پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (مبارزه با غرور) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 5 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.

ردیف پرسش
1 چگونه می شود کینه را از بین برد؟ و همین طور غرور؟
2 می خواستم دوای غرور را بدانم آن هم دو نوع غرور یک غرور در برابر خلق خدا، دوم غرور در برابر خدا که مثلا ادعای خوبی کنه ونه به زبان ولی ادعا داشته باشه که ببین خدا من چقدر خوبم این کار را کردم و این کار را نکردم و تا خدا یک کاری با او بکنه بگه که خدا من که کارهای خوبی کردم من من من و من؟ لطفا دوای آن را بدهید طوری که ناخودآگاه غرور از من به واسطه آن دوا پاک شه وگرنه با فکر کردن و این که فکر کنم که تو مثلا ضعیفی تو این هستی و آن و این خدا هستش که تو را نگه داشته تا به آن فکر کنی غرور ت کم میشه ولی همین که پای ضمیر ناخود اگاه وسط بیاید و در زندگی روزمره دوباره با آن روبرو می شوم مثل دوای مرض آدم آن را می خورد و می رود سراغ کارش. در حالی که آن دارو بدون اینکه متوجه باشد او را از شر آن مرض نجات می دهد و وجودش را پاک می گرداند. آیا غرور همان نخوت است؟
3 اگر امکان دارد مرا در بعضی از موضوع هدایت کنید: الف) حفظ روند پیشرفت و جلوگیری از تبدیل اعتماد به نفس به غرور ب) کنترل غریزه
4 گاهی خواطری به ذهنم می رسد مبنی بر این که چقدر کتاب مذهبی دارم و خوانده ام و چقدر بیشتر از هم سن و سالانم می دانم و .. بطور مکرر اینها به ذهنم می آیند و حالتی از خود بزرگ بینی و فخرفروشی را در عین بضاعت کمم، در من ایجاد می کند، راه عملی برخورد بر این افکار چه بوده و چه کنم که تاثیر منفی بر من نگذارند؟
5 راه درمان حسد، کینه و غرور چیست؟