پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

با سلام من مردی هستم متاهل تا قبل از ازدواج خوداربودم ودستم به گناه نخورده بود چند بعد از ازدواج متاسفانه از طریق سایتهای اجتماعی با دوتا خانوم متاهل دوست شدم وفقط از طریق این برنامه باهم وگاهی تلفنی صحبت می کردیم ومتاسفانه چندبار حرفهای سکسی بینمون رد وبدل شد ولی هیچ وقت نزاشتم که به قرار ملاقات همدیگر رو ببینیم الانم چند ماهی هستش توبه کردم ولی هنوز نمیدونم چرا خودم رو نمیتونم ببخشم سوال من این بود آیا عمل من زنا بوده الان با گذشت چندین ماه هنوز با اینکه همش استغفار میکنم ولی از خودم متنفرم یه حسی تنفر از خودم دارم فکر میکنم از من گناهکار تر وجود نداره وهمش خودم رو ملامت میکنم...

2 پاسخ 2

دوست عزیز و گرامی اولین نشانه قبولی توبه ، پشیمانی از ارتکاب گناهه بنابراین حتما توبه شما قبوله به شرط اینکه هرگز تکرار نکنید و این که خودتون رو نمیتونید ببخشید خوبه ولی اگه افراط بشه موجب یأس و ناامیدی از رحمت خدا میشه که این از وسوسه های شیطانه که میخاد شما ناامید بشین. هروقت که یادتون میفته استغفار کنید. مطمئن باشین خدا دوستون داره. صدقه هم بدین خیلی خوبه. به خلق خدا خدمت کنید باور کنین طعم اون رو می چشید. موفق و پیروز باشید.
با سلام .ارتباط با نا محرم چه انسان مجرد باشد چه متاهل حرام است و از گناهان و کبیره.بالاخص وقتی صحبت های جنسی در این میان آورده شود که باعث تحریک جنسی طرفین و فکرهای مسموم شود... اما خوشبختانه شیطان رانده شده از درگاه خداوند،موفق نشد نقشه ی شوم خود را به مرحله ی نهایی برساند و شما قرار ملاقات با ایشان نگذاشتید و موارد بدتر و حتی خدای ناکرده زنای محسنه صورت نگرفت. این که خود پشیمان شده اید و این پشیمانی عمیق و قلبی است نشان از این دارد که خداوند به شما امیدوار است و شما را به حال خود رها نکرده و شامل ""ختم الله علی قلوبهم و علی سمعهم و علی ابصارهم غشاوه و لهم عذاب عظیم ""نشده اید... ذکر بگویید گریه کنید""" گریه در توبه خیلی مهم است""" در سجده که بهترین حالت برای عرض عبودیت است با حالت التماس گریه کنید ...خداوند گریه ی بندگان و پشیمانی آنها از گناه را دوست دارد. گذشته را هم جبران کنید.فعالیت در شبکه های اجتماعی اگر ضررش بیش از نفعش است،تعطیل کنید.به همسرتان بیش از پیش عشق بورزید... خیلی خوشحال شدم از اینکه گفتید توبه کردم.الحمدلله... گاهی اوقات شیطان انسان را فریب می دهد ،اما متاسفانه انسان فرصت توبه پیدا نمی کند و عزرائیل جان را غبضه می کند... سوره ی انسان را به جهت مطیع شدن نفس بر آن مداومت کنید...... سرباز و خادم آقا امام زمان (عج) باشید ان شاءالله...... ولایتی.


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

() (توبه)