پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (احکام غسل جنابت) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 23 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.

ردیف پرسش
1 من وقتی با نامزدم حتی به صورت عادی هم صحبت می کنم به صورت غیر عادی از من منی خارج می شود و این در حالی است که هیچ حرف خاصی بین ما رد و بدل نمی شود. حال آیا باید هر دفعه غسل بنمایم؟
2 برای ادای نماز بعد غسل جنابت آیا نیاز به وضو می باشد؟
3 با غسل جنابت چند بار می توان نماز خواند؟
4 آیا بعد از حمام که غسل جنابت صورت می گیرد وضو گرفتن لازم می باشد؟
5 آیا یک بار غسل جنابت برای 5 یا 6 بار نزدیکی کافی می باشد؟
6 شنیده بودم که اگر زن و شوهری با هم نزدیکی می کنند دیگر نیازی به حمام رفتن و غسل جنابت نیست و موقعی که می خواهند نماز بخوانند زمان وضو گرفتن یه چیزی می گویند و بعد وضو می گیرند. اگر صحت دارد آن نیتی که می کنن به من بگویید.
7 در توضیح المسائل در مورد غسل جنابت خوب توضیحی داده نشده، به این که ما باید حتما تمام اعضا را دست بکشیم و اگر که باید دست بکشیم به همراه آب کشیدن، این کار باید به ترتیب از کنف تا سرانگشتان صورت گیرد یا خیر؟
8 بنده به پاکی و نظافت بسیار اهمیت می دهم اما الحمدالله وسواس ندارم. به صورتی که اغلب هر روز حمام می روم. عطر بسیار مصرف می کنم و ... ؛ اما گاهی اوقات عادت کرده ام بعد حمام نیت غسل جنابت هم بکنم (در صورتی که دچار جنابت هم نشده ام) و با همان غسل نیت های خوب دیگری را اضافه می کنم و سپس با آن غسل نماز بخوانم که بحمدالله در روحیات و آرامش روانم بسیار تأثیر مثبتی داشته است. حال با توجه به سؤالی که در بخش احکام سایت مطالعه نموده ام که انجام غسل جنابت بدون جنابت غسل شرعی نیست و با توجه به اینکه بنده هم با این گونه غسل، گاهی اوقات نماز ادا کرده ام و نمی دانم که چند نمازم به این ترتیب ادا شده است؛ خواهشمندم مرا راهنمایی فرمائید که نمازها باید قضا شوند یا خیر؟
9 آیا میشه بدون اینکه چند بار جنب شد، چند بار غسل جنابت گرفت؟
10 اگر متوجه شویم که قسمتی از شورتمان به رنگ منی (جنب) در آمده ولی ندانیم چه موقع این اتفاق افتاده چه کار باید بکنیم؟ حکم نمازهایی که خوانده ایم چیست؟
11 اگر بخوابیم حتی قبل از خواب هم اصلا به فکر خودارضایی نباشیم ولی خواب ببینیم و منی خارج شود آیا بعد از خروج منی برای انجام عبادات باید غسل کرد؟خواهشا زود جواب دهید می خواهم نماز بخوانم.
12 آیا می توان برای اینکه احتیاط را کرده باشیم و خیالمان هم راحت باشد اگر گاهی که در انجام غسل شک می کنیم که درست غسل کرده ایم یا نه حال یا در حین غسل یا پس از آن و یا اینکه آبی در حین ادرار کردن خارج می شود که نمی دانیم منی یا چیز دیگر آیا می توان در هر دو مورد غسل کرد تا خیالمان راحت شود و طریق احتیاط هم گرفته باشیم اگر آری نیت باید چه باشد؟
13 آیا اگر غسل جنابت باطل شد باید برای نماز وضو گرفت؟یا حتما باید یک نماز با غسل جنابت خواند؟
14 آیا بعد از هر نزدیکی مرد حتما باید غسل کند؟
15 غسل جنابت را به طورکامل شرح داده و چگونه غسل جنابت می کنیم؟
16 می خواستم بدونم آیا وقتی که فردی غسل جنابت می کند، باید نماز رو هم با آن غسل بخواند یا اگر وضو بگیرد، مشکل دارد؟
17 آیا غسل جنابت وقت مشخصی دارد؟
18 اگر در منزل کس دیگری شب بخوابیم و محتلم بشویم باید چه کنیم؟ در چه صورتی می توانیم غسل نکنیم و تیمم کنیم؟ آیا باید لباس ها را عوض کرد و محل نجس شده را تمیز کرد و بعد نماز خواند؟
19 می خواستم بدانم که اگر کسی در خواب محتلم شود و امکان غسل جنابت نباشد مثلا اینکه فرد مجبور به رفتن به مدرسه باشد. تکلیف چیست؟ لطفا مرا راهنمایی کنید.
20 غسل جنابت اگر غسل برای ما واجب شد باید غسل را حتما تا وقت نماز نگه داریم و با آن نماز بخوانیم یا می توان غسل کرد و در صورت باطل شدن آن قبل از رسیدن وقت نماز برای نماز خواندن وضو گرفت مثلا اگر نیمه شب غسل کردیم می توانیم بعد از آن بخوابیم و برای نماز صبح وضو بگیریم؟
21 اگر دو غسل حیض و جنابت بر زن واجب باشد باید 2 غسل با 2 نیت انجام شود؟ و الویت با کدام است؟
22 اگر دو غسل حیض و جنابت بر زن واجب باشد باید 2 غسل با 2 نیت انجام شود؟ و الویت با کدام است؟
23 من یک دانشجوی 22 ساله هستم من یک مشکل دارم. بعضی صبح ها که من جنب می شوم خجالت می کشم که جلوی پدر و مادرم به حمام روم و به عنوان های مختلف از خواندن نماز در آن صبح خوداری می کنم ولی این مشکل برای من خیلی آزار دهنده است لطفا به من این جواب را بدهید چون خجالت می کشم این موضوع را به کسی سؤال کنم. و مسأله شرعی من را طبق فتوای مرجع تقلیدم بهم ارسال نمائید.