پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (نشانه‏های منی) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 38 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.

ردیف پرسش
1 اگر کسی به طور ارادی به مسائل جنسی فکر کند (بدون دست ورزی) و مایعی بی رنگ (به طوری که خودم بیرون آمدن مایع را نمی فهمم) یا منی از او خارج شود مرتکب عمل حرام استمنا شده است؟
2 در هنگام خواب مایعی شبیه به آنچه که به هنگام تماشای صحنه های شهوت انگیز از بدن خارج می شود، از من بیرون می آید. حکم آن چیست؟
3 در صورت نگاه کردن به عکس یا فیلم محرک مایعی که از انسان دفع می شود مشخصات منی را ندارد. نامش چیست؟ و آیا این مایع هم باعث می شود که انسان جنب خوانده شده و غسل بر او واجب گردد؟
4 لطفا راه تشخیص منی را بگویید به کتاب های مراجع تقلید مراجعه کردم ولی نفهمیدم فرق منی با رطوبت چیست؟ با دیدن هر رطوبتی به حمام می روم و غسل می کنم راه حل چیست؟
5 ماده ای بی رنگ (رنگ آب) که چسبنده شبیه منی است و گاهی اوقات هنگام فشار دادن آلت بیرون می آید چیست و طهارت آن چگونه است؟
6 من بر اثر تحریک شهوت اقدام به استمنا کردم ولی منی را از خود خارج نکردم. بعد از دو ساعت و بعد از بول رطوبتی شبیه منی که حدود دو قطره بود و بدون خصوصیات منی از من خارج شد و حالا شک دارم که منی بوده یا نه. آیا آن رطوبت منی بوده؟
7 اگر شخصی بدون قصد خروج منی به تصاویر محرک نگاه کند و بعد از مدتی ادرار کند و بعد از ادرار رطوبتی شبیه منی خارج شود آیا کم استمنا دارد؟
8 اگر یک قطره آب منی از بدن خارج شود باید غسل کرد؟
9 اگر در خواب آبی از من خارج شود و نمی دانم ادرار است یا منی یا چیز دیگر حکمش چیست؟ ولی به نظر هم منی نمی آید؟
10 راه تشخیص منى و احتلام در مرد چیست؟
11 در چه صورتی مایع خروجی از انسان، منی است؟ اگر در هر بار دستشویی اتفاق افتد باید در روز چندین بار غسل کرد، مایع خروجی شبیه منی است؟
12 چه موقع انسان مطمئن می شود که محتلم شده؟ اگه یکی از شرایط برقرار نبود ولی بقیه بود، انسان محتلم شده است؟
13 اگر فردی با دیدن فیلمی تحریک شد و از او ماده ای ترشح شد و نمی دانسته بایدغسل کند، حال بعد از مدت بسیار متوجه شده، لطفا بگویید نمازهایش چه حکمی دارد؟
14 تشخیص جنابت مرد 3 شرط دارد، آیا هر 3 شرط باید با هم باشند تا حکم به جنابت شود؟ مثلا اکثر اوقات بیدار می شوم و 2 شرط اول را دارم ولی بدنم سست نشده است. اصلا سستی یعنی چه؟ معیار و ملاکی دارد؟
15 در صورت ملاعبه و شوخی با شوهر اگر مایعی ترشح شود که به رنگ آب بوده ولزج و چسبناک باشد این مایع را چه می نامند؟ آیا با ترشح این مایع غسلی واجب می شود؟
16 آِنکه در رساله نوشته شده : اگر بیرون آمدن آب با شهوت همراه باشد حکم منی را دارد، منظور از با شهوت بودن چیست؟
17 گاهی اوقات احساس خاصی به من دست می دهد و دچار سوزش چشم و کمردرد می شوم آیا این علامت جنابت است؟
18 اگر منی همراه ادرار خارج شود آیا آن نشانه های (شهوت و جستن و سست شدن بدن) را دارد یا خیر؟
19 در رساله برای منی مشخصاتی را ذکر کرده اند و گفته اند که برای مریض فقط بیرون آمدن با شهوت کافیست. سؤال من این است که اولا این برای هر گونه بیماریی گفته شده است یا بیماری خاصی مدنظر است؟ دوم اینکه آیا اگر فرد مریض از روی مشخصات آن رطوبت بداند که منی نیست، و جزء رطوبت های دیگر است، تکلیفش چیست؟
20 راه اثبات خروج منی چیست؟ من گاهی اوقات در خواب بر اثر دیدن خواب های جنسی، تحریک جنسی می شوم و البته گاهی موارد، منی خارج می شود و من برای نماز غسل می کنم ولی مسأله ای که برای من مهم است این است که در مواردی در اثر خواب دیدن شرایط خروج منی پیش می آید و از خواب می پرم ولی در آن لحظه مایعی از من خارج می شود که شک دارم آیا آن منی است یا مایع دیگر؟ چون با جهش خارج نمی شود و مثل مذی به آرامی خارج می شود و بو دارد ولی چسبناک نیست و شفاف است. خواهشم اینه که به من بگویید که آیا این ماده حکم منی را دارد یا خیر؟
21 اگر انسان تحریک بشود ولی شک کند که نیاز به غسل دارد یا نه چه حکمی دارد؟
22 اگر کسی از خواب بیدار شود و لکه ای در خود ببیند و شک کند آیا منی است و خواب خود را فراموش کند یا لکه بوی رطوبت ندهد و وقتی لباس زیر را می فشاریم چیزی آمیخته با آب نبینیم آیا حکم منی را دارد؟ حکم نماز و روزه چیست و اگر برای احتیاط تیمم بگیریم چطور؟ ( تمام مراجع)
23 مدتی است که مسأله ای ذهن مرا مشغول کرده است که در صحیح بودن نماز و روزه ام مرا به شک انداخته است. گاهی اوقات وقتی از خواب بر می خیزم و یا در میانه روز در لباسم رطوبتی می بینم کمی متمایل به رنگ زرد و مقدار بسیار اندکی غلیظ تر از بول است. در حالی من در خواب متوجه بیرون آمدن یا نیامدن منی نشده ام. بعد از مدتی این رطوبت بوی نامطلوبی می دهد مقدار آن هم بیشتر از یک سانت و نیم بیشتر نیست این در حالی است که به اندازه منی غلیظ نیست و به اندازه بول هم رقیق نیست فقط رنگ آن مرا به شک انداخته حالا نمی دانم این رطوبت منی است یا بول یا اینکه رطوبت غیر نجس است. تاکنون که نسبت به آن بی اعتنا بوده ام و در این وضعیت نماز و روزه می گرفتم. آیا نماز و روزه هایم قبول است؟ و هنگام مواجه شدن با این رطوبت باید چه کاری بکنم؟ و لطفا در مورد رنگ و بوی رطوبت های غیر نجس و نجس توضیحاتی بدهید. و این که آیا ممکن است بدون آمدن منی بی اراده از آدم بول بیرون آید؟
24 اگر انسان از خواب بیدار شود و بعد از آن آبی از انسان خارج شود چه حکمی دارد؟
25 منی به چه معناست؟ چگونه می توان آن را تشخیص داد؟ حکم آن در خانم ها و آقایان چگونه است؟