پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (مخالفت خانواده پسر) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 2 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.

ردیف پرسش
1 اینجانب کارمند دانشگاه در یکی از شهرستانها می باشم لیسانس کامپیوتر هستم. سال 1381 با پسر داییم عقد کردم ولی در همان زمان عقد ایشون به خاطر بیماری سرطان فوت شدند. سال 1382 فوت شدند. حدود 4 ماه پیش آقای مشاوری که در دانشگاه کار می کنند یکی از آشناهاشونو برای ازدواج به من معرفی کردند من با این آقا که کارشناسی کشاورزی دارند و کارمند یک شرکت تولیدی قطعات خودرو هستند قرار ملاقات گذاشتم و خانواده ایشون هم در جریان بودند بعد از گذشت 2 ماه از مدت آشنایی متوجه شدم که خانواده این آقا مخالف این ازدواج هستند. مخصوصا مادرشون که به دلیل اینکه من یک بار عقد کردم شدیدا مخالف بودند حتی مادر و خواهر این آقا حضورا من را در خیابان دیدند و مادر ایشون از من خواستند که پسرشونو فراموش کنم البته نمی دونم به خاطر حرف های کذب کلی تهمت هم به من و خانوادم زدن که خدا رو شاهد می گیرم که همش دروغ بود. لازم به ذکر است که هم من و هم این آقا پسر هر دو آدم های معتقدی هستیم. من بارها از این آقا پسر خواستم که من را فراموش کنه و دنبال دختری باشه که سلیقه خانوادش هم تأمین بشه ولی ایشون میگن من از روی هوس انتخاب نکردم و من منطقی تصمیم گرفتم البته این آقا 34 ساله هستن و من 27 ساله. خلاصه اینکه به هم علاقه داریم ولی خانواده این آقا شدیدا مخالفن. و همه اطرافیانشون هم به خاطر مصلحت هیچ اقدامی نمی کنند. این آقا به من گفتن اگر خانوادشون همینطور به مخالفتشون ادامه بدن خودشون تنها اقدام می کنن که نمیدونم کار درستی هست یا خیر؟ لطفا ما را راهنمایی کنید.
2 من براتون آف گذاشتم ولی به خاطر اینکه به دستتون نرسه براتون میل می کنم. من با شما از طریق یکی از دوستام آشنا شدم. که ای دی شما را هم یکی از همکاران به ما داده بود. همکارم به من گفت که شما می تونید من را در مشکلی که دارم راهنمایی کنید. من دختری هستم متولد 62. با پسری آشنا شدم که متولد 65 هست. بعد از چند مدت آشنایی که در محل کارم از من داشت توسط یکی از دوستانش از من خواستگاری کرد. من به خاطر اینکه سن اون از من کوچکتر بود به او جواب رد می دادم. ولی او مرا با دلایلی که آورد قانع کرد که سن برای خوشبختی مهم نیست. خلاصه گفتم باید به خانواده بگوید. او هم گفته بود و مادرش مخالف کرده بود. پدرش گفته بود من مخالفتی ندارم ولی تا موقعی که خدمت را تمام نکنی من پا پیش نمی گذارم.
آخه سرباز بود به خاطر اینکه بسیجی فعال بوده 5 ماه کسری گرفته و الان 2 ماه از خدمت او مانده. خواهرش چند بار پیش من آمده. با خواهرش تلفنی صحبت می کنیم. اس ام اس هم می دهیم. خودش هم بدون اینکه خانواده بفهمند روزهایی که از پادگان می آید به محل کار من سری می زند. آخه من در کافی نت کار می کنم. پسر خوب و با ادب و مؤمن و خانواده داری هست. توی خونه ما هم خواهر بزرگم که ازدواج کرده و خواهر کوچکتر ازمن که خونه هست یه چیزهایی می دانند ولی نه همه چیز را. به نظر شما رابطه ما اشتباه است؟ این آقا با وجود اصرارهایی که در خانه داشته تونسته کمی خانواده را راضی کند ولی به طور کامل نه. الان جریان ماه 9 ماه میشه که اینطوری هست. اصلا هم از اول به منظور دوستی با هم آشنا نشدیم. از یک طرف خسته شدم از این وضع. او هم همینطور. از طرفی هم نمی تونم فراموشش کنم.
با اینکه نمی تونیم با هم زیاد صحبت کنیم. ولی در پی بحث هایی که شده میشه گفت توی خیلی چیزها با هم تفاهم داشتیم. این آقا هم خیلی سعی و تلاش می کند که بشه. اینو من دارم می بینم. در ضمن اگه نمی خواست این همه مدت صبر نمی کرد. یا اگه منظور دیگه ای داشت تا الان بروز داده بود. درسته؟! خب این مشکل من بود. حالا می خواهم شما منو راهنمایی کنید. به نظرتون میشه کاری برای این مشکل کرد یا نه؟