پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (آمادگی ازدواج) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 9 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.
برای مشاهده ی عکس های مرتبط با کلیدواژه ، اینجا را کلیک کنید.


ردیف پرسش
1 شرایط مرد برای ازدواج چیست؟ آیا داشتن شغل واجب است از طرفی مرد مؤظف به پرداخت نفقه برای زن است و از طرف دیگر شنیده ام که نباید از فقر ترسید حالا تکلیف چیست؟
2 اگر شخص متوجه شود که از لحاظ روحی و یا شرایط جسمی خود باید فورا ازدواج کند ولی آمادگی پذیرش مسئولیت و وظایف زناشویی خود (اعمال جنسی) را ندارد، چه باید بکند؟
3 در مورد شرایط آمادگی ازدواج در دختر و پسر راهنماییم کنید؟
4 قبل از اینکه بخواهم برای خود معیارهایی تجسم کنم و هدف راستین از ازدواج کردن را بدانم، در دانشکده بعضی اوقات از بعضی از دختران از لحاظ ظاهری (و هم رفتارهای ظاهری) خوشم می آمد ولی چون چند سال گذشته که با خود می اندیشیدم و یکی از معیارهای مهم برای من پوشش ظاهری چادر بود بعد از مدتی از ذهن خود آنان را دور می کردم، البته ناگفته نماند که مهم ترین دلیل من برای ازدواج، زندگی حضرت زهرا(سلام الله علیها) بود، از نظر مذهبی باطنی زیاد قوی نیستم ولی همیشه ظاهر خود را حفظ کرده ام، به خاطر دوری از خانواده، و پر کردن این نقیصه و دوست داشتن فعالیت کردن در دانشگاه در تشکل ها و انجمن های علمی فعالیت زیادی کردم و به خاطر پشت کاری که در کار کردن داشتم و نبود افراد مطمئن دیگر مسئول بسیج دانشکده خودمان شدم، ولی از آغاز این امر می ترسیدم که در ارتباط با جانشین خواهران دچار مشکل شوم و از او خوشم بیاید و برای همین یکی از شرط هایی که با خودم بستم این بود که هیچگاه ذهنم را در این امر به کار نبرم ولی خیلی مشکل بود و حال که یک سال می گذرد و روابط کاری ما با هم تمام شده است یکی از دوستانم مرا مجبور به فکر کردن در مورد او کرد، ولی آن خانم فکر مرا به خود مشغول داشته ولی من هنوز نمی دانم که دلایل اصلی من برای ازدواج با او چیست؟ (البته دلیل هایی دارم مانند پوشش ظاهر، اعتقادات نسبتا قوی، معتقد و پای بند به انقلاب و رهبر، رابطه اجتماعی خوب) البته یکی از مشکلات من همین نواقصی است که نمی دانم قبل از ازدواج باید در چه مواردی فکر کنم! و شرایط خانوادگی مون هم تقریبا با هم خیلی متفاوت است اینم یه مشکله (وضع ما تقریبا شکر خدا خوبه و شمال تهران زندگی می کنیم ولی اونا جنوب تهران) و برادرم و خواهرم خیلی مذهبی نیستند تو ظاهرشون هم خیلی رعایت نمی کنن و لی خانواده اونا تقریبا میشه گفت یه جورایی خیلی مذهبی ترن! و اینکه در حال حاضر برای کنکور کارشناسی ارشد دارم می خونم و این فکرم رو مشغول کرده و نمی خوام زیاد اینجوری پیش بره! از طرفی یکی از دوستان دیگم هم می خواد از اون خواستگاری کنه برای همین یه ذره بیشتر فکره من رو به خودش مشغول کرده؟ یه مورد دیگر اینکه من فرزند سوم خانواده هستم و برادر و خواهرم هنوز ازدواج نکردن و به این زودی ها هم نمی خوان ازدواج کنن من باید حالا چی کار کنم؟
و چند سؤال دیگر:
1. شرایط ازدواج
2. زمان ازدواج
3. انتخاب معیارها
4. پرسیدن سؤالات از طرف مقابل
5. شرایط بعد از ازدواج
5 مناسبت ترین موقع واسه ازدوج چه وقته؟ (نه از لحاظ سنی)
6 تمام چیزهایی که لازم است قبل و هنگام و بعد از ازدواج بدانم چیست؟
7 من جوانی 24 ساله و دانشجوی دوره کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا هستم. بنده مدتی است که احساس می کنم از لحاظ روحی و جسمی نیاز به ازدواج دارم و این در حالیست که به دلیل سنگینی درس ها فرصت کار کردن را ندارم. از طرفی خدمت سربازی هم نکرده ام. با توجه به شرایط مذکور وظیفه شرعی من را بیان فرمایید.
8 من پسری هستم 25 ساله و دانشجوی سال آخر. خیلی دوست دارم ازدواج کنم ولی متأسفانه حس می کنم یه حس تنفر نسبت به جنس مخالف دارم به طوری که به هر صورت سعی می کنم از مباحث مربوط به ازدواج فرار کنم و حتی می ترسم به پیش نهادهایی که برخی از اعضا خانواده می دهند فکر کنم خودم هم موارد خوبی سراغ ندارم چون هر دختری را که می دیدم یا از او به هر طریق مطلع می شدم به جای بررسی مسأله به طور جدی سریع صورت مسأله را پاک می کردم و می کنم نمی دانم چرا نمی توانم به آینده مطمئن باشم و از آن می ترسم، می ترسم در انتخاب اشتباه کنم و ... البته از نظر روانی تا حدود زیادی تحت فشار هستم؟
9 جوانی هستم 26 ساله که خیلی دوست دارم ازدواج کنم ولی بحث ازدواج که پیش می آید به شدت می ترسم نمی دانم چه کنم و شرایط آن را هم دارم و از لحاظ روحی روانی خیلی تحت فشار هستم؟