پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (حجاب و ازدواج) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 4 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.
برای مشاهده ی عکس های مرتبط با کلیدواژه ، اینجا را کلیک کنید.


ردیف پرسش
1 من در پاکستان زندگی می کنم. امروز از طریق شبکه خبر جمهوری اسلامی ایران که در اینجا هم پخش می شود با سایت شما آشنا شدم و بسیار خوشحالم که چنین سایتی را پیدا کردم. راستش من مشکل پیچیده ای دارم و می خواستم از شما درباره اون سؤال کنم. من می خوام با یک دختر مسلمان که در آمریکا زندگی می کند ازدواج کنم که در این بین به مشکلاتی برخوردم. اول این که من فهمیدم این دختر خانوم روسری یا چادر (حجاب) سرش نمی کنه و دوم این که بعضی وقت ها در مراسم عروسی ها لباس های آزادتری که یقه بازی داره می پوشه و خلاصه من به عنوان یک مسلمان دیدم که نمی تونم تحمل کنم و از قرار معلوم این دختر خانوم هم میلی به تغییر این رفتار ندارند و به من می گن که پاکی زن باید در دلش باشد نه در ظاهرش و می گن که من دلم را پاک کرده ام و ظاهر من مهم نیست، ولی خود من شخصا مخالفم. حالا سؤال من این است که آیا این دختر با این رفتار اصولا یک مسلمان به شمار می آید؟ و سؤال بعدی این که ایا می تواند مادری خوب برای فرزندان من باشد؟ و مهمترین سؤال این که آیا جایز است من به عنوان یک انسان مقید به اصول دینی و مذهبی با یک چنین دختری ازدواج کنم؟ و در پایان عاجزانه از شما درخواست می کنم که بنده را راهنمایی کنید زیرا من در پاکستان اصلا به روحانیت تشیع دسترسی ندارم و نمی توانم مرجع خوبی برای مشورت پیدا کنم.
2 خانواده من و فامیل هام قبلا بی حجاب بودند مادر و خواهرم به تازگی محجبه شدند ولی من نه! حالا خواستگارانی دارم که با حجابند خانواده می گه قبول کن! یه روسری که بیشتر نیست! ولی من راضی نیستم! کمکم کنید! با توجه به اینکه خواهر 20 ساله دارم که از من کوچکتره محجبه و مایل به ازدواج است!؟ تورو خدا نگین که اول اون ازدواج کنه!
3 می خواستم بپرسم که چرا ما که حجابمان را رعایت می کنیم و چادر می پوشیم کسی به آن صورت به خواستگاری ما نمی آید؟ داشتن حجاب چه قدر در ازدواج مؤثر است؟
4 من فرزند یک خانواده مذهبی هستم که دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان می باشم. از منظر خانواده ام دختری که باید با او ازدواج کنم باید از خانواده ای مذهبی و همتراز از لحاظ اجتماعی با ما باشد که من خودم نیز بر این عقیده هستم. در دانشگاه با دختری آشنا شدم (هم رشته ای) که البته الان هیچ گونه ارتباطی به غیر از مسائل درسی با ایشان ندارم. ایشان حجاب را به طور شایسته رعایت نمی کنند و مانتو پوش هستند. سؤال من این است که آیا صرف چادری بودن یا نبودن ملاکی برای مذهبی بودن یا مذهبی نبودن ایشان است یا خیر؟ (در ضمن خانواده من به مقوله حجاب اهمیت زیادی می دهند) و اگر این طور نیست ملاک های دیگر برای تشخیص مذهبی بودن یا نبودن ایشان و خانواده ایشان چیست؟ و چگونه می توان این ملاک ها را شناسایی کرد؟ ضمنا برای تحقیق کردن پیرامون ایشان و خانواده ایشان چه راهی را پیشنهاد می کنید؟ آیا اقدام اولیه بنده را در راستای این امر صلاح می دانید یا خیر؟ و در کل در زمینه ازدواج چه توصیه هایی به من نوعی دارید؟