پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (فیلم مبتذل‏) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 14 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.

ردیف پرسش
1 بعضی اوقات آدم در ماهواره و یا . . . تصاویر و یا فیلم بد مثل تماس زنی با مردی ، می بیند . آیا دیدن این فیلم یا عکس ها که برای من که زن هستم اشکال دارد ؟
2 آیا زن و شوهر می توانند چند ساعت قبل از عمل زناشوئی به جهت این که آمادگی پیدا کنند (مخصوصا اگر یکی از زوجین سردمزاجی داشته باشند) به فیلم یا عکس های سکسی (مثلا عکس ها و فیلم های اینترنت) نگاه کنند یا داستان های سکسی بخوانند یا خیر؟
3 دیدن فیلم مستهجن چه حکمی دارد؟
4 آیا نگاه کردن به فیلم هایی که بعضی از قسمت های آن تصاویر غیراخلاقی دارد در صورتی که برای سرگرمی باشد اشکالی دارد؟
5 آیا کسی می تواند با زن خود به فیلم های بد نگاه کند؟ خود فرد تنهایی نگاه کند چطور؟
6 آیا تماشای فیلم های مستهجن گناه دارد و از چه نوع گناهانی محسوب می شود؟ در صورت وجود گناه کسی که مرتکب این گناه شده است چگونه باید توبه کند و چه عملی را باید انجام بدهد تا خدا او را ببخشد؟
7 من جوانی 22 ساله ام یکی از چیزهایی که دوست دارم دیدن فیلم های خارجی به زبان اصلی به همراه صحنه های سانسور نشده از جمله قسمت های سکسی که البته در فیلم ها. صحنه اصلی را نشان نمی دهد و فقط بر تصاویری اتکا می کنند که مثلا چنین سکسی اتفاق افتاده و یا گرفتن لب و ... و سؤال من این جاست که اگر با دیدن این فیلم ها روی من تأثیر نداشته باشد و من را تحت تأثیر خود قرار ندهد و من را مجبور به انجام مثلا گناه کبیره ای نکند آیا باز مشکلی دارد که من آن فیلم ها را ببینم. این یک مطلب و مطلب دیگر آن که آیا مشکلی دارد که با توجه به بی تأثیری بر روی من بتوان یکی از بنده های مخلص خدا بود چون وقتی چیزی گناه محسوب می شود که بر روی آدم تأثیر منفی بگذارد یعنی آیا این برای من گناه محسوب می شود؟ آیا مناسب تر است که چون من مجرد هستم و شاید روی من تأثیر بگذارد من این فیلم ها را جمع کنم و در دوره متأهلی با همسرم ببینم آیا این کار بهتر و درستی است؟ (یکی از اخلاق های من این است که اگر بدانم که اگر هیچ فیلم مبتذلی را نبینم و در عوض خدا به من همه آنها را در آخرت می دهد بیشتر می توانم جلوی خودم را بابت دیدن این فیلم ها بگیرم.)
8 حکم نگاه به فیلم های مستهجن چیست چه کفاره و یا مجازاتی دارد؟
9 آیا زن و شوهر براى تحریک جنسى، مى‏توانند به فیلم‏هاى سکس و مبتذل نگاه کنند؟
10 نگاه به فیلم‏هاى مبتذل - که بیشتر زنان غیرمسلمان در آن بازى مى‏کنند در صورتى که موجب تحریک انسان نشود، چه حکمى دارد؟
11 نگاه کردن به فیلم سکس برای یاد گرفتن، برای فرد مجرد یا متأهل و با لذت یا بدون لذت، برای هر کدام از حالتها چه حکمی دارد؟
12 آیا دیدن فیلم یا عکس بی حجاب اگر برای فرد مفسده به همراه نداشته باشد، باز هم حرام است یاخیر؟
13 آیا در تنهایی نگاه کردن به فیلم های سکس، شو و فیلم های مبتذل حرام است؟