پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (حضرت علی(ع) و خلفای ثلاثه) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 8 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.

ردیف پرسش
1 مرحوم علامه سید عبدالحسین شرف الدین که یکی از علمای بزرگ و دانشمندان طراز اول شیعه در قرن اخیر است، می گوید: اما صلوه علی(ع ) وراء ابی بکر و عمر فلیست تقیه اذ حاشا الامام ان یجعل عبادته تقیه و یجوز للشیعی ان یقتدی بالسنی یعنی اما نماز حضرت علی(ع ) پشت سر ابوبکر و عمر، از راه تقیه نبوده چون امام منزه و دور است از اینکه عبادت خود را به طور تقیه انجام دهد و جایز است که شیعی در نماز به سنی اقتدا کند، آیا صحیح است؟ از شما می خواهم لطفا راهنماییم کند.
2 آیا حضرت علی (ع)فرندی بنام عمر داشته یا خیر؟
3 بعد شهادت حضرت فاطمه(س)، حضرت علی زنهای دیگری برای خود اختیار کرد، چرا علی(ع) اسم بچه های خود را بعد از وفات به اسمه سرسخترین دشمن خود نامگذاری می کند، این مهم است که بعد آن قضیه که حضرت فاطمه(س) کشته می شوند؟
4 ابوبکر و عمر کافر بودند چرا امام علی(ع) وقتی قدرت را به دست گرفت کافر بودن آنها را اعلام نکرد یا نگفت که غصب کرده اند بلکه بر عکس آنها را می ستود؟
5 علت جنگ نکردن علی علیه السلام با خلفا برای گرفتن حقش چه بود؟( یا علت سفارش پیامبر(ص) در عدم جنگ با خلفا چه بود؟) خواهش دارم توضیح کامل بفرمایید؟
6 در زمان ابوبکر و عمر و عثمان، امام علی(ع) نماز فرادا می خواند یا به آنها اقتدا می کرد؟
7 آیا امیرالمومنین(ع) به عمر، در 25 سال خانه نشینی در نمازهای جماعت اقتدا می کرد؟
8 اگر عقیده شیعه در مورد خلفای سه گانه بعد از پیامبر را بپذیریم، نامگذاری تعدادی از فرزندان و نوه های ائمه(ع) به نام آنها( عمر، عثمان و ...) چه توجیهی دارد؟