پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (نماز اهل سنت) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 19 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.

ردیف پرسش
1 حکم این که اهل تسنن بخشی از آیات یک سوره بلند را در یک رکعت قرائت می کنند چیست؟ آیا علماء ما نیز نمی توانند در این زمینه اجتهاد کنند تا همه سوره های قرآن را بتوان به تناوب در نماز خواند؟ (با توجه به اثرات مختلف هر یک از آنها)
2 درباره نحوه نماز خواندن سنی ها به طور کامل توضیح دهید. آیا ما که شیعه هستیم می توانیم با آنها نماز جماعت بخوانیم؟ نماز وحدت چگونه است؟
3 چرا دین اسلام به دو فرقه شیعه و سنی تبدیل شده و بعضی از احکام این دو فرقه مانند نماز و وضو با هم متفاوت است مگر در آن زمان ابوبکر و عمر( لعنت الله) نزدیک پیامبر نبودند که ببینند که پیامبر چگونه نماز می خواند و چگونه وضو می گرفت؟
4 چرا زمان اذان گفتن اهل تسنن با شیعیان فرق می کند و همینطور تعداد رکعت نمازها؟ در زمان پیامبر(ص) چگونه بود؟ با مدرک؟
5 می خواستم بدانم شیعه و سنی در نماز خواندن چه تفاوت هایی با هم دارند؟
6 لطفا در مورد دلیل اختلاف رکعت نماز بین شیعه و سنی و اینکه این اختلاف از چه زمانی و چگونه به وجود آمد توضیح کامل دهید.
7 چرا ما شیعیان نمازهای ظهر و عصر و همچنین نمازهای مغرب و عشا را باهم اقامه می کنیم؟ آیا سنت رسول الله و ائمه اطهار هم همین طور بوده؟ آیا بهتر نیست ۵ بار در روز نماز بخوانیم؟
8 اختلاف بین شیعیان و سنیان در شکل ظاهری اقامه نماز از کجا نشأت گرفته است؟ آیا هردو این ادیان مگر نه این است که زیر مجموعه ای از پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) هستند. لطفاً با ذکر منابع پاسخ بنده را بدهید.
9 چرا شیعیان هنگام نماز دست باز و اهل سنت دست بسته نماز می خوانند؟
10 چرا اهل سنت دست بسته نماز مى‏خوانند؟
11 چرا اهل سنت در نمازشان «آمین» مى‏گویند؟
12 با وجود دانستن بعضی از مسایل در دین اسلام برای مثال نبودن اشهد در مورد امام علی(ع) در اذان یا اوقات نماز، چرا ما این تفاوت ها را در بین شیعه و سنی بوجود می آوریم؟
13 چرا اهل سنت با دست بسته نماز می خوانند؟
14 چرا ما شیعه ها دست باز نماز می خوانیم زمان پیامبر(ص) به چه صورت بوده؟ از کی رواج پیدا کرده؟
15 چرا وضو گرفتن و نماز خواندن سنی ها با ما فرق میکنه؟ چرا سنی ها دستاشون رو جلو می گیرند؟ من یادمه یه حکایتی بود به این خاطر که شخصی رو دست بسته پیش عمر آوردند و از آنجا اینطوری نماز می خواندند اگر میشه این حکایت رو کامل توضیح بدهید چون هر قضیه بدون حکایتی نمیشود.
16 چرا سنی ها در نماز خواندن اعتقاد به این دارند که با دست بسته نماز بخوانند و نیز چرا سجده بر مهر را روا نمی دانند؟
17 چرا نمازگزاران سنی با دست بسته نماز می خوانند؟ و آیا این کار را اگر به تقلید عمر یا ابوبکر و یا عثمان انجام می دهند آیا این سه تن برای انجام این کار خود از پیامبر(ص) اینگونه نمازگزاردن را فرا گرفته بودند؟
18 چرا سنی ها بر مهر مانند شیعه ها برای سجده، نماز نمی گزارند؟
19 بسیاری از اعمال عبادی میان شیعیان و اهل تسنن با هم تفاوت عمده و اساسی دارد. اعمالی نظیر آداب وضو، نماز خواندن، جمله آخر در ختم تلاوت قرآن مجید، اذان و اقامه، حج و ... . سؤال من اینست که سیره و روش حضرت رسول(ص) در موارد ذکر شده به چه نحوی بوده است؟ این تغییرات و تفاوت ها از چه زمانی و با صلاحدید چه کسی یا کسانی به وجود آمد؟ به عنوان مثال از چه زمانی وضو گرفتن به شکل امروزی متداول شد؟ شیوه حضرت رسول(ص) به چه نحوی بوده است؟