پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (ازدواج دختر) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 114 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.
برای مشاهده ی عکس های مرتبط با کلیدواژه ، اینجا را کلیک کنید.


ردیف پرسش
1 چطوری پسرای مذهبی صیغه می کنند برای سکس قبل از ازدواج؟ در حالی که دخترا نیاز به اجازه پدر دارن؟ آیا دخترهای طلاق داده رو صیغه می کنند؟ خواهشا جواب دهید.
2 برای ازدواج موقت راه دیگری به جز اجازه دختر از پدر نیست؟ مثلا موقعی که آدم شهوتش زیاد است پدر و مادر نمی شناسد خدا می داند که نمی شود از دستوراتش سرپیچی کرد؟
3 من مجرد هستم اما عقد موقت با یک مرد متأهل خوانده ام مرجع من مرحوم آیت ا... لنکرانی است احساس گناه می کنم اما نمی دونم چکار کنم لطفا راهنمایی کنید.
4 من حدود 5/1 ساله که با پسری تلفنی رابطه دارم. تو این مدت درباره خیلی چیزها با هم صحبت کردیم. می خواستم ببینم از نظر نماز من مشکلی نداره؟ همچنین می تونیم ما یه صیغه بخونیم که رابطمون شرعی باشه؟
5 من یک دانشجو هستم که ترم سوم دانشگاه را می گذرانم. تقریبا 8 ماه پیش با دختری آشنا شدم، در طول این مدت به هم علاقه مند شدیم و قصد ازدواج داریم اما موانعی در سر راه است از جمله نداشتن شغل برای من و سطح دید خانوادگی من که ازدواج در سنین پایین را برای پسر مناسب نمی دانند و اگر من در این سن حرف ازدواج را پیش بیاورم از چشم همه افراد خانواده می افتم و تا آخر عمر منت و ... (من 20 سالمه) و مشکلات مالی و ... با این شرایط من و این دختر تصمیم گرفتیم حداقل تا 2 سال دیگر که دوره کاردانی را تمام کنیم و من یک کار پیدا کنم صبر کنیم ... (این رضایت 2 طرفه است.) این مطلب رو بگم که ما هر دو از خانواده های مذهبی هستیم و من چه در دانشگاه و چه در بیرون آن با این دختر صحبت مستقیم ندارم. صحبت کردن مستقیم بین ما فقط زمان هایی است که به جزوه نیاز داریم یا سؤال درسی آن هم در فاصله زمانی بسیار کم (کمتر از 2-3 دقیقه) اما پشت تلفن با هم صحبت می کنیم. (من مقلد آیت الله خامنه ای هستم.) آیا ما می توانیم برای اینکه در این 2 سال که قرار است برای ازدواج صبر کنیم عقد موقت انجام دهیم؟ (بدون اجازه پدر دختر - با ذکر این مطلب که دختر باکره است؟) فقط برای صحبت با تلفن و یا نگاه کردن بدون گناه انجام دادن ... ؟
6 آیا دختر میتونه صیغه کنه قبل از ازدواج با پسری بدون اجازه پدر؟ آیا واجب هست از پدرش اجازه بگیره چه اولین بارش باشه چه نباشه ... ؟ من از آقای بهجت تقلید می کنم.
7 آیا در عقد موقت می توان بدون اذن پدر انجام گیرد؟
8 آیا در عقد موقت می توان بدون اذن پدر انجام گیرد؟
9 آیا آیت ا... بهجت اجازه پدر را در ازدواج موقت برای دختر باکره ضروری می دانند؟
10 دختری هستم 25 ساله که قراره با فردی ازدواج کنم. می خواستم بدونم آیا تا قبل از عقد دایم می تونیم برای نامزدی صیغه محرمیت بخونیم و اصلا چنین چیزی وجود داره و اگر هست شرایطش چیه؟
11 دختری که پدر و پدربزرگش فوت کرده برای ازدواج از چه کسی باید اجازه بگیرد؟
12 دختری که پدر و پدربزرگش فوت کرده برای ازدواج از چه کسی باید اجازه بگیرد؟
13 آیا برای صیغه کردن دختر باکره احتیاج به اذن پدر است؟ ‌برای غیر آن چطور؟ آیا برای خواندن صیغه شاهد لازم است؟ و یا اصلا خود دو نفر هم می توانند بخوانند؟ و در صورت مثبت بودن جواب از نظر عرفی و قوانین کشور چگونه است؟ ‌(برخورد نیروی انتظامی و دیگر ارگان های امنیتی کشور)
14 آیا برای صیغه کردن دختر باکره احتیاج به اذن پدر است؟ ‌برای غیر آن چطور؟ آیا برای خواندن صیغه شاهد لازم است؟ و یا اصلا خود دو نفر هم می توانند بخوانند؟ و در صورت مثبت بودن جواب از نظر عرفی و قوانین کشور چگونه است؟ ‌(برخورد نیروی انتظامی و دیگر ارگان های امنیتی کشور)
15 آیا پسر و دختر می توانند خودشون صیغه بخوانند و محرم شوند؟
16 آیا پسر و دختر می توانند خودشون صیغه بخوانند و محرم شوند؟
17 من با دختری از طریق درس و دانشگاه آشنا شدیم و هر دو مذهبی هستیم و بعد از مدتی چون معیارهایمان به هم می خورد تصمیم به ازدواج گرفتیم و خواستگاری هم رفتم ولی خانواده ها به دلایل بی خود مثل هم سنی و اینکه دختره اصفهانیه و من تهرانی مخالفت کردند ما علاقه شدیدی به هم پیدا کردیم و تحمل دوری از هم را نداشتیم و داشتیم به گناه می افتادیم عقد موقت خوندیم آیا عقد ما شرعا درست است؟ (مرجع من آقای خامنه ایی و مرجع دختر خانم آقای مکارم است.)
