پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (استمنا و تولید مثل) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 15 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.

ردیف پرسش
1 پسری 21 ساله هستم که از دوران کودکی عمل زشت خودارضایی را انجام می دهم. تا به حال هزاران بار توبه کردم ولی باز هم توبه شکستم. می خواستم بهم کمک کنید باید چه کار کنم که از شر این عمل راحت بشم؟ می خواستم بدونم آیا خودارضایی باعث عقیم شدن می شه؟ چند وقتی میشه که از دیدن تصاویر تحریک کننده دیگه تحریک نمی شم. تو بعضی سایت ها خوندم خودارضایی هیچ ربطی به عقیم شدن نداره. آیا این مطلب صحت داره؟ آیا این می تونه از نشانه های عقیم شدن باشه؟ لطفا کمکم کنید. خیلی پشیمونم. از دیدن خودم تو آینه شرم دارم. فکر می کنم همه به چشم حقارت بهم نگاه می کنن. با اینکه نماز هم می خونم و ادعا می کنم که حزب اللهی هستم. می دونم آدم کثیفی هستم. خواهش می کنم کمکم کنید.
2 آیا استمنا در عقیم شدن تأثیر دارد؟
3 آیا استمنا باعث نازایی می شه حتی اگه تغییر رنگ و تغییر فرم در بدنم احساس کرده باشم؟
4 آیا خودارضایی تأثیر روی فرزند آینده داره؟
5 ابتدا از اینکه مجبورم اینقدر رک و بدون حیا صحبت کنم پوزش می طلبم. اگر مطالب از حوصله شما خوارج بود دلیلش دادن اطلاعات کافی است و به بزرگواری خود ببخشید. پسری هستم 23 ساله که از سن حدود 11 سالگی عادت به استمنا پیدا کردم و بدون اینکه مایع منی از من خارج شود از این عمل لذت برده وبه اوج شهوت جنسی می رسیدم. پس از حدود 2 سال برای اولین بار پس از استمنا مایعی شبیه منی از من خارج شد که در آن سن در مورد آن هیچ اطلاعی نداشتم و نیز از وجوب غسل جنابت هم مطلع نبودم (البته از نظر اینکه این اولین تجربه انزال بود به منی بودن آن مایع یقیین ندارم). در اوایل ابتلا به استمنا در سن 11 سالگی گاها 2 یا 3 بار در روز این عمل را انجام می دادم. اما رفته رفته از دفعات تکرار آن کاستم تا اینکه به تدریج در حدود 17 سالگی به 2 تا 3 بار در هفته اکتفا می کردم. بیشترین مورد محرک استمنا در من تخیلات جنسی بود که از تصاویر مستهجن بازی های کامپیوتری و به ندرت از فیلم ها یا عکس های مبتذل (و در سنین بالا از سایت های اینترنتی) در ذهن خود می ساختم. در 18 سالگی نقطه عطفی در من رخ داد که توانستم برای مدتی از استمنا و ... توبه کنم اما عواملی چون فشارهای روانی و تحریکات خارجی یا شاید عادت طولانی مدت به استمنا مرا گه گاه به این عمل می کشاند به طوری که فواصل بین این عادت بیش از 1 ماه می شد و در مواردی که شرایط روحی خوبی داشتم تا 2 یا 3 ماه هم به طول می انجامید. نحوه ارضا هم پس از 18 سالگی تغییر کرد به طوری که بسیار به ندرت به قصد انزال نهایی با آلت تناسلیم مشغول بازی می شدم اما چون از قبل این عمل به واسطه تخیلات هم کمی تحریک جنسی شده بودن در اکثر موارد دست ورزی به آلت تناسلی تا انزال کامل ادامه پیدا می کرد و تا کنون موفق به ترک کامل آن نشده ام. گاهی این عمل پیش از اینکه از خواب بیدار شوم در حالت نیمه هوشیار خواب و بیداری انجام می دادم و وقتی هوشیار تر می شدم پشیمان می شدم. تاکنون ظاهرا کسی از این عادت من مطلع نشده. پس از هر بار توبه می کنم ولی ... . مطالب مفید شما را در مورد عوارض استمنا و روش ترک این عادت در سایت و نیز cd پرسمان 2 خواندم و قصد کرده ام این عادت را به طور جدی ترک کنم. حال چند سؤال دارم: 1- من مدت طولانی مبتلا به استمنا بوده ام آیا راهی برای خلاصی از عواقب استمنا که در سایت ذکر کرده بودید وجود دارد یا اینکه با وجود ترک این عادت برای همیشه باید عواقب آن را تحمل کنم؟ 2- آیا این عادت در قدرت بارداری من تأثیری دارد؟ 3- آیا ازدواج من برای همسرم و نیز فرزندانم خطری دارد؟ 4- با توجه به اینکه این عادت سرعت انزال را در من پایین آورده چه کنم تا این مشکل (در دوران تأهل) برطرف شود؟
