پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (رساله آیت‏الله خامنه‏ای) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 20 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.

ردیف پرسش
1 من مرجع تقلیدم آقای خامنه ای هستند (زبونا) اما رساله ای ازشون ندارم تا حالا از رساله امام خمینی(ره) استفاده می کردم اشکال داره؟ اگه اره از کجا رساله مرجع تقلیدم رو بگیرم؟
2 آیا آقای خامنه ای رساله دارد یا کتاب اجوبه الاستفتاأت؟
3 آیا حضرت آیت الله خامنه ای رساله دارند؟ اگر ندارند و رساله ایشان همان رساله امام خمینی(ره) است، آیا می توان ایشان را به عنوان مرجع تقلید انتخاب کرد؟
4 برای تقلید از رهبر آیا لازم است از آخرین رساله امام(ره) استفاده کنیم یا هر کدوم شد مورد نداره؟
5 برای اینکه موارد اختلاف رساله امام(ره) با نظر رهبر را پیدا کنیم شرعا چقدر بررسی لازم است؟
6 چرا مقام معظم رهبری توضیح المسائل ندارند؟ من مقلد ایشانم حالا من چگونه می توانم به فتاوای ایشان دسترسی پیدا کنم؟ (لطفا فوری جواب دهید.)
7 اگر فتاوای مورد نظر از مقام معظم رهبری را بخواهیم ولی در کتاب استفتائات ایشان نباشد آیا می توان به توضیح المسائل امام خمینی(ره) رجوع کنیم؟ توضیح دهید. (خواهش می کنم سریع پاسخ دهید.)
8 برخی افراد می گویند آیت الله خامنه ای فرموده اگر به رساله ام دسترسی ندارید می توانید به رساله امام خمینی(ره) مراجعه کنید آیا این حرف صحت دارد؟ با توجه به این که بین فتاوای مقام معظم رهبری و امام خمینی(ره) در برخی موارد اختلاف نظر وجود دارد.
9 با توجه به این که آیت الله خامنه ای رساله کاملی ندارند مسائل و سؤال های خود را چگونه می توان به صورت سریع کسب کرد و آیا مرجع تقلید دیگری هست که فتوا یش به ایشان نزدیکتر و یا اکثر آن یکسان باشد؟
10 چرا رهبر کتاب رساله برای مقلداش نداره؟
11 آیا مقلدین آقای خامنه ای باید از رساله امام خمینی(ره) استفاده کنند؟
12 مرجع تقلید من آقای خامنه ای است ولی به علت مشکل بودن تهیه توضیح المسائل ایشان از توضیح المسائل امام استفاده می کنم آیا اشکال دارد؟ (مرجع تقلیدم آقای خامنه ای است.)
13 من می خواهم برای خودم مرجع تقلید انتخاب کنم شخص مورد نظرم هم آیت الله خامنه ای هستند، حال می خواهم بپرسم آیا کار خاصی لازم است و باید مثلا نیت بکنم یا کافی است که کتاب ایشان را بخرم و طبق آن عمل کنم؟ در ضمن لطفا بفرمایید نام این کتاب چیست؟
14 من چند سال پیش مرجع اعلم خودم آیت ایت الله خامنه ای انتخاب کردم. امروزه شبهات خیلی زیاد شده بعضی ها می گن آقای خامنه ای اعلم نیستند. من می خواستم ببینم نظر شما به عنوان یک انسان عادل چیه؟ آیا آقای خامنه ای از نظر مرجعیت اعلم هستند؟ یا پیشنهاد می کنید مرجعم و عوض کنم؟
15 آیا رساله توضیح المسال آیت الله خامنه ای همان رساله امام خمینی (ره) است؟
16 دلیل عدم انتشار رساله آیت الله خامنه ای چیست؟ آیا تقلید از ایشان با وجود عدم رساله درست است؟
17 می خواستم بدانم دلیل آنکه مقام معظم رهبری اجازه چاپ رساله توضیح المسایل خود را نمی دهند، چیست؟ در ضمن وظیفه کسانی که می خواهند از ایشان تقلید کنند چیست؟
18 آیا استفاده از رساله امام خمینی(ره) برای مقلدان آقای خامنه ای درست است؟
19 اگر رساله آقای خامنه ای را بخواهیم، از کجا به دست آوریم؟
20 آیا کسانی که بعد از رحلت امام خمینی(ره) به سن تکلیف رسیده اند می توانند از آیت الله خامنه ای تقلید کنند؟ اگر جواب مثبت است چگونه رساله تهیه کنیم؟