پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


من خانمی 21 ساله هستم که تازه 1 ساله ازدواج کردم شوهرم به دلیل موقعیت کاری از من دور است و ما هر چند ماه 1 بار همدیگر را می بینیم متأسفانه من قرص استفاده نکردم و ممکنه وارد دوران قاعدگی شوم. شوهرم فقط چند روز خانه است و میدونم اصرار می کنند در حال حیض نزدیکی داشته باشیم حالا با توجه به این که جوانیم و اول ازدواجمان است چی کار کنم؟ خواهش می کنم توضیح بدهید انجام این کار چه ضرری واسه من دارد؟ هم شرعی و هم پزشکی؟

2 پاسخ 2

خواهر عزیز و گرامی!
می توانید با بر نامه ریزی مناسب زمان حضور ایشان را طوری تنظیم کنید که در حال پاکی باشد,با وجود وسائل ارتباطی مناسب,می شود زمان مناسبی را تنظیم نمود,زیرا مقاربت در حال حیض علاوه بر حرمت وکفاره ,موجب پیدایش مشکلات فراوانی است که باید از آن دوری کرد.
مسلم است که شما اگر مقید به مسائل شرعی و جلب رضایت الهی نبودید به فکر این گونه مسائل نمی افتادید بنابراین در برطرف کردن این مشکل شما نقش بسیار مهمی دارید که اگر به خوبی رعایت نکنید هم ضررهای دنیوی و هم عذاب اخروی را در پی خواهد داشت. بنابراین اگر با استفاده از قرص می توانید مانع عادت خود شوید حتما این کار را انجام دهید تا شوهرتان نیز راحت باشد و اگر به هیچ وجه برایتان امکان پذیر نیست با خواهش و دلسوزی و توجیه شوهرتان که این کار عقوبت دنیوی و اخروی دارد و احتمال ناقص الخلقه شدن فرزندان و عقب افتادگی های جسمی و ذهنی آنها را به دنبال دارد مانع از مقاربت(دخول مستقیم) در این ایام شوید و از راه های دیگر مانند در آغوش یکدیگر بودن و ... سعی کنید همسرتان ارضا شود اما در مورد اینکه خدای ناکرده مبتلا به مقاربت در دوران حیض شوید باید گفت: از نظر شرعی این عمل گناهی بسیار بزرگ محسوب می شود که به نظر بعضی از مراجع مانند حضرت امام(ره) کفاره نیز باید پرداخت گردد و اگر ایام حیض را به سه قسمت تقسیم کنیم در قسمت اول یک مثقال طلاى سکه‏دار و در قسمت دوم نیم مثقال و در قسمت سوم یک چهارم مثقال طلاى سکه‏دار به فقیر کفاره بدهد.

