پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


باسلام اینجانب کارمند گمرک میباشم ازمسافرها بعضی از اشیاء بجا می ماند مانند:میوه ،پوشاک و...برمیدارم آیاجایزاست ویااینکه چقدروچگونه صدقه بدهم؟

1 پاسخ 1

سلام دوست عزیز!
اگر حتی یک هزارم درصد بتوایی یا شرایط باشد که به صاحبانشان برگردانی یا برگردانند اما به هزار دلیل مختلف این کار صورت نگیرد برداشتن شما حرام است حتی اگر اون میوه خراب شود یا کسی دیگر آن را بردارد کیف بپوسد یا کسی دیگر آن را بردارد شما نباید خود را توجیه کنی و مالک آن شوی .
اما در شرایط واقعا استثنایی که واقعا شما با یافتن او شی در گمرگ نتوانی ( بعد بسیار تلاش ها و پیگیری ها ) و یا نتوانند همکاران شما آن را به صاحب آن برگردانند همین که شما تلاشت را کردی به نتیجه نرسید نوش جانت مال تو و خانواده محترمت اگر نیازمندید
( به استثنای پول و طلا و امثال ذالک که میتوان سریع به پول تبدیل کرد و به یک نیازمند داد که وظیفه این کار با شماست چون شما پیدا کردید )
باور بفرمایید مدیریت نفس در این کارها سخت که تقریبا محال است ! و بسیار شبهناک ! با این شغل شریف که در خدمت رسانی مردم و در پیشگاه خدا مورد آزمایش هستید اجازه ندید که به روح و رشد خود و خانوادتون آسیبی وارد شود وحالا که چنین وژدان بیداری دارید چشمتان را به روی همه آنها ببندید و جابجایی و مدیریت آنها را به کسی دیگر بسپارید تا نتیجه اش را در آینده ببینید ...من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده