پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

زمان دقیق برای انزال یه مرد و زن چند دقیقه است البته بعد از معمولی شدن جنس مخالف؟ و زمان معمولی شدن چه قدر است؟ و بعد از گذشت زمان آیا زود انزالی اتفاق می افتد یا دیر انزالی و چرا؟

1 پاسخ 1

زود انزالی بیشتر برای مردان مطرح است و آنچه در ذیل می آید در این مورد می باشد. ولی در زن ها بیشتر از اصطلاح زودارضائی می توان استفاده کرد که البته با توجه به اینکه ارضاء زن، حداقل 15 دقیقه طول می کشد، بسیار به ندرت می توان در مورد زن این اصطلاح را بکار برد.
راهکارهای متعددی می تواند برای حل این مشکل مؤثر واقع شود؛ که به برخی از آنها اشاره می شود. لازم به ذکر است کارشناسان در صورتی زودانزالی را یک اختلال تلقی می کنند که
1- کمتر از 3 دقیقه طول بکشد.
2- فاصله بین دو آمیزش طولانی نباشد که منجر به ذخیره شدن توان جنسی بالاشود.
3- از زمان ازدواج و عروسی و ارتباط جنسی بیش از 6 تا 9 ماه گذشته باشد.
پر واضح است که در غیر این صورت بیماری تلقی نشده و موجب نگرانی نیست و راهکارهای زیر را نباید بکار گرفت و الا باعث ایجاد آسیب جسمی خواهد شد.
بعد از بیان نکات فوق به ارائه راهکارهای مورد نظر می پردازیم:
1. قبل از هرچیز باید توجه داشته باشید که محیط و فضا و اتاقی که در آن استراحت می کند باید فضای آرام و امن باشد زیرا فضای امن و آرام زمینه کافی را برای عمل زناشویی فراهم می کند و آرامش روانی محیط زمینه ساز عجله نکردن برای تمام شدن کار لازم و ضروری است. ولی اگر احساس شود ممکن است در معرض مشاهده دیگران حتی کودک خردسال و یا شیرخوار واقع شوید دچار مشکل می شوید بنابراین توصیه می شود در اتاق اختصاصی و درب اتاق بسته و حتی قفل شده عمل انجام گیرد.
2. اگر از مطلب خاصی دچار اضطراب می شوید به رفع علت اضطراب پرداخته شود زیرا اضطراب از هر مطلب و موضوعی به از دست دادن کنترل و تسلط بر اعصاب و وضیت روانی منجر می شود.
3. پیش از ارتباط جنسی، مرد حتما باید با مالش نقاط حساس و جنسی بدن زن را تحریک کنید و او را به سر رضایت و شوق آورده تا زمانی که زن به آمادگی کافی برای عمل زناشویی پیدا کند زیرا زن برای رسیدن به اوج لذت جنسی مدت زمان بیشتری نیاز دارد. بخلاف مردان که زودتر تحریک شده و به اوج لذت جنسی می رسند. بنابراین مرد باید تحمل کند و با ایجاد آمادگی در زن زمان ارگاسم همدیگر را نزدیک تر کنند لذا گاهی لازم است 15 دقیقه مقدمات عمل زناشویی طول بکشد.
4. در شبانه روز به طور مرتب ورزش کنید و به تقویت عضلات بدنی خود بپردازید.
5. در طول شبانه روز و هفته به وضعیت زود انزالی فکر نشود.
6. به محض احساس انزال و حتی در زمانی که زن در حال ارضا است فکر خود را به امور غیر جنسی مشغول کنید مانند محاسبه های ریاضی و ارقام مخارج و بدهکاری و اعداد دیگر که از ارتباط خشک حکایت می کنند
7. در طول شبانه روز و هفته به امور غیرجنسی فکر شود و یا به فعالیتی مشغول شود مثلا آدامس جویده شود.
8. به محض احساس نزدیک شدن لحظه انزال، مقعد خود را سست کرده و با دهان باز نفس آرام و عمیق کشیده شود.
9. برای ارتباط جنسی، مرد در زیر قرار گیرد و زن در رو تا مرد دیرتر به ارگاسم و اوج لذت جنسی برسد.
10. به هنگام ادرار کردن، 2 تا 3 بار و حتی بیشتر ادرار کردن را قطع و وصل کنید.
11. از تغذیه مناسب بهره گرفته شود از خوردن ماست و ترشی و نیز مواد غذایی تحریک کننده غریزه جنسی خودداری شود.
12. با مراجعه به پزشک از داروهای مناسب استفاده شود.
13. برای اطلاعات بیشتر به کتاب های زیر مراجعه فرمایید:
الف. مشاوره جنسی و زناشویی، نوشته علی اسلامی نسب، از انتشارات نسل نواندیش؛
ب. درمان های جنسی، نوشته علی اسلامی نسب، از انتشارات نسل نواندیش.

برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(مدت زمان انزال در مردان) (مدت زمان مناسب برای انزال) (حداقل زمان انزال) (زمان مناسب انزال) (مدت زمان انزال زن) (مدت زمان ارضا زنان) (مدت انزال در زنان) () (زمان معمولی انزال) (مدت زمان انزال) (انزال) (زود انزالی) (درمان زود انزالی) (����� �� �ی��� ���� ��ی�) (مدت انزال زن) (ارضا)