پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (صیغه محرمیت) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 14 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.

ردیف پرسش
1 لطفا متن صیغه محرمیت را ارسال کنید.
2 من حدود 1 ماه پیش با آقایی به نیت ازدواج آشنا شدم و چون ایشون آدم خیلی معتقدی هستند (البته منم همینطور) و تحصیلاتشون دکترای روان شناسی هست. با یکی از اساتید رشته معارف سابق خودش در مورد ما صحبت میکنه و چون از طرفی جفتمون با عقد موقت قبل از ازدواج مخالفیم اون استاد معارف با شناخت خوبی که از این آقا داشتن اسم من و این آقا رو به یه روحانی میدن تا صیغه محرمیت برامون بخونه البته اون صیغه محرمیتی که قبل از ازدواج دائم میخونن. البته این آقا این کارو بدون اطلاع من انجام داد و چند روز بعد بهم خبر داد و منم در عمل انجام شده قرار گرفتم و قبول کردم البته با کمی ناراحتی از اینکه بدون اطلاع من ... و در ضمن هیچکدومون خونوادهامون اطلاعی از این محرمیتمون ندارن. من در این مورد اطلاعات زیادی ندارم. می خواستم بپرسم کارمون درست بوده یا نه؟ یا اینکه حتما باید با اطلاع و رضایت خونواده صورت می گرفته؟
3 آیا صیغه محرمیت بدون اجازه پدر دختر امکان دارد؟ حتی اگه مجبور باشند؟
4 من با یک دختر دوست شدم. می خواهیم به هم محرم باشیم. مثلا اگه دستمون به هم خورد گناه نکرده باشیم. ما نمی خواهیم با هم روابط زناشویی داشته باشیم، فقط می خواهیم محرم باشیم مثل خواهر و برادر. لطفا راهنماییمون کنید.
5 آیا پسر و دختری که قصد ازدواج دارن می توانند بدون اجازه والدین صیغه محرمیت بخوانند؟
6 آیا خواندن آیه 24 سوره نساء برای محرمیت بین دو نفر از لحاظ شرعی درست می باشد؟
7 در رابطه بین دختر و پسر در صورتی که امکان عقد وجود نداشته باشد آیا امکان خواندن خطبه محرمیت فقط بین دو نفر وجود دارد درصورتی که مطمئن باشند امکان عقد دائم در آینده وجود دارد؟
8 ازدواج موقت با صیغه محرمیت چه فرقی دارد و بنا به فتوای کدامیک از مراجع اجازه پدر لازم نیست؟ و ذکرش چیست؟ آیا خود دختر و پسر هم می توانند آن ذکر را بخوانند و آیا به فارسی هم می توانند بخوانند و اگر به فارسی هم می شود چه عبارت فارسی مناسب است؟
9 من با خانواده شوهرم مشترک زندگی می کنم و دارای دو برادر شوهر هستم که بزرگ می باشند آیا می توانم با آنها صیغه محرمیت بخوانم و جلوی آنها بلوز و شلوار می گردم ولی لباس هایم گشاده می باشد آیا باید حتما دامن بپوشم یا اشکالی ندارد لطفا توضیح دهید؟
10 می خواستم بدونم جهت جلوگیری از گناه کردن اگر دختر و پسری که نسبت به هم علاقه دارند با ذکر شرایط، بین ایشان صیغه محرمیت خوانده شود و آن دو محرم شوند، اشکالی دارد؟ میشه لطفا بگویید که کدام مراجع اذن پدر را در صیغه موقت واجب ندانسته اند؟
11 آیا اینکه هدف ازدواج نیست و برای انجام برنامه ای با نامحرمی صیغه موقت بخوانیم آن قبول است؟
12 ارتباط خیلی نزدیک و صمیمی با کسی که صیغه محرمیت با آن خوانده شده اشکالی دارد؟
13 آیا صرف خوندن صیغه محرمیت مرد با دختران یا نوه های زن محرم می شود؟ یا باید دخول صورت گیرد؟ اگر محرمیت خونده شود و برای مدتی بعد فسخ یا تمام شود بدون دخول چه صورت دارد از لحاظ محرمیت با فرزندان و نوه های زن با مرد یا فرزندان مرد و برادر و خواهر مرد؟
14 می خواستم شرایط صیغه خواهر و برادری را بدونم.