6 من در دوران 15 سالگی به بعد به علت نشست و برخاست با افراد ناباب به راه خلاف کشیده شدم یعنی دائما پای فیلم های سکسی و عکس مبتذل و غیره می رفتم و در حین دیدن آن فیلم ها آب و مایع منی از من خارج می شد و در دوران زیادی این کار می کردم حال که الان 24 سال سن دارم می خواهم ازدواج کنم ولی می ترسم در زندگی خود دچار مشکلاتی همچون بچه دار شدن و ... شوم آیا فکر می کنید این نظر بنده نظر درستی است یا نه؟ اگر درست است یعنی دچار مشکلاتی همچون بچه دار شدن نمی شم پس اینجانب چه کاری باید بکنم؟
7 من 24 سال سن دارم و همیینک دانشجوی کارشناسی ارشد هستم ام مشکل اساسی ام از 10 سال قبل شروع شد و بدون اینکه گناه بودن و اشتباه بودن آن را بدانم گرفتار آن شدم و آن استمنا است حال با اینکه چندین سال است به عاقب آن پی بردم و دوباره تلاش به ترک آن کردم اما در این کار موفق نبوده ام حالا هم ترس از عقیم شدن مانند خوره در وجودم هست و از آن طرف جرأت دکتر رفتن هم ندارم و اگر می شود مرا راهنمایی کنید که برای درمان چه کنم؟ از شما خواهش می کنم مرا در این مشکلی که مرا از پای در آورد کمک کنید.
8 سؤال من در رابطه با خودارضایی هستش. من پسرم 19 سال سن دارم. اینکار را 4-5 سال انجام دادم. الآن دیگه نمی خوام انجام بدم. سؤالم اینه که احتمال داره عقیم شده باشم؟ چون دیگه منی که ازم خارج می شه خیلی کم شده می خواستم نظر شما را بدونم؟
9 من دختری هستم 18 ساله که از سن 15 سالگی خود ارضایی می کردم ولی الان 3 ماه است که ترک کردم، کمکم کنید آیا اگر من ازدواج کنم می توانم رابطه جنسی خوبی با شوهرم داشته باشم و در بچه دار شدن من مشکلی پیش نمی آید. منو کمک کنید چی کار کنم؟
10 آیا ممکن است کسی که دچار استمنا به مدت چند سال است در آینده نازا شود و بچه دار نشود؟ لطفا مشروح پاسخ دهید.
11 آیا خودارضایی مکرر در پسران تأثیری در بچه دار شدن آنها در دوران ازدواج دارد؟
12 آیا خودارضایی پسر (استمنا) به مدت 6 سال میتونه مشکل ایجاد کنه در بچه دار شدنش؟ برای مطمئن شدن باید کجا مراجعه کنیم؟
13 من جوانی 20 ساله هستم که به واسطه اعمال زشتم در جوانی الآن گرفتار هستم و از شما درخواست کمک می نمایم. من در سنین بلوغ دچار عمل استمناء می شدم که به لطف خدا ترک نمودم. از نظر جسمی دچار زود انزالی شده ام آیا اگر بچه دار شوم بچه ام سالم خواهد بود؟ آیا می توانم تو روی پدر یا مادر همسرم نگاه کنم؟ شما راهنمائی کنید مرا چه کنم؟
14 من جوانی 20 ساله هستم که به واسطه اعمال زشتم در جوانی الآن گرفتار هستم و از شما درخواست کمک می نمایم. من در سنین بلوغ دچار عمل استمناء می شدم که به لطف خدا ترک نمودم. از نظر جسمی دچار زود انزالی شده ام آیا اگر بچه دار شوم بچه ام سالم خواهد بود؟ آیا می توانم تو روی پدر یا مادر همسرم نگاه کنم؟ شما راهنمائی کنید مرا چه کنم؟
15 آیا خودارضایی سبب میشه آدم بچه دار نشه؟ اگر بله، چرا؟ (مدرک لطفا بذارین) دکترا می گن نه، چون این همه مرد و زن که سکس می کنند پس باید نازا بشن!!! ولی ضرر برای جسم مثل ضعف و ضرر برای روح داره.