پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (نماز قضای مادر) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 5 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.

ردیف پرسش
1 چرا نمازهای قضای مرد فوت شده بر پسر بزرگترش واجب ولی نمازهای قضای مادر بر وی واجب نیست، چه دلیلی دارد پدر این بهره را ببرد ولی مادر نه؟
2 چرا نماز قضای مادر بر عهده فرزند بزرگ واجب نیست؟
3 اگر مردی تنها یک فرزند دختر داشته باشد و این مرد همسر خود را نیز طلاق داده باشد اگر این مرد فوت نماید نمازهای فوت شده آن به عهده چه کسی هست؟ (این مرد خواهر، برادر، مادر نیز دارد) آیا این جایز است که با احتمال اینکه دختر در ادای نمازهای فوت شده پدر اهمال می کند از سهم ارث وی مبلغی را برای خرج ادای نماز قضا کم کنند و بعد سهم دختر را بدهند؟
4 قضای نماز (پدری که فوت شده) در همه موارد جایز است؟ (چه نمازهایی که عمدا قضا شده اند و چه نمازهایی که بر اثر مشکلات قضا شده اند؟)
5 می تونم بعد از فوت والدینم با اینکه نماز قضا ندارند به یه نفر پول بدم تا براشون نماز بخونن؟ آخه شنیدم میزانی از نماز قبوله که تو اون حواس آدم به نماز باشه. خوب هیچ کس نمی تونه ادعا کنه که تو نمازاش توجهش کامل به خداست. گفتم برای اینکه پدر و مادرم اون دنیا راحت و از من راضی باشن این کارو بکنم. آیا کارم درسته؟ در ضمن میشه به نیت کسی که مرده و از افراد نزدیک یا غریبه بود بدون اطلاع به خانوادشان برای رضای خدا به کسی پول داد تا براش برای مدتی نماز قضا خواند؟ آخه خیلی دلم می خواد به دیگران خصوصا غریبه ها به طور پنهانی دعا و کمک کنم. این نماز خواندن را چه کسانی باید انجام دهند؟ میزان پول برای هر نماز چه قدر است؟