پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (تعریف استمنا) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 17 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.
برای مشاهده ی عکس های مرتبط با کلیدواژه ، اینجا را کلیک کنید.


ردیف پرسش
1 آیا اگر فکر شهوت انگیزی بهم دست بده و کمی مایع بیرون بیاد این استمنا است و گناه کبیره دارد؟ یعنی فکرای اینطوری کردن که باعث بیرون آمدن مایع بشه استمنا است و جزء گناهان کبیره؟
2 با دختری با اطلاع مادران به قصد ازدواج رابطه دارم. با پیامک با هم در مورد روابط زناشویی و ارتباط جنسی صحبت کرده ایم .منجر به خروج منی شده است؟ حکم چیست؟ چه باید کرد؟
3 اگر کسی کاری بکند که گاهی سبب انزال منی شود و گاهی هم نشود آیا این کار از مصادیق استمناء است یا جایز است؟
4 دختری 18 ساله هستم ... آیا مالیدن آلت با دست و تحریک نقطه جی با دست یا فشار ملایم آب و نه دخول استمناء است؟ در ضمن این نیاز جنسی در من به دلیل نگاه به عکس ها و فیلم های شهوت آور و یا معاشرت با جنس مخالف نیست و کاملا طبیعی است. در واقع استمناء هر نوع ارضایی است یا نوعی خاص از آن است که منی خارج شود؟ خیلی از سایت های به ظاهر اسلامی راهکارهایی میدن که منی خارج نشه و میگن این دیگه از موارد استمناء نیست حتی تو یکی از سایت ها خوندم مالیدن آلت به زمین جزء موارد آن نیست؟ اگر جسارتا خیلی رک و مفصل و دقیق بگید کدوم استمناء هست کدوم نیست و در احادیث دقیقا چه کاری استمناء و عمل بدی گفته شده ممنون میشم لطفا جواب در سایت تو قسمت استمناء باشه تا بتونم ببینم آخه جواب سوال قبل به آی دی من درست نرسید و جواب نگرفتم.
5 استمناء چیست و چه مشکلاتی را می تواند به وجود آورد؟ گناه آن در چه حد است؟
6 آیا صرف فکر کردن به یه صحنه محرک خودارضاییه؟
7 آیا بازی با سینه خود و فشردن پاها به گونه ایی که تحریک شویم و آب از بدنم خارج شود استمنا است؟
8 من تا دو سال پیش مبتلا به خود ارضایی بودم حالا پس از دو سال ترک دچار ناتوانی جنسی شده ام و هر وقت از خواب بیدار می شوم بعد از چند دقیقه چند قطره مایع بی رنگ بدون شهوت و جستن از من بیرون می آید و همچنین وقتی موی سر یا صورتم را اصلاح می کنم همان مایع با همان شرایط ولی گاهی اوقات با شهوت بسیار کم خارج می شود این آب چیست و در صورت مذی بودن این آب و یا در کل این کار یعنی اصلاح سر و صورت استمنا محسوب می شود و گناه وحرام است لطفا جواب کامل بدهید. (طبق نظر آیت الله خامنه ای)
9 تصور حرف های عاشقانه که باعث تحریک شود، استمناست؟حکمش چیست؟
10 استمنا چیست؟
11 استمنا یعنی چی؟ مستمنی یعنی چی؟
12 خودارضایی چیست و دلایل به وجود آمدن آن چیست و انسان دارای خصیصه زشت خودارضایی چگونه است و راههای جلوگیری از به وجود آمدن آن چیست؟
13 آیا در حرمت استمنا حتما تحریک به وسیله دست ملاک است؟ اگر شخص کارى کند که از راه نگاه و یا وسایل دیگر از او منى خارج شود، آیا استمنا محسوب مى‏شود؟
14 منظور از جلق دادن چیست؟
15 درد دل شما را خواندم و هم ناراحت شدم و هم خوشحال، خوشحال به خاطر اینکه آدمه ایی مثل خودم پیدا شدند و ناراحت که چقدر این بلا همه گیره چون من هم مثل تو شاگرد اول مدرسه بودم که همه می گفتند خیلی بد بشم کنکور رتبه سه رقمی بشم، از لحاظ احترام خانوادگی و فامیل هم که دیگه ... ظاهرم هم خیلی مذهبی ولی من هم مثل تو از دوران ابتدایی مشکل پیدا کردم ولی نه با این گناه خیلی خجالت می کشم شرم دارم بگم که چطوری ولی میگم که هم پاسخ سؤالم را بگیرم هم دلداری برای تو باشه در دوران ابتدایی موقع مامان بازی با همسن و سالان برهنه یه وقت هایی کنار هم می نشستیم در دوران راهنمایی وقتی حمام می رفتم خودم را زیر آب می گرفتم تا به آن لذت برسم در دوران دبیرستان آن عادت ها کنار رفت و من بعضی شب در رختخواب با خود بازی می کردم تا به آن لذت برسم این عادت ادامه داشت تا به دانشگاه آمدم یک روز در برد مشاوره سؤال و جواب هایی در این باره دیدم و آن موقع بود که تازه فهمیدم این کار چیست و حرام است! هنگامی که فهمیدم تصمیم به ترک آن گرفتم و از همان موقع ترک کردم و هیچکدام از سختی ها و مشکلات و نشد نهایی که هنگام ترک کردن از آن می گویند برایم پیش نیامد البته وسوسه هایی بود ولی با گفتن ذکر «لاحول و لاقوت الا بالله» از آن رها شدم و الان دو سال است که دیگر مبتلا نیستم و هنوز هم ازدواج نکرده ام. ببین کافی که اراده کنی و از خدا کمک بخواهی مطمئن باش خدا کمکت میکنه از آن موقع تا به امروز هم به برکت ترک آن از لحاظ معنوی به چیز هایی فکر می کنم که هیچگاه فکر نمی کردم من مطمئنم تو اگر بخواهی میتونی! حال از مسئولین پرسمان سؤالی دارم:
در مورد چیزهایی که گفتم کدام مرحله از کار من استمنا بوده؟ اگر استمنا بوده با توجه به اینکه من کوچکترین اطلاعی در مورد آن نداشتم تکلیف نماز و روزه های من در این مدت چه می شود من مقلد آقای مکارم هستم؟
16 استمنا یعنی چه؟ و اگر کسی خواب چنین حالتی را ببیند آیا باید غسل کند؟ و آیا واقعا گناهی است که بخشیده نمی شود؟
17 آیا اگر به تصاویر مبتذل در اینترنت نگاه بکنی ولی قصد خروج منی نداشته باشی اما باز هم منی از من خارج شود باز هم استمنا محسوب می شود؟