پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (کتاب‏های آسمانی) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 7 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.

ردیف پرسش
1 نام کتاب های پیامبران اولوالعزم چیست؟
2 در روایات آمده 124000 پیامبر کلا 104 کتاب داشته اند. سؤال من این است که چرا از آن کتاب ها اثری باقی نمانده است مگر نه این است که هر چیز که به ذات مقدس او ارتباط پیدا می کند باقی و جاودان است؟
3 قرآن بالصراحه یهود را به تورات ارجاع می دهد و تورات را هدایت و نور معرفی می نماید، عیسی و انجیل را تأیید می کند و انتظار پیامبر(ص) هم از یهود و مسیح عمل به تورات و انجیل بوده است نه قرآن. پیامبر(ص) از اهل کتاب توقع نداشت و نمی خواست که اسلام بیاورند؛ «قل یا اهل الکتاب لستم علی شیءٍ حتی تقیموا التوراه و الانجیل» (مائده / 68) از آنها اقامه کتاب آسمانی خودشان را می طلبید. لطفا آیاتی که در این مورد آمده را شرح داده دیدگاه اسلام را در این مورد بیان فرمایید.
4 اگه کتاب انجیل یا تورات رو به دست بگیریم باید به این کتابها هم مثل قرآن احترام بزاریم؟ حالا بعضیها موقع باز کردن صلوات میفرستن یا جلدش رو بوس میکنن و رو پیشونیشون میزارن! این کار رو با کتابهای مقدس دیگه هم میکنن یا لزومی نداره؟
5 لطفا نام 104کتاب آسمانی به همراه نام پیامبرانی که این کتابها را آورده اند، را بنویسید.
6 در مورد کتب مقدس یهود و مسیح به اختصار توضیح دهید و تقسیم بندی های مختلف آن را بیان نمایید. (با سوابق تاریخی)
7 آیا اتلاق عنوان کتب ضاله به کتاب های مقدس و یهودیان و مسیحیان (عهد جدید و قدیم) صحیح می باشد؟ (کتب حال حاضر در این سؤال مطرح است.)