پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


 سلام
دختری هستم 21 ساله که تصمیم دارم سال آینده با پسری 26 ساله سااله ازدواج کنم .
خانواده ی من اهل موسیقی اند یعنی مادر و پدرم موسس آموزشگاه موسیقی هستند و با این حال اعتقاداتشان به خدا و دین کم نیست و پوششی معمولی داریم اما  بی حجاب نیستم حتی خانواده ی پدری ام مذهبی و خانواده ی مادری ام پوشش بدی  ندارند و خداشناس هستند اما پوشش ما معمولی ست و در واقع حجاب بسیار بسیار پوشیده ای مانند چادر نداریم.
اما خانواده ی پسر بسیار مذهبی و پوششی در حد چادر و حتی مادر این پسر تحصیلات عالی در زمینه ی مذهب دارد , 
هردویمان قبول کرده ایم که با هم از لحاظ دیدگاه تفاوت داریم 
اما من به عنوان دختری که قرار است عروس این خانواده شود اهل نماز و روزه هستم و اعتقادات مذهبی دارم اما در مسئله پوشش معمولی هستم شاید مقداری از موهایم مشخص باشد.
با اینکه این مسئله ی ازدواج هنوز با پدر هایمان مطرح نشده است اما ما نگران این هستیم که پدر او بخاطر شغل پدرم که (موسس آموزشگاه موسیقی ست ) جلو نیاید و برای خواستگاری پیش قدم نشود..(به دلیل تطابق نداشتن خانواده ها اقدام نکند)
در حال حاضر در برزخ هستیم و می دانیم که با گذر زمان وابستگی ِ میان ما بیش تر می شود ..اما ما باید چه کنیم ؟
با وجود اینکه اعتقادات خانواده ی ما نیز کم نبوده و فقط در نوع پوشش و شغل موسیقی پدرم با هم تفاوت داریم آیا این مانع جدی ای است ؟؟ 1 پاسخ 1

مهمترین اصل در ازدواج سطح باورهاست.. و از مهمترین این باورها باورهای مذهبی است .. توجه داشته باش که همه مسائل بزرگ از مشکلات کوچیک ایجاد میشه .. الان توی برزخ هستی شاید فردا براتون جهنمی برپا بشه .. بسیار محتاط باش و از روی عقل تصمیم بگیر .. دختر فهمیده ای هستی و خودت به خوبی تونستی دو طرف خانواده ها رو به خوبی معرفی کنی. موفق باشی.


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(حجاب)