پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (برنامه‏ریزی درسی) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 19 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.

ردیف پرسش
1 چگونه درس بخوانم تا در ذهنم بماند؟ من زود یاد می رود.
2 19 سال سن دارم دختر با استعدادی هم هستم تا دوران 13-14 سالگی تو هر زمینه ای ( درس و ... ) موفق بودم اما الان فعالیتم کم شده. کنکوریم. همش از این شاخه به اون شاخه می پرم. اصلا نمی دونم هدفم چیه بارها تصمیم گرفتم یه کاری شروع کنم اما خیلی زود سرد می شم فقط می خوام بدونم چی کار باید بکنم؟
3 لطفا در این مورد بیشتر مطلب بنویسید چون شخصا این مشکل رو در خیلی از نوجوون ها دیدم و متأسفانه خودم هم با این مسأله در گیر هستم. همین الان که نظرم رو یادداشت می کنم فردا امتحان فیزیک دارم و هنوز نتونستم درس بخونم ... لطفا به من کمک کنید.
4 برای این که بتونم وقتم رو تنظیم کنم بیشتر درس بخونم اعتماد به نفسم افزایش پیدا کنه چه کار کنم؟ (دانشجوی ترم دوی مهندسی شیمی هستم.)
5 لطفا یک برنامه ریزی درست و حسابی به من یاد دهید.
6 روش برنامه ریزی صحیح در زندگی و کار و تحصیل چگونه است؟
7 خواهشمند است در رابطه با برنامه ریزی درسی و مطالعه به من کمک نمایید.
8 من دانشجو هستم دو ترم مشروط شدم چکار کنم که درس بخوانم ... این سؤال جوابش در سایت بود من دوباره جوابش را می خواهم لطفا؟
9 بار ها تصمیم گرفتم و با خودم عهد بستم که از امروز شروع به درس خواندن می کنم و درسها را بعد از اینکه استاد درس داد، مطالعه می کنم. ولی هیچ گاه موفق به انجام این کار نشدم. به نظر شما علت چیست؟ لطفا راهنماییم کنید.
10 می شه بگید نحوه یه برنامه ریزی درست برای درس و کار و فعالیت های روزانه چطور باید باشه؟ من هر چقدر سعی می کنم آخرش نمی تونم به همه کارهام برسم و شب که می خوام، بخوابم با فکر کارهای انجام نشده می خوابم. لطفا راهنمایی ام کنید.
11 یک برنامه درسی برای من تنظیم کنید. من تا ساعت 14:30 در مدرسه و از ساعت 17 الی 20 به مسجد می روم؟
12 من کنکوری هستم اکنون هیچ حال و حوصله درس خواندن ندارم، مرا راهنمایی کنید چگونه درس خواندن را شروع کنم تا بتوانم در دانشگاه قبول شوم.
13 چگونه درس خواندن را شروع کنیم با اینکه هیچ حال و حوصله درس خواندن ندارم؟
14 درس خواندن در دانشگاه باید به چه نحوی باشد؟ من داشجوی ترم 4رشته شیمی هستم. با آن که درسها را در کلاس متوجه می شوم و در طول ترم هم خوب درس می خوانم اما نتیجه و نمرات خوبی نمی گیرم، علت چیست؟
15 خواهشمند است بفرمایید وظیفه ما جوانان در این دوره کمک در جهت پیشرفت علمی مملکت است یا مبارزه با شبیخون فرهنگی دشمن؟ چون قطعا نمی شود با یک دست دو تا هندوانه برداشت؟ یعنی ادامه راه شهدا این است که تلاش کنیم به علم و تکنولوژی جدید دست یابیم یا اینکه تلاش کنیم جلوی تهاجم فرهنگی دشمن را بگیریم؟ واقعا راه حق چیست؟ اگر راه ملت ایران اکنون راه صحیحی است پس چرا هر روز مساجد خلوت تر می شود؟ نماز جمعه ها خلوت تر می شود؟ بی حجابی بیشتر گسترش می یابد؟ فحشا بیشتر می شود؟ تکلیف ما چیست؟ راه دکتر حسابی ها را برویم؟ راه نیوتن ها و انیشتین ها را برویم یا راه روح الله ها(ره)، مقدس اردبیلی ها(ره)؟
16 یک ماه آخر کنکور سراسری کارشناسی را باید چگونه گذراند؟
17 لطفا مرا راهنمایی کنید که چگونه می توانم برنامه ریزی صحیح در زندگی، درس و ... داشته باشم؟ راه و روش درست برنامه ریزی کردن را لطفا برای من روشن توضیح دهید.
18 من ابتدا کاردانی خواندم و با دادن کنکور سراسری در همان رشته قبول شدم ولی چون در قبول کردن واحدهای درسیم خیلی اذیت شدم و هنوز هم بلاتکلیفم و الان که قصد خواندن فوق دارم اصلا حوصله ندارم با اینکه خیلی درس خواندن را دوست دارم و همه مرا به عنوان آدم سخت کوشی می شناسند از نوع درس خوندنم و توقع مردم خسته شدم به نظر شما من چه کار کنم؟ لطفا مرا راهنمایی کنید.
19 من احساس خستگی می کنم و نمی توانم خوب درس بخوانم و خوب برنامه ریزی کنم مرا راهنمایی کنید. (22 ساله و دانشجو)