پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


اولین قهرمان جام جهانی فوتبال در چه سالی و کدام کشور بود؟

1 پاسخ 1

رئیس وقت فیفا، ژول ریمه، طرحی ارائه کرد که بر طبق آن اولین مسابقات جام جهانی در ۱۹۳۰ و در اروگوئه برگزار شود. فدراسیون‌های ملی بعضی کشورها به فرستادن یک تیم به مسابقات دعوت شدند.

با توجه به این‌که میزبان مسابقات –اروگوئه- بسیار دور از اروپا واقع شده بود و تیم‌های اروپایی برای شرکت در این مسابقات باید در سفر پر هزینه‌ای از اقیانوس اطلس می‌گذشتند، تا دو ماه مانده به مسابقات هیچ کشور اروپایی حاضر به فرستادن تیم نشده بود. ژول ریمه نهایتا تیم‌های اروپایی بلژیک، فرانسه، رومانی و یوگسلاوی را به قبول این سفر راضی کرد. مجموعا ۱۳ کشور در این جا شرکت کردند – هفت تیم از آمریکای جنوبی، چهار تیم از اروپا و دو تیم از آمریکای شمالی .

اولین دیدارهای جام جهانی به طور همزمان برگزار شدند و توسط فرانسه و آمریکا فتح شدند. این دو تیم به ترتیب مکزیک را ۴ بر ۱ و بلژیک را ۳ بر ۰ مغلوب کردند. اولین گل تاریخ جام جهانی توسط لوسین لورن از فرانسه به ثمر رسید. چهار روز بعد برت پاتناد از آمریکا اولین هت-تریک تاریخ جام را در برد ۳ بر ۰ آمریکا مقابل پاراگوئه ثبت کرد.

در مسابقهٔ فینال اروگوئه با نتیجهٔ ۴-۲ از صد آرژانتین گذشت و اولین فاتح جام جهانی شد. این مسابقه در مونته‌ویدئو انجام شد و ۹۳ هزار نفر شاهد برگزاری آن بودند.


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(اولین قهرمان جام جهانی فوتبال) (اولین جام جهانی فوتبال) (اولین قهرمان جام جهانی) (اولین جام جهانی) (اولین کشور اروپایی برنده جام جهانی) (اولین دوره جام جهانی فوتبال) (اولین جام جهانی در چه سالی بود) (اولين قهرمان جام جهاني فوتبال) () (قهرمانان جام جهانی به ترتیب) (اولین دوره جام جهانی) (اولين جام جهاني فوتبال) (اولین جام جهانی فوتبال در چه سالی بود) (قهرمان اولین دوره جام جهانی) (قهرمان اولین دوره جام جهانی فوتبال) (اولین کشور اروپایی که برنده جام جهانی شد) (انگلیس در چه سالی قهرمان جام جهانی شد)