پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (درمان همجنس‏گرایی) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 5 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.

ردیف پرسش
1 راستش من خودم فرد مذهبی هستم، یعنی سعی می کنم تا جایی که امکان داره گناه نکنم و می دونم این مسأله در اسلام خیلی نکوهش شده ولی احساسم اصلا در حد یک وسوسه ذهنی نیست، یعنی کاملا احساس نیاز به همجنس های خودم احساس می کنم و بارها آرزوی پسر بودن می کنم تا بتونم با دخترها رابطه داشته باشم حتی در ازدواج هم نمی تونم خودم رو در نقش زن تصور کنم، برام واقعا غیر قابل تحمله. حتی وقتی دوستام درباره علاقشون به پسرها می گن اصلا برام قابل تصور نیست ممکن نیست کسی از نظر ژنتیکی تمایل به همجنس داشته باشه؟ یه مثال دیگه هم که گفتین همجنس گرایی باعث توقف تولید نسل بشری می شه درسته ولی آخه در 10000 نفر شاید یک نفر واقعا تمایل به همجنس داشته باشه و علاقه ایی به تولید نسل نداشته باشه و بقیه به طور ذاتی علاقه به تشکیل زندگی مشترک و تربیت فرزند دارند. پس این درصد کم تو اجتماع نمی تونه تأثیر در ادامه نسل بشر داشته باشن. می بخشید که در مورد این مسائل این طور حرف می زنم ولی واقعا مجبورم چون فکرم رو خیلی مشغول کرده.
2 آدم مذهبی هستم. علاقه شدیدی به دوستم دارم و به نوعی یک نوع علاقه جنسی در من نسبت به آن ایجاد شده است (همجنسگرایی) چگونه باید از نظر روانشناسی انسان از همجنسگرایی به دگر جنس گرایی تبدیل شود؟ (این بدین معنا نیست که بنده از رابطه جنسی با جنس مخالف لذت نبرم) بلکه با دیدن صرف چهره جنس مخالف بنده تحریک نمی شوم همینطور با دیدن اندام و چهره همجنس احساس تحریک می کنم که آثار آن به صورت خودارضایی در آینده بروز می کند؟
3 در مورد همجنس گرایی توضیح بدهید و اینکه کسی که این گرایش را دارد چه باید بکند؟ آیا همجنس گرایی نوعی بیماری است؟ من وقتی فکر می کنم از همان کودکی این گرایش در وجودم بوده و اکنون چند سالی است که به صورت جدی برایم مشکل ساز شده است و باعث افت تحصیلی و مشکلات دیگر شده است، من فردی کاملا معتقد به مذهب و دین هستم و تلاش زیادی کرده ام که این میل و گرایش را در خودم سرکوب کنم ولی متأسفانه نتوانسته ام و اکنون زندگی برایم دردناک شده است و من کاملا گیج شده ام و نمی دانم چه باید بکنم. و همین موجب شده که معنویت در من ضعیف و ضعیف تر شود و سؤالی که همیشه برایم مطرح است اینکه چون این گرایش در ذات من وجود دارد چگونه احکام خداوندی با ذات انسان در تعارض است؟! و چگونه می شود دینی که مدعی است از طرف خداست، خدایی که مهربان و به همه چیز آگاه است نه تنها به این گرایش ذاتی انسان ها توجهی نکرده بلکه شدیدا با آن به مقابله برخواسته است؟! من از این گرایش خودم بیزارم و در بسیاری مواقع از خودم متنفر می شوم. من به خاطر این مشکل دچار بحران های روحی و روانی شده ام و ... اکثر مواقع برای آرامش بخشیدن به خود و آزاد شده از فشارها استمناء می کنم ... کاری که همیشه از انجامش سرخورده می شوم ... امیدوارم مرا راهنمایی کنید تا بتوانم هویتم را بشناسم و این مشکل بزرگ را حل کنم.
4 برای کسانی که مبتلا به همجنس گرایی شده اند راه حلی وجود دارد تا از همجنس خود روی برگردانند؟
5 مطلبی در مورد همجنس بازی و عواقب آن از لحاظ روانشناسی می خواستم.