اما عوارض این عمل از نظر پزشکی
به صورت مختصر چند علت ذکر مى‏شود:
1- یکى از مهمترین عوامل لازم جهت مقاربتِ مطلوب وجود آرامش روحى و میل جنسى است که در اصطلاح پزشکى به آن ( Libido ) یا میل جنسى گویند. یعنى طرفین میل به مقاربت داشته باشند و الا در صورت عدم وجود میل از یک یا هر دو طرف عمل جنسى براى طرفى که میل کافى ندارد، نه تنها مطلوب و پسندیده نیست، بلکه موجب تنفر نیز مى‏شود. در دوران قاعدگى، سطح هورمون‏هاى جنسى خانم‏ها (استروژن و پروژسترون) کاهش مى‏یابد و در اثر آن دیواره داخلى رحم ریزش یافته و خونریزى مى‏شود. در این دوران از یک طرف به علت کاهش هورمونى، عواطف و روحیه خانم‏ها بسیار حساس و زودرنج شده و کج‏خلقى و بى‏حوصلگى خانم‏ها در این دوره بیشتر مى‏شود و حتى گاه تحمل بچه‏دارى را ندارند و از طرف دیگر خونریزى از توان جسمى آنها مى‏کاهد (درست مثل این که شما بروید بانک خون و یک کیسه خون بدهید) و به این دلیل از نظر پزشکى توصیه کرده‏اند در کارهاى منزل مثل لباس شستن، ظرف شستن و... در این مدت به خصوص روزهاى اول خانم‏ها را یارى دهید. حال با این اوصاف آیا مقاربت که هم آمادگى روحى مى‏خواهد و هم آمادگى جسمى صحیح است؟ مسلما در این گونه مواقع فقط مردان به لذت جنسى مى‏رسند، ولى زن به لحاظ عدم آمادگى به اوج لذت جنسى یا اُرگاسم نمى‏رسد و دچار درد ناحیه کمر و لگن و... شده و حتى احتمال سردمزاجى و کاهش میل جنسى حتى در دوران طهارت و پاکى براى او وجود دارد. حتى گاهى به علت عدم آمادگى روحى و جنسىِ زن، خود مرد هم آن طور که باید لذت نمى‏برد؛ یعنى غدد ترشحى دستگاه تناسلى زن که مسیر مقاربت را لزج و آماده مى‏کنند، به خوبى فعالیت نمى‏کنند و مقاربتى دردناک همراه با خاطره‏اى بد براى زن به دنبال دارد و خود مرد هم به ارگاسم نرسیده است. در حالى که تمام توصیه‏هاى پزشکى این است که بهترین مقاربت، مقاربتى است که هر دو جنس آن هم در یک زمان و یا با فاصله زمانى اندک به اوج لذت جنسى (اُرگاسم) برسند.
2- یکى از اهداف مقاربت، تکثیر نسل است. هر چند از نظر پزشکى احتمال آبستنى زن در ایام عادت بسیار کم است، ولى در بعضى از قبایل یهودى (در اسرائیل) که به مقاربت در ایام عادت ماهانه نیز مى‏پردازند و در مواردى زنها حامله مى‏شوند، بیمارى‏هاى ارثى و نواقص ژنتیکى متعددى در بچه‏ها مشاهده شده و حتى در کتب پزشکى ثبت و ضبط شده است. بنابراین جهت اجتناب از پیدا کردن چنین فرزندان ناقص الخلقه‏اى، اجتناب پسندیده‏تر است.
3- استراحت جنسى براى هر دو جنس (مرد و زن) یک ضرورت است، که علم نیز آن را ثابت کرده است. قاعدگى خانم‏ها وسیله‏اى اجبارى است براى این که زن و مرد مدتى استراحت جنسى داشته باشند و بعد از آن با میل و رغبت بیشتر در کنار یکدیگر باشند. از طرف دیگر به واسطه افراط دچار خودکشى نشوند. هر بار نزدیکى و مقاربت که همراه با ارگاسم باشد، تمام عضلات بدن (حتى عضلات موها که هر کدام از موهاى بدن انسان به غیر از سر و صورت داراى عضله‏اى بسیار کوچک است و موقع بیرون آمدن از استخر یا ترس و... منقبض شده و موها را راست مى‏کند) به یک باره منقبض شده و به شدت از ذخیره انرژى بدن مى‏کاهد. احساس خستگى شدید بعد از مقاربت به خاطر همین مطلب است.
سخن معروف بوعلى سینا ـ که کتاب قانونش صدها سال در دانشکده‏هاى پزشکى تدریس مى‏شد ـ این است که انسان با هر بار مجامعت یک میخ به تابوتش مى‏زند و چه بسا در اثر افراط، سریعا به پایان زندگى جنسى و دنیوى خود برسد. بنابراین علم حکم مى‏کند اجبارا هم که شده، در این مدت خود و همسرتان استراحت کنید.
4- در طول دوران قاعدگى، لایه داخلى رحم، دهانه رحم و مجراى داخلى مهبل ریزش دارند و سطوح و لایه‏هاى زیرین تا اتمام دوران قاعدگى بسیار نازک و شکننده هستند و هرگونه تماسى ایجاد خراش و آسیب‏دیدگى مى‏نماید که زمینه را براى بروز عفونت‏هاى بعدى فراهم مى‏نماید.
5- اغلب انجام نزدیکى منجر به ایجاد پارگى‏ها ( Lacerarions) و آسیب‏هاى بافتى مى‏نماید که در حالت طبیعى به لحاظ حضور ترشحات این آسیب‏هاى جزئى به سرعت و با تکثیر سلول‏ها ترسیم مى‏شود. در دوران قاعدگى ترشحات طبیعى واژن (مهبل) حضور ندارند و لذا ترمیم با اشکال مواجه مى‏گردد. به همین دلیل است که اگر در این دوران نزدیکى صورت گیرد با احساس سوزش و درد توأم خواهد بود.
6- طول دوران سیکل قاعدگى 28 روز فرض مى‏شود که تخمک‏گذارى 14 روز قبل از بروز قاعدگى صورت مى‏پذیرد. لذا پیش‏بینى زمان تخمک‏گذارى بسیار دشوار است. در برخى موارد زمان تخمک‏گذارى به جلو افتاده و در اواخر قاعدگى (قاعدگى‏هاى طولانى) صورت مى‏گیرد. لذا براى زوجینى که قصد پیشگیرى از باردارى را دارند نزدیکى منجر به بارورى مى‏شود.
7- دوران قاعدگى براى اکثر خانم‏ها همراه با دردهاى لگنى، شکمى، کمردرد، احتقان ناحیه شکم، احساس سنگینى و درد ناحیه پستان‏ها و... همراه است. به علاوه فرد دچار افسردگى و اضطراب و برخى دیگر علائم روحى - روانى نیز هست. لذا تحمیل نزدیکى در چنین حالتِ بیمار گونه‏اى صحیح نبوده و تجربه منفى به بار خواهد آورد که در روابط آتى زناشویى ایجاد مشکل خواهد کرد.

برگرفته از پرسمان
سلام خب دخول نداشته باشین و شما با دست یا دهان براش انجام بده سریع ارضا میشه ولی خودت نباید تحریک بشی چون برات مضره


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(ارضا خانم) ()