پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (رطوبت مشکوک) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 68 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.

ردیف پرسش
1 اگر بعد از خواب، دیدیم مایعی از بدنمان خارج شده و بین ادرار و منی بودن این مایع شک داشته باشیم، آیا باید غسل جنابت کنیم؟
2 وذى، مذى و ودى را توضیح دهید؟
3 آبى که هنگام خواندن مطالب مهیّج و یا دیدن تصاویر محرک از انسان خارج مى‏شود، چه حکمى دارد؟
4 در چه صورتی مایع خروجی از انسان، منی است؟ اگر در هر بار دستشویی اتفاق افتد باید در روز چندین بار غسل کرد، مایع خروجی شبیه منی است؟
5 من پسری 17 ساله هستم که 5 سال عمل استمنا را انجام می دادم. خوشبختانه 2 ماه است که دیگر این عمل را ترک کرده ام. متأسفانه دچار زودارضایی شده ام و حتی با خواندن یک داستان شهوتی مقدار کمی منی (در حد 4تا 5 قطره) از من خارج می شود. می خواستم بدانم آیا زودارضایی من( با توجه به ترک این کار) حتما درمان می شود؟ لطفا بگویید آری یا خیر.
6 اگر عکسی ببینیم و ناخودآگاه ترشحی بیرون آید، این ترشح نشانه جنب بودن است یا نه؟
7 آیا رطوبتهای وذی، مذی و ودی باعث حاملگی می شوند؟
8 در صورت ملاعبه و شوخی با شوهر اگر مایعی ترشح شود که به رنگ آب بوده ولزج و چسبناک باشد این مایع را چه می نامند؟ آیا با ترشح این مایع غسلی واجب می شود؟
9 من پسری 16 ساله هستم بعد از خارج شدن از دستشویی مقداری بول از بدنم خارج می شود که در این صورت لباسم نجس می شود برای نماز خواندن چه کاری باید انجام دهم؟ آیا نیاز به غسل کردن می باشد؟
10 مدت 3 سالی است با پسری که هم خانواده او و هم خانواده من اطلاع دارند ارتباط دارم که قصد ما ازدواج است ولی در این مدت دست همدیگر را می گرفتیم یا حرفی می زدیم که از من مایعی خارج می شد که نمی دانم منی است ولی وقتی دستم را می گیرد دلم یک جوری می شود که آن هم به خاطر علاقه به هم دیگر است در این صورت آیا غسل جنابت بر من واجب می شود؟ اگر نه آن آبی که حالت شفاوف و چسبندگی دارد چیست؟
11 اگر انسان با دیدن چیزی شهوتی شود و آبی از وی خارج شود آیا غسل واجب می شود؟
12 اینجانب دانشجوی سال دوم رشته ریاضی در دانشگاه علوم پایه دامغان هستم. بعد از وضو گرفتن هنگامی که برای کشیدن مسح پا خم می شوم یا در نماز در وقت رکوع احساس می کنم یک قطره بول در آلت من حرکت می کند ولی از خارج شدن آن مطمئن نیستم. آیا وضو یا نماز من باطل است؟ و آیا راه حل شرعی برای این موضوع وجود دارد؟
13 آیا دیدن عکس های سکس حرام است و آیا دیدن آن برای دختران نیاز به غسل دارد؟ و اگر دختری به واسطه آن خیس شود و روزه باشد حکمش چیست؟
14 آیا آبی که قبل از منی از بدن خارج می شود و بی رنگ است، اگر از بدن در حین روزه خارج شود روزه را باطل می کند؟
15 حکم آب بعد از بول و استبراء چیست؟
16 در صورت نزدیکی با همسر بدون عمل دخول از انسان ترشح خارج شود چه حکمی دارد؟
17 بعد از عمل آمیزش و استبراء غسل نموده سپس از محل غسل (حمام) خارج شده و بعد از چند دقیقه احساس تر بودن در ناحیه آلت نموده ام و مایع کرمی رنگی مشاهده نموده ام، آیا این مایع می تواند می تواند مذی یا غیره باشد در غیر این صورت غسل باطل می باشد؟ (قبل از غسل بول انجام نشده است.)
18 مدتی است که مسأله ای ذهن مرا مشغول کرده است که در صحیح بودن نماز و روزه ام مرا به شک انداخته است. گاهی اوقات وقتی از خواب بر می خیزم و یا در میانه روز در لباسم رطوبتی می بینم کمی متمایل به رنگ زرد و مقدار بسیار اندکی غلیظ تر از بول است. در حالی من در خواب متوجه بیرون آمدن یا نیامدن منی نشده ام. بعد از مدتی این رطوبت بوی نامطلوبی می دهد مقدار آن هم بیشتر از یک سانت و نیم بیشتر نیست این در حالی است که به اندازه منی غلیظ نیست و به اندازه بول هم رقیق نیست فقط رنگ آن مرا به شک انداخته حالا نمی دانم این رطوبت منی است یا بول یا اینکه رطوبت غیر نجس است. تاکنون که نسبت به آن بی اعتنا بوده ام و در این وضعیت نماز و روزه می گرفتم. آیا نماز و روزه هایم قبول است؟ و هنگام مواجه شدن با این رطوبت باید چه کاری بکنم؟ و لطفا در مورد رنگ و بوی رطوبت های غیر نجس و نجس توضیحاتی بدهید. و این که آیا ممکن است بدون آمدن منی بی اراده از آدم بول بیرون آید؟
19 آیا خارج شدن مایع از دختران در اثر خواندن یا شنیدن یا فکر کردن به مسائل جنسی یا دیدن فیلم شهوت انگیز باعث غسل جنابت می شود؟ هر چند تحریک کم باشد ولی مایع خارج شود؟ لطفا کامل توضیح دهید.
20 اگر انسان از خواب بیدار شود و بعد از آن آبی از انسان خارج شود چه حکمی دارد؟
21 منی به چه معناست؟ چگونه می توان آن را تشخیص داد؟ حکم آن در خانم ها و آقایان چگونه است؟
22 من نامزد دارم و آدمی هستم که خیلی زود تحریک می شوم حتی پشت تلفن، نامزدم قربون صدقم بره من ... می شم و این مشکلی شده واسه نماز خوندنم یعنی من روزانه 10 بار می‏رم حموم واسه همین مجبورم ارتباط احساسی با شوهرم نداشته باشم ولی اون شاکی می شه من چی کار کنم؟
23 من نامزد دارم و آدمی هستم که خیلی زود تحریک می شوم حتی پشت تلفن، نامزدم قربون صدقم بره من ... می شم و این مشکلی شده واسه نماز خوندنم یعنی من روزانه 10 بار می‏رم حموم واسه همین مجبورم ارتباط احساسی با شوهرم نداشته باشم ولی اون شاکی می شه من چی کار کنم؟
24 آیا مذی هم مانند منی حالت کشناکی (کشی) دارد؟
25 آیا مذی هم مانند منی حالت کشناکی (کشی) دارد؟