
10. از تغذیه مناسب بهره گرفته شود از خوردن ماست و ترشی و نیز مواد غذایی تحریک کننده غریزه جنسی خودداری شود.
11. در شبانه روز به طور مرتب ورزش کنید و به تقویت عضلات بدنی خود بپردازید.
12. با مراجعه به پزشک از داروهای مناسب استفاده شود.
13. برای اطلاعات بیشتر به کتاب های زیر مراجعه فرمایید:
- مشاوره جنسی و زناشویی، نوشته علی اسلامی نسب، از انتشارات نسل نواندیش؛
- درمان های جنسی، نوشته علی اسلامی نسب، از انتشارات نسل نواندیش.
نکته دیگری که باید رعایت شود توافق و تناسب با نزدیک بودن میل جنسی هر یک از زن و شوهر به یکدیگر است؛ یعنی از نظر میل جنسی و تمایل به عمل زناشویی باید حتی المقدور سعی شود زن و شوهر در یک سطح از تمایل قرار داشته باشند و یا سطح تمایلشان به این مطلب را به یکدیگر نزدیک کنند. برای این موضوع شکی نیست که روابط عاطفی و داشتن فضای عاطفی و دوستانه و صمیمانه بین زن و شوهر در این زمینه نقش زیادی را ایفا می کند. بنابراین باید روابط عاطفی و برخوردهای اخلاقی و دوستانه و صمیمانه تان را به سطح مطلوب و مناسب برسانید، زیرا وقتی که هر یک از زن یا شوهر چندان تمایل عاطفی به دیگری نداشته باشند و یا به خاطر برخوردهای نامناسب اخلاقی، از همدیگر فاصله دارند، سطح تمایل به عمل زناشویی آنها نیز کاهش پیدا می کند، بنابراین روابط اخلاقی و عاطفی زن و شوهر در اینجا خیلی مهم است و باید قبل از هر چیز به اصلاح رفتارهای اخلاقی و تعاملات بین خود را اصلاح کنید. خلاصه آن که هم تجربه و هم آمار و ارقام نشان می دهد عدم وجود رابطه عاطفی (طلاق عاطفی) بین زن و شوهر منشأ بسیاری از مشکلات عاطفی، جنسی، رفتاری، اخلاقی و... است و کمتر می توانند این نیاز مهم و سرنوشت ساز را تأمین و ارضا کند. امید است با ملاحظه و توجه به نکات فوق مشکل به وجود آمده رفع گردد.

برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

() (جنسی) (ارضا)