پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

عاجزانه تمنا میکنم نجاتم بدید شمارو به خدا جواب روشن بدید من بازن شوهرداری زنا کردم زنای محصنه اتفاق افتاد اولین بار ودومین بار که این کاررو کردم اصلا نمیدونستم زنای محصنه و غیر محصنه چیه،بعد که فهمیدم توبه کردم و اون زن تصمیم گرفت که از شوهرش جدا بشه اما باتحقیقات بیشتر فهمیدیم که ازدواج ما مشکل داره و حتی بعد از جدا شدن اون زن از شوهرش بازهم مانمیتونیم باهم ازدواج کنیم چرا که از نظر خیلی از مراجع ما به هم حرام ابدی شده ایم،شایان ذکراست که مرجع تقلید اون زن آقای مکارم شیرازی است که فرمودن ازدواج ما مشکلی نداره و حرام ابدی نمیشیم اما مرجع تقلید من آقای نوری همدانی هست که میگه ما به خاطر زنای محصنه حرام ابدی میشیم،خواهش میکنم خیلی صریح مارو کمک کنید و از این ظلمت و آوارگی نجاتمون بدید باتوجه به تموم این موارد آیا میشه من هم مرجع تقلیدم رو از نوری همدانی به مکارم شیرازی تغییر بدم و آیا راهی داره که من و اون زن بعد از طلاق گرفتن از شوهرش باهم ازدواج کنیم و به این آشفته بازار روانی و دینی و اجتماعی و گناهامون پایان بدیم یا این که نه کماکان باید قربانی تفاوت عقیده ها بشیم و هم این دنیا و هم اون دنیامون رو ببازیم؟

2 پاسخ 2

منم ۲۸سالمه ام همین مشکل برای منم پیش اومدولی با اینکه میدونستم ازدواجمون مشکل داره ازدواج کردیم وحاصل ازدواجمون شد یه بچه ناقص ازمن بتو نصیجت توبه کنو دورشو ازاون رابطه
در خلوت خود با خدا توبه کن توبه نصوح یعنی از گناه خودت واقعاً پشیمان باش و به خدا قول بده که دیگه از این غلطا نکنی و با تقید بیشتر به انجام واجبات و ترک محرمات گناهان را جبران کن. اما بعد بهتر است شخصاً به دفتر مرجع تقلیدت مراجعه کنی و مشکل را مطرح کنی . در ضمن لازم نیست به جرم خود اعتراف کنی چون با این کار هم آبروی خود را می بری هم اشاعه فحشا نموده ای که خود گناه بزرگی است. بگو اگه آقا یا خانمی گرفتار چنین مشکلی شده باشه چه خاکی تو سر خودش بکنه تا از این منجلاب نجات پیدا کنه ؟ این مسائل را در سایت ها هم باید کلی مطرح کرد نه اینکه هر کسی از راه رسید هر غلطی کرده بنویسد. در ضمن می شود در بعضی مسائل از مرجع تقلید دیگری که نسبت به آن مسأله احاطه بیشتری دارد تقلید کرد.


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

()