پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

عمل جنسی از پشت زن را توضیح دهید. معایب و مزایای آن را توضیح دهید.

3 پاسخ 3

T}همه مراجع (به جز آیات عظام تبریزى، سیستانى و وحید):{T کراهت شدید دارد.V}امام خمینى، آیت‏اللّه نورى و آیت‏اللّه فاضل، تعلیقات على العروه، ج 2، النکاح، الفصل الاول، م 1 ؛ آیت‏اللّه صافى، توضیح المسائل مراجع، م 450 ؛ آیت‏اللّه خامنه‏اى، استفتاء، س 419 ؛ آیت‏اللّه مکارم، تعلیقات على العروه، احکام الحیض، السابع و دفتر آیت‏اللّه بهجت.{V
T}آیت‏اللّه سیستانى:{T اگر زن راضى باشد، کراهت شدید دارد و اگر راضى نباشد، بنا بر احتیاط واجب جایز نیست.V}آیت‏اللّه سیستانى، توضیح المسائل مراجع، م 450.{V
T}آیت‏اللّه تبریزى و آیت‏اللّه وحید:{T بنا بر احتیاط واجب جایز نیست.V}آیت‏اللّه تبریزى، استفتاءات، س 1463 و منهاج الصالحین، ج 1، م 228 و آیت‏اللّه وحید، منهاج الصالحین، ج 2، م 228.{V
برخی ازعوارض این عمل زشت عبارتند از :
1. مهمترین عارضه ای که مجامعت از طریق مقعد برای زن دارد این است که چون لذت حقیقی جنسی برای زن از طریق مقاربت از فرج و مجرای تناسلی حاصل می شود نه از طریق مقعد، بنابراین زن دچار سرد مزاجی و بی میلی جنسی شده و در آینده نزدیک خود را موجودی می یابد که وسیله دفع شهوت شوهرش شده و خودش نباید از این عمل خدادادی لذتی ببرد.
2. از آنجا که ساختمان مقعد طوری است که ظرفیت پذیرش آلت مرد را ندارد(برخلاف واژن یا فرج که خاصیت ارتجاعی و لغزنده دارد) و هر لحظه امکان آسیب دیدگی ماهیچه حلقوی(اسفنگتر) دهانه مقعد و حتی پارگی ان وجود دارد . درنتیجه زن گرفتار درجاتی از بی اختیاری مدفوع شده و نیازمند جراحی و عوارض بعدی می شود. چون مرد در حال لذت جنسی فقط به فکر دفع شهوت خود است و حرکات بدون کنترل او هر لحظه می تواند به زن آسیب فیزیکی وارد کند.
3. مقعد محل ذخیره فضولات دستگاه گوارش(مدفوع) است که حاوی میکروبها فراوانی است. در اثر مالش و دخول آلت مرد این میکروبها می توانند وارد دستگاه تناسلی مرد شده خود و او را به عفونتهای خاصی مبتلا سازند. در حالی که مقاربت از راه واژن یا فرج چنین عوارضی به همراه ندارد.
4. مخاط مقعد بسیار ظریف و نازک است و احتمال پارگی و انتقال ویروس ایدز از طریق آن به داخل خون زیاد است و حتی یکی از علل شیوع ایدز در غرب از طریق جنسی، لواط و مقاربت از طریق مقعد است.
5. از آنجا که دهانه مقعد دارای ماهیچه ای حلقوی است، مانند یک کش محکم دور آلت مرد را گرفته و در لحظه خروج منی مانند یک سد عمل می کند. و در اثر این عمل احتمال پس زدن منی به عقب و فشار به کیسه های منی و غده پروستات و عوارض ناشی از آن خیلی زیاد است.
6. و نکته آخر اینکه از جمله عوارض مقاربت از راه مقعد ابتلای مرد به زود انزالی در آینده است. در نتیجه نمی تواند آنگونه که باید از همبستری با همسرش لذت ببرد و بنابراین دچار سرد مزاجی شده و مشکلات روحی پیدا خواهد کرد.

برگرفته از پرسمان
این عمل هیچ مزیتی نداره.
سلام دوست عزیز

راستش اگه بخوایم طبق گفته مراجع عمل کنیم میبینید که تاکید بر این دارند که انجام نشه.

و بنظر من هم تا خیلی بهت فشار نیومده انجامش نده چون عوارض زیادی داره 

و یک راه انتقال بیماری های خطرناک هم هستش 

شاید یه لذت خاص و شیرینی همونجا داشته باشی اونم بعلت یخورده تنگ تر بودن از واژن 

ولی ارزش درد اون لحظه شریک زندگیت و اینکه در اینده بزرگتر شدن باسن و بی اختیاری در نگهداشتن باد معده و کلی دردسر دیگه رو نداره 

ولی اگه زیاد دلت میخواد 

بنظرم یبار اشکال نداره.من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

() (مضرات دخول از پشت) (فواید لواط) (مضرات دخول مقعدی) (مضرات دخول از عقب) (جنسی) (����ی� ��� ����) (کون) (نزدیکی ازعقب) (لواط) (�ی�) (فوایدلواط) (مضرات دخول ازپشت) (���� �����ҁ��) (مضرات دخول) (������ ��� �ی� ��) (زن) (واژن) (فواید خود ارضایی) (کوس) (زنگ کاروان)