پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (اطلاع همسر از استمنا) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 4 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.

ردیف پرسش
1 من از وقتی که شما گفتید که این کار من خودارضائی هست تصمیم جدی برای ترک آن گرفتم ولی اولا نمی دانم با وجود اینکه من اصلا نمی دانستم که این چه کاری است باز هم گناه کبیره بوده و من مصداق سخن امام صادق(ع) ملعون هستم؟ دوما شما نوشته بودید که از خوردن بعضی غذاها باید اجتناب کنم ولی مادرم که این قضیه را نمی دانند فکر می کنند که من دوست نابابی پیدا کردم که می خواهد مرا عیف کند و مثلا به من می گوید گوشت کمتر بخورم. و از اینکه من این غذاها را کمتر استفاده می کنم از دستم ناراحت می شوند. من چه کار کنم؟ سوما نمی دانم چگونه به پدر و مادرم بگویم که خواستگارهای مرا رد نکنند؟! چون هر کس به خانه ما زنگ می زند فورا به او می گویند که دختر ما هنوز کوچک است با اینکه من 18 سال دارم. چهارم اینکه اگر کسی به خواستگاری من آمد من باید به او بگویم که قبلا این کار را انجام می دادم؟
2 از بچگی این کار را از یکی از دوستانم یاد گرفتم و تا حالا اصلا متوجه نبودم چی کار می کنم البته همه این علائم را داشتم مثل ریزش مو و بدخلقی ولی فکرش را هم نمی کردم که این کار بتونه دلیلش باشه. حالا هم با اینکه به شدت ناامید هستم و دیگه چیزی برام مهم نیست ولی خواستم شانسم را امتحان کنم و از خدا هم ممنونم که تا به امروز پرده پوشی کرده و جز خودش کسی از ضمیر من خبر نداره. اگه با آزمایشات قبل از ازدواج معلوم نشه که من قبلا استمنا می کردم، آیا من از نظر شرعی فریب کارم یعنی حتما باید به همسرم بگم که قبلا چی کار کردم؟
3 من جوانی 20 ساله هستم که مدتی است مشکلی برایم پیش آمده و نمی توانم حضوری از کسی بپرسم. مشکلم این است که من در سنین بلوغ مرتکب به عمل استمناء می شدم و آن را تا دو سه سال ادامه دادم تا اینکه با عنایت خداوند توانستم آن را ترک کنم. هم اکنون من دچار بیماری جسمی و روحی شده ام. حالا که موقع ازدواجم شده نمی دانم چه شخصی را برای خود انتخاب کنم؟ آیا فردی سالم و پاک را انتخاب کنم که اگر این کار را بکنم به او خیانت کرده ام چون من خود ناسالم بوده ام و هنوز هم آثار آن در من هست اصلا به خاطر همین عذاب وجدان می گیرم. نمی توانم در روی فامیل های دختر نگاه کنم. اصلا من خود را لایق ازدواج کردن با هیچ دختری نمی بینم. آیا می توانم با دعا شفای بیماری جسمی و روحی خود را از خدا بگیرم؟ نمی دانم اگر ازدواج کنم با مشکلی رو به رو می شوم یا خیر؟ نمی دانم اگر بچه دار شوم بچه ام سالم خواهد بود یا خیر؟ شما می گویید من چه کنم؟ خواهش می کنم مرا از این جهالت ها نجات دهید.
4 من جوانی 20 ساله هستم که مدتی است مشکلی برایم پیش آمده و نمی توانم حضوری از کسی بپرسم. مشکلم این است که من در سنین بلوغ مرتکب به عمل استمناء می شدم و آن را تا دو سه سال ادامه دادم تا اینکه با عنایت خداوند توانستم آن را ترک کنم. هم اکنون من دچار بیماری جسمی و روحی شده ام. حالا که موقع ازدواجم شده نمی دانم چه شخصی را برای خود انتخاب کنم؟ آیا فردی سالم و پاک را انتخاب کنم که اگر این کار را بکنم به او خیانت کرده ام چون من خود ناسالم بوده ام و هنوز هم آثار آن در من هست اصلا به خاطر همین عذاب وجدان می گیرم. نمی توانم در روی فامیل های دختر نگاه کنم. اصلا من خود را لایق ازدواج کردن با هیچ دختری نمی بینم. آیا می توانم با دعا شفای بیماری جسمی و روحی خود را از خدا بگیرم؟ نمی دانم اگر ازدواج کنم با مشکلی رو به رو می شوم یا خیر؟ نمی دانم اگر بچه دار شوم بچه ام سالم خواهد بود یا خیر؟ شما می گویید من چه کنم؟ خواهش می کنم مرا از این جهالت ها نجات دهید.