پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


از پاسخ شما ممنونم، اما من هرگز پاسخ شما رو قبول ندارم و از اسلام هم گریزان شدم ... ببخشید تا بدانید که چرا ... من با پسری از خانواده ای بسیار خوشنام و مؤمن ازدواج کردم و در مدت یک سال زندگی مشترک به چیزهایی پی بردم که هرگز نمی خواهم مسلمون باشم ... شوهر من بارها و بارها مرا مورد ضرب و شتم قرار داد و من از پزشکی قانونی نامه گرفتم اما 2 سال تمام در راهروهای دادگاه قادر به گرفتن طلاق نبودم ... سال ها مدرک علیه شوهر روانی و فاسد خود داشتم ... شوهری که با این که نماز می خوند و روزه می گرفت با زن برادر کثیفش رابطه نامشروع داشت ... این اسلام هست که من دختری جوان و زیبا و دارای تحصیلات بالایی هستم ... در راهروهای دادگاه از تمام قضیه های پست و کثیف، پیشنهاد دوستی می شنیدم ... پیشنهاد رابطه که اگر با من دوست شوید طلاقت را می گیریم ... چه قدر پست و کثیف ... چه قدر حیوان ... این ها کسانی هستند که سوگند خورده اند ... وکیل شوهر من به من می گفت باید با من باشی و من بعد از آن طلاقت را خواهم گرفت ... تا این حد مسلمون باشی و پست ... من تصمیم خود را گرفته ام و مسیحی خواهم شد و با مردی مسیحی ازدواج خواهم کرد ... من هرگز در دین اسلام با این باورها و حق هایی که به مردان پست داده می شود نمی خواهم من ... قاضیی که 8 میلیون تومان بگیرد و حکم طلاق مرا صادر کند ... اینه اسلام؟ اگر اسلام اینه، من کافر خواهم شد.

2 پاسخ 2

در پاسخ به سوال شما در یک کلام می توان گفت: اسلام به ذات خود ندارد عیبی-هر عیب که هست از مسلمانی ما است. اسلام آخرین و کاملترین دین الهی است، ولی مسلمانان در صورتی کامل و خوب خواهند بود که از اسلام تبعیت کنند. کسانی که شما از آنها نام برده اید، تنها از نظر نام و شناسنامه مسلمان اند، و ما نیز چنین افرادی را مسلمانان واقعی نمی دانیم. شما در عوض اینکه کافر شوید و مشکلات خود را صد برابر کنید، بهتر است اسلام را به درستی بشناسید و به خوبی عمل کنید و مسلمان واقعی باشید، تا هم در دنیا سعادت مند باشید و هم در آخرت. اکنون شما در معرض امتحانی سخت قرار گرفته اید که باید سعی کنید از آن با درایت و اندیشه، سرافراز بیرون بیایید. موفق باشید

برگرفته از پرسمان
باسلام و عرض ادب خدمت شما خواهر گرامی.  بنده فرمایشات شما رو خوندم و به نظرم اومد که شما به یک اشتباهی دچار شدید اونم اینکه اسلام رو بر اساس رفتار مسلمون ها می سنجید و میگید چون فلان مسلمون این کارو انجام داد پس اسلام به طور کلی بده.  در صورتی که اصلا اینجوری نیست.  شما برید احادیثی که درباره مقام زن هستش رو بخونید و ببینید اسلام چقدر مقام یک زن رو بالا دونسته که پیامبر گرامی اسلام (ص) می فرماید : "بهشت زیر پای مادران است." (1) و یا درباره رفتار مرد با همسرش حدیث های فراوانی داریم که به مرد توصیه می شود تا با همسرش به نیکی رفتار کند از جمله :  پیامبر  خدا صلي الله عليه و آله مي فرمايند: «كلما ازداد العبد ايمانا ازداد حبا للنسآء (2) ; هر چه ايمان بنده زياد شود، محبت [وي] به زن ها نيز زياد مي شود .» و n تا حدیث دیگری که در این رابطه داریم.که به شما پیشنهاد میکنم که به این صفحه یک سری بزنید: http://www.shia-news.com/fa/news/37930/40-آموزه-مهم-درباره-همسرداری-از-زبان-ائمه پس رفتار های همسر شما به خاطر دین اسلام نیست و اگر مسلمون ها اشکالی تو کارشون باشه، اون اشکال از اسلام نیست.  با این توصیفاتی که شما از همسرتون میکنید به نظرم نمیشه به شوهر شما مومن و یا حتی مسلمون گفت چون حدیث داریم شخصی که زنا میکنه از ایمان خارج میشه.  و یا حتی به اون کسی که به شما پیشنهاد دوستی میده و برای شما مزاحمت ایجاد میکنه نمیشه لقب مومن و مسلمون رو داد.  پس خلاصه بحث این باشه که شما لطفاً اسلام رو از روی مسلمون ها نشناسید بلکه خودتون با تحقیق و تدبر به حقیقت اسلام پی ببرید تا انشاءالله سعادتمند دنیا و آخرت باشید.  امیدوارم تونسته باشم به شما کمکی کرده باشم.  موفق باشید.  1)مستدرک الوسائل، میرزا حسین نوری طبرسی، ج۱۵، ص۱۸۰ 2) بحار الانوار، ج 103، ص 228 .


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

()