پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


باعرض سلام من دختری 19ساله ام و دانشجوی ترم چهار در اوایل ترم سه یکی از هم کلاسی هایم به من ابراز علاقه کرد و قرار شد که باهم بیشتر آشنا بشیم با توجه به این که من دانشجوی یه شهر دیگه ام و اون پسر مال همون شهره خلاصه اون پسر از من خواستگاری کرد و من قرار شد تا وقتی که تو این شهر و دانشگاه هستم بهش فکر کنم بعد یه مدت دیدیم که داریم وابسته میشیم و قرار گذاشتیم که روابطمون مثل پیام دادن و حرف زدن و کمتر کنیم ولی با این شرایط من گفتم که نمیتونم تو رو بشناسم و قرار شد که هر سوالی که من در ذهنم اومد بپرسم ازش .بعد یه مدت اومد گفت که واسه این که بیشتر وابسته نشیم میخوام برم مشاوره و رفت و مشاوره بهش گفته بود که اصلا در مورد ازدواج حرف نزنید ولی مثله یه دوست میتونید با هم باشید سوال درسی و کاری اگه میتونید برا هم انجام بدید با توجه به این که من در یه شهر دیگه ام و غریب .خیلی سخت بود اوایل برام ولی قبول کردم بعدشم گفت که خواهر و مادرم خیلی خیلی مخالف اند چون تو مال یه شهر دیگه هستی و خواهرم فوق العاده بد زبونه و من مطمئنم که اگه تو بیای تو خونواده ی ما خیلی بهت سخت میگذره و من نمیتونم تو رو وارد شرایطی کنم که بهت سخت بگذره و رابطه ی ما تموم شد از این نظر ولی هم چنان گاهی بهم پیام میدیم مثله دوتا دوست ولی من نمیتونم مثله دوست ساده باهاش برخورد کنم و نمیتونم بهش فکر نکنم هرکاری هم که کردم متاسفانه نشد و از نظر روحی خیلی بهم ریختم لطفا راهنمایی ایم کنید. باتشکر

2 پاسخ 2

سلام این اینگونه روابط منجر به علایق و وابستگی میشه و ازدواجی که باید از روی انتخاب و عقل صورت بگیره رو تحت تاثیر قرار میده و شخص بر اساس احساساتش انتخاب میکنه! لذا در دین ما از ارتباط با جنس مخالف نهی شده و در قران داریم که اون زنها یا اون مردهایی که دوستی پنهانی با نامحرم دارند را به عنوان همسر خود انتخاب نکنید .
با سلام خواهر گرامی، از روابط پیامکی و پنهانی جدا پرهیز کنید. چرا که روحیات و احساسات لطیف جوانی( مخصوصا دختر) را خدشه دار می کند. با خانواده خود در میان بگذارید و اگر هر دو خانواده صلاح دانستند، پسر به خاستگاری بیاید. در غیر اینصورت رابطه را به هیچ عنوان در قالب دوستی یا پیامک ادامه ندهید. در ضمن بهتر است همسری که انتخاب می کنید در شهر خودتان باشد وگرنه خیلی به سختی می افتید.


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(رابطه مقعدی)