پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


در اینجا می توانید آخرین سوالات پرسیده شده توسط amin را مشاهده نمائید.

ردیف پرسش
1 علت نام گذاری شرکت Adobe چیست؟
2 علت نام گذاری شرکت ماکروسافت (Microsoft) چیست؟
3 علت نام گذاری شرکت سونی (SONY) چیست؟
4 علت نام گذاری شرکت اینتل (INTEL) چیست؟
5 علت نام گذاری شرکت اپل (apple) چیست؟
6 علت نام گذاری شرکت اچ پی (hp) چیست؟
7 دلیل نام گذاری شرکت سیسکو (Cisco) چیست؟
8 دلیل نام گذاری گوگل (Google) چیست؟
9 دختری 15 ساله هستم که بعد از فوت پدرم، با مادر خود زندگی می کنم. بسیار دوست دارم که با مادرم رابطه ای صمیمی داشته باشم ولی خجالت می کشم و آن جور که با اقوام خوب هستم با مادرم نمی توانم صمیمی و راحت باشم. حالا چه کنم دست خودم نیست خواهش می کنم مرا راهنمایی کنید که چگونه با مادرم ارتباطم را صمیمی کنم.
10 چرا این قدر برای دخترها محدودیت وجود دارد؟ چرا مادرم می‌گوید خانه دوستانت زنگ نزن؟چرا وقتی پنج دقیقه از مدرسه به خانه دیر می‌کنم با اینکه بارها و بارها دلیلش را برای مادرم گفته‌ام باز مرا سؤال پیچ می‌کند؟ چرا حقوق ما دختران این قدر بی‌ارزش و ناچیز است؟ آیا من بد قضاوت می کنم یا آنها مرا درک نمی کنند؟
11 من به خاطر شکستی که احساس می‌کنم در زندگی به من تحمیل شده از والدینم ناراضی و ناراحت هستم. چرا که اولاً من فرزند هفتم خانواده هستم و خانواده ما شامل هفت دختر و دو پسر است. پدرم در قید حیات نیست و مادرم بی سواد است. وی نه تنها ما را درک نمی‌کند بلکه مشکلات‌مان را هم از سوی خودمان می‌داند. در صورتی که الان دو برادرم و من و خواهرم مجرد هستیم. یک خواهر مطلقه هم داریم. نه تنها ما نمی‌توانیم به خاطر مشکلات مادی و اجتماعی ازدواج کنیم، بلکه با این وضع یکنواختی که داریم، روحیه همه ما خراب شده و دچار افسردگی هستیم. حدوداً 13 سال است که به جز فوت پدرم و عروسی خواهرم هیچ اتفاق مهمی در زندگی ما نیفتاده است، من این وضع را از چشم مادرم می‌بینم .... شما بگویید با این وضعیت چطوری عمل کنیم. با این اوضاع باز هم امیدوار باشیم؟!
12 چرا بعضی از پدرها دختران‌شان را از بعضی کارها نهی می‌کنند و به پسرها کاری ندارند و همیشه دخترها مورد سرزنش قرار می‌گیرند؟
13 دختری 17 ساله هستم که در زندگی مشکلات زیادی داشتم. از اول پدرم با مادرم مشکل داشت. همیشه با هم دعوا می‌کردند. پدرم بهانه می‌گرفت و مرا کتک می‌زد، مادرم خیلی ساده بود. این مسائل باعث شد که من نتوانم خودم را جلو بکشم و موفق شوم. الآن هم در زندگی خود مشکلاتی داریم. پدرم از همه فامیل‌هایش خود را دور کرده و با کسی رفت و آمد ندارد. گاهی وقت‌ها تصمیم می‌گیرم از خانه فرار کنم. کارهای سنگینی انجام داده‌ام که الآن کمردرد شدید دارم. از شما خواهش می‌کنم مرا راهنمایی کنید، که چه کار کنم؟!
14 پدر و مادری دارم که خیلی بداخلاق هستند، در گفتگوی با هم عفت کلام ندارند و مرتباً به من و خواهرم فحش و ناسزا می‌گویند و در هر مورد کوچکی داد و بیداد و دعوا راه می‌اندازند و کتک کاری می‌کنند. وقتی می‌خواهم از مدرسه برگردم انگار که می‌خواهم به جهنم بروم. لکن به این امید به سوی منزل گام بر می‌دارم که شاید اصلاح شده باشند ولی می‌بینم هیچ تغییری در آنان حاصل نشده، با این حساب زندگی کردن در خانه برایم بسیار مشکل شده، خواهشمندم اولاً عفت را برایم معنا کنید و ثانیاً برای پدر و مادرم بنویسید که اثرات بی‌عفتی در کلام و فحش و ناسزاگویی بر فرزندان چیست؟
15 ‌آیا درست است که پدر و مادر، پسران خانواده را بیشتر از دختران دوست داشته باشند و همیشه امتیازات بیشتر را به آنها بدهند؟
16 پیاده روی اربعین، سیره معصوم است یا رسم شیعه؟
17 این سخن شریعتی «نمی‌خواهد لباسی بدوزید و بر تن زن امروز نمایید. فکر زن را اصلاح کنید او خود تصمیم می‌گیرد که چه لباسی برازنده اوست!!» چگونه با الزام حجاب قابل جمع است؟
18 آیا قرص ویتامین E برای درمان کیست سینه موثر است؟ چه خوراکی‏ هایی نباید در این شرایط مصرف کرد؟
19 در سوره «الرحمن» چرا آیه «فباىّ الاء ربکما تکذبان» تکرار شده است؟
20 برای زایمان لازم است چه وسایلی را همراه خود به بیمارستان ببرم؟
21 در دوران بارداری هستم و کمر و باسنم درد می کند، علت آن چیست؟
22 اولین سوره و آخرین سوره و آیاتی که از قرآن نازل شده کدام است؟
23 آیا خونریزی شدید به صورت لخته ای در زمان پریود بیانگر فیبروم است ؟
24 علت هایی که باعث ایجاد اختلالات تخلیه ادراری در بزرگسالان میشود کدامند؟
25 خواص دارویی عناب چیست؟