18 من با دختری از طریق درس و دانشگاه آشنا شدیم و هر دو مذهبی هستیم و بعد از مدتی چون معیارهایمان به هم می خورد تصمیم به ازدواج گرفتیم و خواستگاری هم رفتم ولی خانواده ها به دلایل بی خود مثل هم سنی و اینکه دختره اصفهانیه و من تهرانی مخالفت کردند ما علاقه شدیدی به هم پیدا کردیم و تحمل دوری از هم را نداشتیم و داشتیم به گناه می افتادیم عقد موقت خوندیم آیا عقد ما شرعا درست است؟ (مرجع من آقای خامنه ایی و مرجع دختر خانم آقای مکارم است.)
19 کدام یک از مراجع تقلید دختر را قبول می کنند که بدون اجازه پدر با پسری صیغه کند؟ یعنی واجب نیست و عقد را باطل نمی کند؟
20 آیا پسر و دختر بدون اجازه والدینشان می توانند صیغه موقت بخوانند؟
21 آیا دختر باکره می تواند بدون اذن پدر یا جد پدری (در صورتی که زنده باشند) به عقد غیردایم مردی در آید؟ اگر پاسخ مثبت است شرایط آن را بیان بفرمایید؟ همچنین این حکم برای دختر باکره ای که پدر یا جد پدریش در قید حیات نباشند چگونه است؟
22 کدام یک از مراجع تقلید دختر را قبول می کنند که بدون اجازه پدر با پسری صیغه کند؟ یعنی واجب نیست و عقد را باطل نمی کند؟
23 من خود می توانم دختری را صیغه کنم یا نه؟
24 من می خواستم در مورد ازدواج موقت مسائلی رو بدونم. من با کسی ارتباط دارم ایشون پیشنهاد دادن برای اینکه رابطه ما از نظر شرعی مشکل نداشته باشه بهتره که عقد موقت کنیم می خواستم بدونم آیا عقد موقت، بدون اجازه پدر دختر درسته یا نه؟ و اینکه ما خودمون صیغه عقد رو خوندیم. البته باید بگم که ایشون گفتن چون مرجع تقلید من فوت کردن من میتونم درباره این موضوع از کسی دیگه تقلید کنم گفتن که می تونم از آقای بهجت در این مورد تقلید کنم. حالا می خوام بدونم که عقدی که ما کردیم بین خودمون درست هست یا نه؟
25 دختری هستم مجرد که مدتی ست با مردی متأهل به انجام کاری پرداخته ایم که هدف ازدواج نبوده بلکه هدف ما رشد و کمال همه جانبه بوده است و برای اینکه بر هم محرم شویم ناچار صیغه موقت را بدون اذن پدر خوانده ایم و به روابط خیلی عاشقانه و نیمه جنسی با رعایت حریم من پرداخته ایم این جزئی از هدف ما بوده است تا با آرامش بیشتری به کارم و تحصیلم و تمام امورم بپردازم. او برای من در حقیقت نقش شوهر، معلم، یار، مربی کاملا حمایتی و ایده آل را ایفا کرد و به نیازهایم تا حدی که می توانست جواب داد اما با هم قرار گذاشتیم که موجبات ضرر هم را فراهم ننماییم مثلا من کاری نکنم که همسر او بفهمد یا خانواده من و الحق که من نسبت به گذشته خیلی رشد کرده ام به امید خدا اما حالا به این می اندیشم که این کار شرعی و درست بوده آیا من فردا در پیشگاه خدا محاکمه می شوم؟ آیا حق زنش را من می خورم یا به او ظلم کرده ام؟ ولی در هدف ما این بوده که او بیشتر از پیش به خانواده اش برسد و اگر من مانع شدم مرا رها کند منم همین طور و ما توانسته ایم این کار را کنیم آیا با این وجود باز هم رابطه ما اشکال دارد؟ آیا من بخش جنسی و جسمی را از رابطه مان حذف کنم؟ چون به اختیار خودم است سخت درمانده شده ام آیا این رابطه را خاتمه دهم با وجود تمام جنبه های که برای من داشته یا آن را حفظ کنم؟