پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


سلام دختری هستم 38 ساله مجرد با وضعیت ظاهری خوب موقعیت شغلی عالی ووضعیت اقتصادی خوب که با پدر و مادرم زندگی میکنم الان شرایط خوبی دارم ولی ازدواج نکردم و هربار که کیسی پیش امد مشکلی پبش امد الان مشکلم اینه که از اینده میترسم و زمانی که بهش و امکان تنهایی فکر استرس زیادی پیدا میکنم در عین حال حاضر نیستم با هر کسی هم که پیش امد ازدواج کنم و دوست دارم موردی باشه که قابل تاییدم باشه ونه باری به هرجهت ولی نگرانیم از اینده خیلی در زندگیم تاثیر گذار بوده وروحیه م را تضعیف کرده لطفا راهنمایییم کنید ببخشید من قبلا این سوال را پرسیده بودم ولی فکر کنم سوالمو درست مطرح نکردم.منظورم از ترس از اینده ترس از تنهاییه .اینکه یه روزی هیچ کسی را نداشته باشم واقعا تصورش ازاردهنده ست ضمن اینکه الان کیس های پیشنهادی هم خیلی کمتر از قبل شده.

2 پاسخ 2

سلام .. خیلی وقت ها انسان ها به دلیل پیش آمد هایی خودشون عامل تاثیر در تفکر برای زندگی در آیندشون میشن . احتمال اینکه شما زمینه ای برای این ترس داشته باشید زیاده . مثلا توی دوستان و آشنایان کسانی مشابه حال شما بودند و شما عواقب اونها رو دیدید و نمیتونید به کسی راحت اعتماد کنید . پیشنهاد من به شما اینه که مقداری توکل و توسل بیشتری بکنید . چون خیلی کارها و اتفاقات دست ما انسان ها نیست . باید سپر به دست کسی که این جهان و خلق کرد و کسی که اجازه تغییر در قضا و قدر رو داره . به خدا توکل کنید و اگه خواستگاری داشتید که با تحقیقات شما انسان قابلی بود بهش اعتماد کنید وبه نا امیدی ها و افکار منفی توجهی نداشته باشید
سلام بنده نیز 35سالم هست و خدا شکر اموراتمون می گذرد و خواهان ازدواج هستم.اما مورد مناسب پیدا نمیکنم .ایمان و اخلاق و حجاب اولین و اصلی ترین فاکتورهای من می باشد.چون من خانواده و خودم مذهبی هستم.


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده